infa.lt

Po siaubingos merginos-paauglės žūties, Rumunijos VRM ministras atsistatydino

Po siaubingos merginos-paauglės žūties, Rumunijos VRM ministras atsistatydino

04 rugpjūčio
20:35 2019
Alexandrai atminti

Pranešimas „Atleisk mums, Aleksandrai“ šalia žvakių, uždegtų 15 metų mergaitei palydėti, išprievartautai ir nužudytai pietų Rumunijoje, atminimui, po to, kai policija užtruko 19 valandų nuo to laiko, kai ji paskambino šalies skubios pagalbos telefono linijai | (AP Photo/Vadim Ghirda)

„(…) Keletas tūkstančių mitinguojančių žmonių pareikalavo Rumunijos vidaus reikalų ministro Nicolae Moga atsistatydinimo, kuris iš savo posto pasitraukė liepos 30 dieną, būdamas iš dalies kaltas dėl tos tragedijos, kurios, neabejotinai, galėjo ir nebūti“, – rašo Le Monde.

„Liepos 24 dieną, trečiadienį, 16-metė Aleksandra buvo pagrobta, kai keliavo autostopu į Karakalį, miestą Rumunijos pietvakariuose.

Po to, kai ji buvo keletą kartų sumušta, surišta ir išprievartauta, jai pavyko paimti savo pagrobėjo mobilųjį telefoną ir ketvirtadienį tris kartus paskambinti 112 pagalbos numeriu, paskelbti pavojų ir aprašyti tą vietą, kur ji buvo laikoma įkalinta“, – rašoma straipsnyje.

„Tačiau policija 12 valandų iššvaistė ieškodama to namo, o vėliau laukė iki aušros, prieš tai, kai įėjo, remdamasis būtinomis juridinėmis prievolėmis, tada, kai esant ypatingoms situacijoms tokių reikalavimų nėra. Tuo metu pagrobėjas suspėjo ją nužudyti“, – pasakoja žurnalistas.

„Šeštadienį buvo areštuotas įtariamasis Gheorghe Dinca, vėliau prisipažinęs išprievartavęs ir nužudęs merginą-paauglę, o taip pat dar vieną merginą, kuri kaip pranešama, dingo dar balandžio mėnesį“, – rašo Le Monde.

Pasipylė kaltinimai tuo, jog atsakomybę už šią tragediją turi prisiimti demokratinė vyriausybė, kuri dviejų su puse metų eigoje vykdo puolimą prieš prokurorus ir teisėjus. Teisinės sistemos reformavimo pretekstu, kairioji dauguma apribojo teisminės valdžios atstovų įgaliojimus, bandydama išgelbėti politikus, persekiojamus už korupciją“, – paaiškina leidinys.

Protestai Bukareste liepos 27

Tūkstančiai protestuotojų reikalavo vyriausybės atsistatydinimo šeštadienį, liepos 27 d., Bukarešte Inquam Photos/George Calin via REUTERS

„Sekmadienį, liepos 28 dieną, vidaus reikalų ministras atleido iš pareigų tris vietos policijos tarnybų vadovus, o taip pat departamento prefektą. Tačiau kritiškai nusiteikę opozicijos ir visuomenės atstovai toliau tęsė protesto akcijas, kas privertė Nicolae Moga, paskirtą į šias pareigas vos prieš savaitę, atsistatydinti“, – rašoma publikacijoje.

Aš nusprendžiau pasitraukti iš savo posto siekdamas išsaugoti ministerijos prestižą, kuriai didelę žalą padarė nesėkmingi daugelio jos darbuotojų veiksmai“, – sakė ministras.

Liberalus prezidentas Klaus Iohannis antradienį pasmerkė valdžios „klaidų seriją“ ir paragino imtis skubių priemonių, kad ateityje tokių tragedijų galima būtų išvengti.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar 2019-ieji atitiko jūsų lūkesčius, ar iš valstiečių to ir tikėjotės?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Po siaubingos merginos-paauglės žūties, Rumunijos VRM ministras atsistatydino* - nuoroda: https://infa.lt/35366/po-siaubingos-merginos-paaugles-zuties-rumunijos-vrm-ministras-atsistatydino/