• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

EP rezoliucijoje, smerkiančioje Molotovo-Ribentropo paktą, pabrėžiama, jog Antrą pasaulinį karą pradėjo ne tik Vokietija, bet ir SSSR

EP rezoliucijoje, smerkiančioje Molotovo-Ribentropo paktą, pabrėžiama, jog Antrą pasaulinį karą pradėjo ne tik Vokietija, bet ir SSSR

21 rugsėjo
10:25 2019
Europos parlamentas

nuotr: wikipedia.org/By Diliff – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35972521

Europos Parlamentas balsavo už rezoliuciją, smerkiančią Molotovo ir Ribentropo paktą, rašo polskieradio24.pl portalas.

Šis dokumentas buvo parengtas minint 80-ąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios metines, taip pat ir dėl vis dažnesnių – kaip teigia deputatai – „Rusijos bandymų klastoti istoriją“.

Rezoliucija buvo parengta Europos Parlamento narių iš Lietuvos iniciatyva, bendradarbiaujant su Lenkijos politikais – šiuo klausimu aktyviai dalyvavo „PiS“ ir Europos koalicijos parlamentarai.

Po balsavimo Anna Fotyga iš „Teisė ir teisingumas“ partijos teigė, jog rezoliucija yra labai svarbus dokumentas, papildžiusi, kad šioje rezoliucijoje yra daug įdomių, svarbių įrašų, primenančių istoriją, parodančių, ką pirmiausia patyrė Vidurio ir Rytų Europos visuomenės.

Dokumente Europos Parlamentas primena Antrojo pasaulinio karo pradžios istoriją ir pabrėžia, kad jį sukėlė ne tik nacistinė Vokietija, bet ir SSSR. Rezoliucija ragina Europos Komisiją ryžtingai reaguoti į Kremliaus bandymus neigti šiuos faktus.

Parlamentarai dokumente perspėja apie radikalizmo ir ksenofobijos atsiradimą Europoje ir nacizmo ir/ar stalinizmo įkvėptas grupes. Anot Europos Parlamento narės Magdalenos Adamowicz iš Europos koalicijos, šie reiškiniai vėl kelia grėsmę demokratijai. – Turime priminti apie šią istoriją, turime žmones supažindinti, nes taip mėgaujamės savo laisve, taip atsipalaidavę gyvename gerove ir klestėjimu, kad pamirštame apie tam tikras vertybes, svarbiausias vertybes – laisvę, demokratiją, lygybę, pagarbą visų piliečių orumui, sakė Europos koalicijos narė.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *EP rezoliucijoje, smerkiančioje Molotovo-Ribentropo paktą, pabrėžiama, jog Antrą pasaulinį karą pradėjo ne tik Vokietija, bet ir SSSR* - nuoroda: https://infa.lt/36469/ep-rezoliucijoje-smerkiancioje-molotovo-ribentropo-pakta-pabreziama-jog-antra-pasaulini-kara-pradejo-ne-tik-vokietija-bet-ir-sssr/