infa.lt

„Aš nežinau ką reiškia norėti sekso“. Ar sudėtinga gyventi, jei esi aseksualus

„Aš nežinau ką reiškia norėti sekso“. Ar sudėtinga gyventi, jei esi aseksualus

rugsėjo 16
09:30 2019

iliustracija: Sumi Senthinathan

„Aš galiu būti priimta kaip normalus, seksualus žmogus“.

Diane Xie visiškai nesijaudina dėl to, kad neturi seksualinio potraukio, ir neįsivaizduoja, kad kada nors užmegztų seksualinius santykius su kuo nors, rašo BBC.

„Niekada nežinojau, kas tai yra norėti sekso su kuo nors“, – sako ji.

„Bet aš manau, kad būti laisvam nuo seksualinio potraukio visai nėra blogai, nes, mano manymu, seksas iš tikrųjų yra beprasmis“.

Kinijoje nėra tikslių duomenų, kiek žmonių identifikuoja save kaip aseksualius. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, remiantis Kanados psichologijos profesoriaus Anthony Bogerto skaičiavimais, aseksualai sudaro apie 1 procentą šalies suaugusių gyventojų.

Remiantis šiais vertinimais ir tuo, kad Kinijoje yra daugiau nei milijardas, vyresnių nei 20 metų žmonių, iš kurių aseksualai, Kinijos tyrėjų duomenimis, sudaro apie 11 milijonų žmonių.

Kinijos aseksualai aktyviai bendrauja internetiniuose forumuose, socialiniuose tinkluose. Jie reguliariai keičiasi patirtimi ir netgi yra sukūrę savo žodyną.

Savo aseksualumo suvokimas

Dianai iš Šanchajaus ir kitoms Kinijos gyventojoms moterims, laikančiomis save aseksualiomis, šis statusas yra jų socialinė orientacija.

Tai nėra tas pats kaip celibatas, kuris yra sąmoningas pasirinkimas ar seksualinė disfunkcija (tada žmonės patiria kančias dėl seksualinio potraukio stokos).

Diane yra šiek tiek daugiau nei 20 metų. Ji studijavo Honkonge, JK ir Nyderlanduose.

Pirmą kartą savo aseksualumą pajuto po susitikimo su vaikinu iš Olandijos, su kuriuo susipažino universitete.

Ją sutrikdė tai, kad prieš pasimatymą nepajuto jokių seksualinių pojūčių, nepaisant to, kad mėgavosi romantiškais jausmais. Tada ji pradėjo ieškoti savo būsenos simptomų internete.

Taip ji pateko į didžiausią pasaulyje internetinę aseksualų bendruomenę – AVEN tinklą (Asexual Visibility and Education Network). Perskaičiusi aseksualumo apibrėžimą, Diane suprato, kad čia kalbama apie ją.

„Kiekviena mano aplinkos mergina tiesiog iš proto eina dėl įžymybių, vaikinų, romantiškų pasimatymų, o aš aš nieko panašaus nejaučiu“, – aiškina ji.

Anot Diane, jai, kaip kinei, buvo labai sunku pasakyti tėvams, kad ji yra aseksuali. Kinijos kultūroje didelė reikšmė teikiama šeimai, o tėvai labai nerimauja, kad jų vaikai gali likti nesusituokę ir bevaikiai.

Stiprus valdžios spaudimas

Poreikį kurti šeimą ir gimdyti vaikus taip pat propaguoja pati valstybė, Kinijos valdžia yra rimtai susirūpinusi dėl demografinės krizės.

Ypač didelį susirūpinimą kelia per didelis vyrų skaičius šalyje, atsiradęs įgyvendinant vieno vaiko politiką ir praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje vykusių abortų, atsižvelgiant į būsimo vaiko lytį, praktiką. Daugeliui jų nepavyks rasti nuotakos.

„Aš daug kartų bandžiau tėvams apie viską papasakoti. Galų gale mama suprato mane ir pažadėjo nestumti manęs į santuoką, kurioje būčiau nelaiminga. Bet mano tėvas yra labai užsispyręs. Jis mano, jog, jei sutiksiu ką nors, kas man patiks, aš galėsiu jausti seksualinį potraukį šiam asmeniui “, – sako Diane.

Kinijoje žmonės, laikantys save aseksualiais, dažnai atleidžiami iš darbo po smulkių apklausų. Ir nepaisant to, kad šalyje atliekami kai kurie aseksualumo reiškinio tyrimai, informacijos apie tai nėra pakankamai.

Santuoka – spąstai

Diane – viena iš daugelio Kinijos moterų, kurios peržiūri ne tik savo požiūrį į seksą, bet ir santuokos bei motinystės vertę.

„Manau, kad santuoka moterims nenaudinga, iš tikrųjų tai yra didžiuliai spąstai joms“, – sako Diane.

„Jei žmonės galėtų daugintis be vedybų ir sekso, jie turėtų daugiau asmeninės laisvės“, – sakė ji.

