infa.lt

Maskvos byla: nuosprendžiai už paliestą šalmo antveidį ir mestą šiukšliadėžę

Maskvos byla: nuosprendžiai už paliestą šalmo antveidį ir mestą šiukšliadėžę

04 rugsėjo
20:43 2019

Maskvos miesto Tverės apylinkės teismas nuteisė dar du kaltinamuosius „Maskvos byloje“.

Kirilas Žukovas buvo pripažintas kaltu dėl smurto prieš vyriausybės pareigūną per protestus liepos 27 d.

Teismo nutartyje sakoma, kad jis ranka mušė Rusijos gvardijos pareigūną į galvą, bandydamas prievarta nuplėšti šalmą.

Nukentėjęs teismo posėdžio metu sakė, kad jam skaudėjo, kai šalmo diržas prispaudė jam kaklą.

Žukovas neprisipažino kaltu.

Jis sakė, kad tik mostelėjo ranka prieš pareigūno šalmą, kad atkreiptų teisėsaugininko dėmesį.

Teismas nuteisė Žukovą trejiems metams kalėjimo.Kitas pagal panašų straipsnį kaltinamas Jevgenijus Kovalenko buvo nuteistas 3,5 metų kalėjimo. Jis prisipažino, kad metė šiukšliadėžę į teisėsaugininkus, tačiau tvirtina, jog nepataikė. Anot Kovalenko, jis norėjo juos sustabdyti, sakydamas: „Mano veiksmus lėmė prieš akis vykstantis įstatymų pažeidimas, kai žmonės pradėjo mušti žmones“.

Pasak tardytojų, Kovalenko sąmoningai užpuolė teisėsaugos pareigūnus, vieną iš jų pastūmė, į kitą metė į šiukšliadėžę, sukeldamas abiem skausmą.

Anksčiau tas pats Tverės teismas Maskvoje nuteisė Danilą Begletsą dvejiems metams bendrojo režimo kolonijoje, už tai, kad pastarasis patraukė policininką už rankos ir tokiu būdu, tyrimo duomenimis, bandė užkirsti kelią sulaikymams.

Ivanui Podkopajevui buvo paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, – jis prisipažino, kad purškė pipirų dujas policijos ir Rusijos gvardijos pusėn.

„Kam tau juoda kaukė“: grupės „Mašina vremeni“ lyderis parašė dainą apie liepos 27 mitingą Maskvoje

Kitoje byloje, susijusioje su Maskvos protestais, tinklaraštininkas Vladislavas Sinica buvo nuteistas už „Twitter“ pranešimą apie smurtą prieš saugumo pajėgų pareigūnų vaikus.

 

komentarai 7

 1. Elena    -  2019-09-04, 21:44

  Kuo gi čia stebitės? Ar ne tokie pat teismo sprendimai Garliavos byloje? Tai teisėja sėdėdama su mergaite ant kelių primušė sambistą ,tai kiti nuteistieji ne taip žiūrėjo į smogikus irt.t.

  Atsakyti į šį komentarą
  • To->Elena    -  2019-09-04, 22:24

   Aš tai stebiuosi nuosprendžiais. Garliavos byloje eilinių dalyvių į kalėjimą nesodino, o čia sodina masiškai.

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Myndė    -  2019-09-05, 06:43

  „Demokratiškose“ JAV tokių personažų, greičiausiai, net neteistų – tiesiog, nebūtų ką. Nes nušautų. Ir nepasakyčiau, kad būtų neteisūs…

  Atsakyti į šį komentarą
  • regis    -  2019-09-05, 10:04

   to->Myndė,
   JAV žmonės turi teisę šaunamuosius ginklus nešiot laisvai, o daugelis jais laisvai ir naudojasi :D Todėl tenykštė policija jau pasimokiusi – šauk pirmas ir būsi išgyvenusių tarpe.Europoje – kiek kitaip. Beje, Europoje dar nesodina už tai ką žmonės kalba ar rašo. Rusijoje, deja, jau taip, ir seniai. Nesu prieš Rusiją nusiteikęs, bet gyventi ten nenorėčiau, net jei man gerokai primokėtų.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Myndė    -  2019-09-05, 10:29

    Parašyk žinutę su raginimais grobti policininkų vaikus ir vaizdo įrašus su jų žudymo scenomis nusiųsti tėvams. Kitas žinutes rašinėsi iš Lukiškių.
    Rusijos atveju, valdžia stengiasi parodyti „kietumą“; liberalai – neramumų organizatoriai – gerai uždirba už tokius incidentus; bukoki kraštiniai – iešmininkai už savo bukumą gauna po kelis metus. Viskas paprasta.

   • regis    -  2019-09-05, 10:41

    to->Myndė
    Ten nebuvo tiesioginis grasinimas, todėl Lietuvoje už jį jokių „Lukiškių“ negautum. Ten „tariamoji nuosaka“ – ką galima būtų daryti, o ne ką reikia daryti.

    Citata (išversta):
    „Pažiūri į mielas laimingos šeimos nuotraukas, išstudijuoja geografinę padėtį, o tada narsaus teisėsaugos gynėjo vaikas paprasčiausiai negrįžta iš mokyklos. Vietoj vaiko, paštu atsiunčiamas kompaktinis diskas su „Snuff video„“

    Beje, dėl Rusijos liberalų sutinku. Tačiau tai, kad daugybė žmonių juos palaiko, rodo, jog dabartinė valdžia visiems įgriso. ir tokių žmonių vis daugėja. Pakanka pažiūrėt video, kaip policija muša žmones nė už ką, kai supranti, jog tau tas konkrečiai nepatinka.

 3. Myndė    -  2019-09-05, 12:43

  Dėl „daugybė“ tai galima būtų ginčytis; bent jau rinkimuose Putinas įrodė priešingai.
  Kad vis tik nemažai ten nepatenkintų – nieko keista; realiai Rusija gyvena oficialiai nepaskelbto, bet karo sąlygomis. Gyvenimas dėl to nelengvėja.
  Jeigu tendencingai pateikti vaizdus iš Paryžiaus rudenį – irgi gal nepatiktų. Mes gi nebuvom nei Maskvoje, nei Paryžiuje, o MIP tiesiog uždirbinėja pinigus ir rodo tai, už ką moka. Argi pas mus kitaip?
  Galiausiai, kokioj nors Saudo Arabijoj už vagystę gali ranką nukirsti, bet kažkaip niekam tas neužkliūna. Yra tokia patarlė akie rąstą akyje…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Maskvos byla: nuosprendžiai už paliestą šalmo antveidį ir mestą šiukšliadėžę* - nuoroda: https://infa.lt/36034/maskvos-byla-nuosprendziai-uz-paliesta-salmo-antveidi-ir-mesta-siuksliadeze/