infa.lt

Keisčiausi gydymo būdai medicinos istorijoje

Keisčiausi gydymo būdai medicinos istorijoje

05 rugsėjo
18:24 2019

Šviesa ir klizma

Buteliukai su radžiu, morfijaus sirupas ir tabako klizmos, – šveicarų leidinyje „Tages Anzeiger“ pateikiami keli keisčiausi gydymo būdai medicinos istorijoje.

Turtingajam amerikiečiui Ebenui Byersui buvo 47 metai, kai 1927 m. lapkritį jis susižeidė ranką. Kadangi skausmas nepraėjo kelias dienas, gydytojas patarė jam naują, perspektyvų vaistą, pavadintą „Raditor“. Jis buvo giriamas kaip vaistas nuo 150 ligų, ir, kas yra svarbu – gamintojas mokėjo 17% komisinį atlyginimą gydytojams, kurie išrašė šį vaistą “, – sako žurnalistas Feliksas Straumanas.

„Skausmai tikrai praėjo, greičiausiai, savaime. Bet Byersas susužavėjo“ Raditor “ vaistu, nes, jo manymu, tik jo dėka jis jautėsi geriau. Netrukus jis pradėjo gerti tris buteliukus per dieną, kas tris kartus viršijo rekomenduojamą dozę. . (…) Po trejų metų paaiškėjo mirtinos įsivaizduojamo stebuklingo gydymo pasekmės. Jame esantis radioaktyvusis radis sunaikino Byerso kūną iš vidaus. Kai 1932 m., kadaise stiprus žmogus mirė nuo daugybės kūno navikų, jis svėrė tik 42 kg. “

„Radis tada buvo madingas, – pažymi laikraštis. – Nuo to laiko, kai Kurje pora jį atrado 1902 m. iki 1930 m., Gydytojai bandė jį kaip vaistą nuo padidėjusio kraujospūdžio, diabeto, artrito, reumato, podagros, tuberkuliozės ir vėžio.“ .

„Buvo populiaru gerti ir maudytis radiacija užkrėstame vandenyje. Jis buvo gaunamas, pavyzdžiui, naudojant pritaikytą namų sąlygoms „Revigator“ dispenserio, turinčius radžio urano rūdos. Odos kremai, tepalai ir dantų pasta su radiacija buvo iškalbingai reklamuojami laikraščiuose. su žodžiais: „Spinduliuok sveikatą ir grožį!“ ir „Radis atneš sveikatą tūkstančiams žmonių.“

Laimei, radis buvo brangus, todėl į daugelį produktų nebuvo dedamos pavojingos medžiagos – sukčiavimas, kuris tikriausiai išgelbėjo daugelio žmonių gyvybes “. rašoma straipsnyje.

„XIX amžiuje moterys taip pat kovojo už idealią figūrą“, – tęsia leidinys. „Ypač viliojantis buvo būdas išlikti lieknoms be pastangų ir apribojimų naudojant kaspinuočių lervas. Tie, kurie norėjo numesti svorio, turėjo paimti parazitų kiaušinius, kad kirminas augtų ir augtų, valgydamas kartu su „šeimininku“. Tuo pat metu F.Straumanas pabrėžia, kad kaspinuotis, kurio ilgis gali siekti 10 metrų, žmogaus kūne gali gyventi kelis dešimtmečius ir sukelti galvos skausmą, smegenų uždegimą, mėšlungį ir silpnaprotystę.

„XX amžiaus pradžioje išradus elektrinę lempą, prasidėjo „šviesos terapijos“ įkarštis. Buvo manoma, kad ryškios šviesos „vonios“ turėjo padėti gydyti skarlatiną, nutukimą, vidurių užkietėjimą ir diabetą.“

„Kaprizingi vaikai gali lengvai išvesti iš pusiausvyros. Nuo to išsigelbėjimu tapo ponios Winslow sirupas. Dėl nedidelės jame esančios morfino dozės jis sugebėjo „nuraminti bet kurį žmogų ir bet kurį gyvūną“, buvo skelbiama reklamoje.. Priemonę, kuri buvo parduodama nuo 1845 iki 1930 metų, gydytojai. vadino „kūdikių žudiku“, nes tėvai dažnai per daug uoliai ramino savo vaikus “, – teigiama straipsnyje.