Interviu su Diane užbaigiu klausdama, ar ji pagalvojo apie galimybę užmegzti romantiškus santykius su kuo nors ir ar jaučiasi vieniša.

Ji sako, jog turi artimų draugų, tačiau mano, kad visą likusį gyvenimą bus vieniša, nes jai bus sunku sutikti tokį patį aseksualą kaip ji pati, su kuriuo galėtų užmegzti romantiškus santykius.

Romantiški ar aromantiški?

Atsirandant vis daugiau internetinių aseksualų bendruomenių, Kinijoje aseksualumas vis labiau tampa žinomas kaip seksualinės orientacijos forma.

„Douban“ socialiniame tinkle, aseksualumui skirtoje grupėje daugiau nei 10 tūkst. narių.

Populiariose Kinijos programose „Zhihu“, „WeChat“ ir „QQ“ aseksualų skaičius atitinkamose bendruomenėse yra matuojamas dešimtimis tūkstančių.

Kinijoje net atsirado aseksualų pažinčių ir vedybų svetainių, pavyzdžiui, www.wx920.com.

Profesorė Day Wong pastaruosius 5 metus tyrinėjo seksualines mažumas Kinijoje. Jos tyrimas sutelktas į įvairius savo aseksualumo identifikacijos būdus.

Pasak Wong, yra kelios aseksualumo kategorijos, tačiau jai atrodo, kad būtina praturtinti klasifikaciją tarp seksualumo ir aseksualumo.

Romantiški aseksualai neturi seksualinio potraukio, tačiau jie jaučia romantiškus jausmus. Kai kurie apibūdina tokį jausmą „platoniškos meilės“ terminu. Galite būti hetero-romantiški, homo-romantiški ar bi-romantiški.

Taip pat yra panromantikų, kuriuos romantiškai traukia kiti žmonės, nepriklausomai nuo jų lyties ir seksualinės orientacijos.

Aromantiški aseksualai gali pripažinti draugystės galimybę arba iš principo atsisakyti meilės žmonėms, įskaitant šeimos narius ir tėvus.

Xu gyvena Pekine, ji laiko save panromantiška aseksuale, apie ką ir pranešė universitete savo draugui jaunuoliui, ne aseksualui. Jie vis dar kartu.

„Jis gerbia mano norą neturėti intymių santykių. Mane tenkina tokie santykiai“, – sako Xu.

„Aš nejaučiu, kad užsiimti seksu būtų malonu, bet mano vaikinas yra heteroseksualus, jis turi seksualinį potraukį, todėl mums buvo sunku rasti sprendimą“.

Xu atrodo optimistiškai ir nemano, kad jos aseksualumas jai sukels sunkumų.

„Nemanau, kad tai liga. Galima gyventi laimingai būnant aseksualia. Nereikia tame ieškoti patologijos“, – sako ji.

Tačiau ji dar turi apie tai informuoti tėvus. Ji sako, kad jau kartą bandė, o tada tėvai viską nuleido juokais.

Stigmos

Anot profesorės Wong, aseksualios moterys susiduria su tam tikromis Kinijos kultūros problemomis.

Remiantis 2015 m. internetine Kinijos aseksualų apklausos duomenimis, 80% respondentų buvo moterys, daugelis jų turėjo aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

„Kinijoje po reformų atsidarė daugybė seksualinės sveikatos klinikų, akcentuojančių harmoningos santuokos svarbą. Todėl, jei nejaučiate seksualinio potraukio, būsite pasmerkta, jums bus priklijuota etiketė, nes keliate grėsmę šeimos darnai ir socialiniam stabilumui“, – aiškina Wong.

Internetinėse aseksualių žmonių grupėse, kuriose bendravimą stebi profesorė Wong, ji ​​sutinka heteroseksualius vyrus, sakančius kažką panašaus: „Jei mylėsiesi su manimi, pasijusi visai kitaip“.

„Tai iš tikrųjų yra seksizmo forma – ta mintis, kad vyrai geriau moka užsiimti seksu ir gali išmokyti tave būti seksualia moterimi.“

Dabar Kinijoje pastebimas šeimų be vaikų skaičiaus augimas,, kuriose abu partneriai uždirba.

Tai yra šeimos idealas kai kurioms aseksualioms poroms – santykiai su santuokos privalumais, bet be sekso.

Aseksualų internetiniai forumai suteikia šiems žmonėms bendravimo su kitais aseksualais galimybę, dažnai pirmą kartą gyvenime.

Guo Xu prisimena savo susitikimą universitete su homo-romantišku aseksualu, kuris jai pasakė, kad neturi su kuo pasikalbėti apie savo jausmus ir savęs identifikavimą.

„Mane labai sujaudino jo istorija, nes būtent taip jaučiasi aseksualai – tarsi turėtume paslėpti šią informaciją apie save“.

Xu pabrėžia apie galimybės kalbėti apie save svarbą ir būti priimtai kitų žmonių.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar Gitanas Nausėda kaip prezidentas pateisina jūsų lūkesčius šiai dienai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
    Rasa Budbergytė. Ar žengsim žingsnį nuo gerovės valstybės turtingiesiems link gerovės visiems žmonėms?

