• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Teismas atsisakė stabdyti medžių kirtimą Šiauliuose

Teismas atsisakė stabdyti medžių kirtimą Šiauliuose

03 spalio
08:30 2019

nuotr,: skrastas.lt

Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmuose 2019-09-27 buvo gautas asociacijos „Gyvas miškas” skundas dėl administracinio akto panaikinimo, kuriuo prašoma laikinai ir skubiai sustabdyti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2019-08-22 išduotą leidimą kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus Šiaulių mieste.

Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmai, savo 2019-10-01 nutartimi netenkino pareiškėjo prašymo dėl skubios reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo.

Nutartyje nurodyta, kad pagal Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2019-08-22 išduotą leidimą, dalis (158 medžiai) Šiaulių miesto senamiesčio medžių bus iškirsti, tačiau, pagal tą patį leidimą, šie medžiai bus atnaujinti ir vietoje jų bus pasodintas didesnis jų skaičius – 285 vienetai sodinukų.

Nutartyje taipogi nurodyta, kad sustabdžius projektą, savivaldybė netektų daugiau nei 4 milijonų eurų (4162500,00 Eur su PVM) finansavimo iš Europos Sąjungos ir tai gali sutrikdyti projekto įgyvendinimą, dėl ko gali kilti daug didesnė žala visuomenės interesams.

Tokių reikalavimo užtikrinimo priemonių pritaikymas pažeistų proporcingumo ir proceso šalių interesų pusiausvyros principus bei viešąjį interesą. (Medžių išsaugojimas teismo akimis nėra viešasis interesas – infa.lt)

Atsižvelgdamas į tai, teismas nurodė, kad pareiškėjo prašymas šioje stadijoje negali būti tenkinamas, nes pareiškėjas nepagrindė reikalavimo pagrįstumo, jog nesiėmus reikalavimo užtikrinimo priemonių gali būti padaryta neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma žala.

Nutarties dalis dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės netaikymo per 7 kalendorines dienas gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Teismas atsisakė stabdyti medžių kirtimą Šiauliuose* - nuoroda: https://infa.lt/36825/teismas-atsisake-stabdyti-medziu-kirtima-siauliuose/