Kaip savo knygoje „Šarlatanizmo istorija“ („Quackery“) rašo Lydia Kang ir Nate Pedersen, operacijos turėjo būti atliekamos greitai, iki kol prieš maždaug 150 metų atsirado anestezija.

Taigi, škotų chirurgas Benjaminas Bell XVIII amžiuje atlikdavo blauzdos amputaciją per 6 sekundes. Tačiau dėl didelio darbo tempo kartais chirurgai klydo ir, pavyzdžiui, amputacijos metu, kartu su koja galėjo nukirsti pacientui sėklidę ar koją laikančio padėjėjo pirštą. Bet net ir be tokių nesėkmių daugiau nei 60% žmonių po tokių operacijų mirdavo.

„Atsiradus anestezijai ir asepsijai operacijos tapo saugesnės ir humaniškesnės“, – toliau rašo Straumann. „Tačiau chirurgų idėjos tapo keistesnės. Britų gydytojas Williamas Arbutnot Lane’as pašalino storąją žarną daugiau nei tūkstančiui pacientų, kurių dauguma buvo moterys, nes jis tikėjo jog ji sužadina silpnaprotystę, galvos skausmus ir dirglumą“.

„Šimtmečius žmonės tikėjo vaistų, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio, gydomąja galia. Jie buvo linkę atsikratyti melancholijos, vidurių užkietėjimo, sifilio, gripo, galvos skausmų, parazitų, dantų skausmo.

Be to, apsinuodijimo simptomai, pavyzdžiui, per didelis seilėtekis, buvo supainioti su gydomuoju poveikiu. Gyvsidabrio efektas bus pasiektas, jei pacientas išskirs mažiausiai 1,5 litro seilių, – tikino XVI amžiuje Paracelsas, žinomas dėl savo teiginio, kad „tik dozė daro vaistą nuodais“ (…) Jis pats tikriausiai mirė nuo stipraus apsinuodijimo sunkiaisiais metalais “.

„Nuo XIX amžiaus vidurio paplitusia ir abejotina diagnoze moterų tarpe buvo isterija, tariamai pasireiškianti nespecifiniais simptomais, tokiais kaip nuovargis, depresija ar nerimas.

Rekomenduojama terapija buvo „dubens masažas“, dėl kurio turėjo būti pasiektas „isterinis paroksizmas“. Paprasčiau tariant, lytinių organų masažu gydytojai privesdavo pacientes prie orgazmo. Vyrai tuo nebuvo ypač patenkinti ir skundėsi dėl sudėtingos masažo technikos, prarasto laiko ir riešo skausmų. Pirmasis vibratorius, sveriantis 18 kg, palengvino jų darbą.“

„Pasyvus kitokio pobūdžio rūkymas: XVIII amžiuje paplitęs reanimavimo būdas buvo tabako dūmų pūtimas į išangę su klizma. (…) Šis metodas buvo naudojamas norint atgaivinti skenduolius. Buvo manoma, kad dūmai sušildo auką ir paskatina kvėpavimą. Visoje Temzės pakrantėje, rašo „Tages Anzeiger“, „dirbo net speciali gelbėjimo komanda su klizmomis“.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Algirdas    -  2019-09-06, 00:07

    O tai, kad bandoma, atseit, apsisaugoti nuo ligų skiepais čia nieko keisto? Nieko keisto, kad gydymui naudojami opiatai, aspirinas, chemoterapija ir dar daug visokio brudo? Ir visa tai, be abejo, „moksliškai pagrįsta“ :)))

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Keisčiausi gydymo būdai medicinos istorijoje* - nuoroda: https://infa.lt/36079/keisciausi-gydymo-budai-medicinos-istorijoje/