Rasa Budbergytė. Ar žengsim žingsnį nuo gerovės valstybės turtingiesiems link gerovės visiems žmonėms?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kad Regionų politika būtų apie galimybes ir augimą

Kad Regionų politika būtų apie galimybes ir augimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Liberalai ragina Prezidentą stabdyti valstietišką Seimo cirką

Liberalai ragina Prezidentą stabdyti valstietišką Seimo cirką

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Emocinis valgymas arba kaip iš M tapau XXL

Lidžita Kolosauskaitė. Emocinis valgymas arba kaip iš M tapau XXL

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa

Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha

Algimantas Rusteika. Totalaus primityvo epocha

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    „Susitelkime biudžeto svarstymui, o ne vieno režisieriaus kuriamam asmeninio keršto spektakliui“, – siūlo G. Landsbergis

„Susitelkime biudžeto svarstymui, o ne vieno režisieriaus kuriamam asmeninio keršto spektakliui“, – siūlo G. Landsbergis

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

Kodėl siūlomi taršos ir nekilnojamojo turto mokesčiai skriaudžia skurdžiausiai gyvenančius?

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

Viliaus Šapokos gerovės valstybės „planas chuliganas“: iš vienos ubagų kišenės išimsim, o į kitą įdėsim

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Žmogus gyvenime ir paskui (4)

Žmogus gyvenime ir paskui (4)

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

Kam naudingas ir kuo pavojingas Europai Turkijos puolimas Sirijoje?

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

Lidžita Kolosauskaitė. Atsargiai! Jus puola… grožio pramonė

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

Kas geriau: Pranckietis be galvos ar nuogas karalius? Gero pasirinkimo nėra

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

Pirmasis N.Venckienės interviu: „Tai, kad aš esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe.“

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

R. Budbergytė perspėjo valdančiuosius: kaimus stumiate atgal į akmens amžių

komentarai 3 Skaityti visą įrašą
    Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

Astravo AE klausimas tampa negailestinga rinkimine kova, slepiama už tariamo susirūpinimo visuomene

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

Rusų generolas papasakojo kiek laiko reikia atsakomajam branduoliniam smūgiui

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

Įvardintas sekantis Rusijos prezidentas ir kokį postą prie jo užims V. Putinas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

Andrius Martinkus. Kokia Lietuvos valstybės buvimo prasmė?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Žmogus gyvenime ir paskui (3)

Žmogus gyvenime ir paskui (3)

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

G. Paluckas apie santykius su Baltarusija: konservatoriai veidmainiauja

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

Kas sieja atlikėją V. Baumilą ir Vilniaus merą R. Šimašių? – Jų gynėja tampa rusiška žiniasklaida

komentarai 6 Skaityti visą įrašą

Atsiliepimai

O jie tas bazes pastatė nuo nulio?...

Nesuprantu, kaip gali būti 127 metai po D. Karnegio mirties, jeigu jis mirė 1955 metais,...

Tai kas per daikts ta demokratija yra?...

Tiesiog idealus mūsų valdžiagyvių klonas....

P

kur gauti prancūziškų mielių...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

ka cia jau ir komentoti,viskas jau senai aisku kad mokesciai kaip kilo taip ir kils...

,,svarbu tai, kokį žmogų jis pažadina mumyse. Ji turi daryti mus geresniais. Ji turi įkvėpti."-esme...

JO

Jūs manote, kad valstybė, t.y. visi mokesčių mokėtojai turi mokėti visiems tėvams po 2000 eu/mėn...

Kastuvelis ir duobute is the BEST ECO WC :)...

5G belaidis ryšys ... pramonė NENURODĖ, kad jis yra saugus jūsų sveikatai ar privatumui -...

kompostuojantis tualetas - daro tą patį, tačiau jo kaina iki 20 eu. tiesa - kompostuojantis...

kaimo tualetas - duobė - tas pats, nenešantis žydui pelno...

O toks tualetas nuplaunas irgi be vandens. Tiesiog nulaižai kraštus ir ekologiška....

    Kelias į didelę meilę eina per didelę klaidą

Kelias į didelę meilę eina per didelę klaidą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

Valstybė nesupranta, kad stiprinti šeimas apsimoka. Ar apsimeta nesuprantanti?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

Dešimtys ar net šimtai tūkstančių žygiuoja Paryžiuje, kad vaikai turėtų teisę į tėvą

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    Mūsų suaugę vaikai

Mūsų suaugę vaikai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6 Skaityti visą įrašą
    Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11 Skaityti visą įrašą
    Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimų Skaityti visą įrašą
    Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2 Skaityti visą įrašą
    Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 4 Skaityti visą įrašą
    Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *„Aš nežinau ką reiškia norėti sekso“. Ar sudėtinga gyventi, jei esi aseksualus* - nuoroda: https://infa.lt/36323/as-nezinau-ka-reiskia-noreti-sekso-ar-sudetinga-gyventi-jei-esi-aseksualus/