infa.lt

Seimo NSGK komiteto pirmininko V. Bako atžvilgiu inicijuojamas ikiteisminis tyrimas

Seimo NSGK komiteto pirmininko V. Bako atžvilgiu inicijuojamas ikiteisminis tyrimas

16 liepos
20:56 2019
Vytautas Bakas | FB nuotrauka

Vytautas Bakas | FB nuotrauka

Petras Gražulis

Petras Gražulis. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Seimo narys Petras Gražulis, antradienį, liepos 16 d. registravo rezoliucijos projektą dėl Lietuvos Respublikos Seimo kreipimosi į Generalinę prokuratūrą.

Rezoliucijos projekte prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų, vykdant Seimo nario Vytauto Bako 2016 metų rinkimų kampaniją. Rezoliucija parengta pagal žurnalistinį tyrimą, kurį atliko Lietuvos radijas ir televizija.

Tekste teigiama, kad Vytautas Bakas, galimai neskaidriai finansavo 2016 m. Seimo rinkimų kampaniją, galimai gavo lėšų iš nevyriausybinių organizacijų, kurioms anksčiau vadovavo ar buvo kitaip artimai susijęs, taip galimai buvo pažeistas ne tik Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, bet ir kiti su asociacijų veikla susiję įstatymai: Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymas, Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymas.

Rezoliucijoje taip pat minimos organizacijos ir asmenys, su kuriomis Vytautas Bakas yra ar buvo artimai susijęs: „Pareigūnų ir tarnautojų asociacija“, „Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (LRITĮPS)“, „Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VAITĮPS) “.

Petras Gražulis konstatuoja, kad net paviešinus skandalingus faktus, atlikus žurnalistinį tyrimą, teisėsauga nesiėmė jokių veiksmų, kad išsiaiškintų ar buvo padaryta nusikalstama veika ar ne.

Rezoliucijos projektą planuojama pateikti Seimo plenariniame posėdyje ketvirtadienį, liepos 18 dieną.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 245

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...