infa.lt

Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV – duoda rezultatus

Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV – duoda rezultatus

11 liepos
09:23 2019

L. Kasciunas ir V. Kernagis

Lygiai prieš metus priimtos Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Lauryno Kasčiūno ir Vytauto Kernagio inicijuotos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios įpareigojo, kad kiekviename vartotojams siūlomame retransliuojamų ir internete platinamų televizijos programų pakete ne mažiau kaip 90 proc. programos būtų oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis.

Taip pat buvo nustatyta, kad programos, transliuojamos ne oficialia Europos Sąjungos kalba, privalo būti įgarsintos lietuviškai. Šie pakeitimai lėmė, kad šiandien rusiškos produkcijos televizijoje mažėja. Tai, atlikus tyrimus, pastebi Lietuvos radijo ir televizijos komisija.

„Taip skatiname valstybinės kalbos ir kitų oficialių kalbų vartojimą, mažiname priklausomybę nuo Kremliaus informacinės erdvės. Rusija televiziją laiko savo „minkštosios galios“ instrumentu, kuris ypač svarbus informacinio karo kontekste.

Per televizijos produkciją ji formuoja tam tikrus tapatybinius elementus, „pririša“ tokią produkciją žiūrinčius žmones prie šios kultūrinės ir informacinės erdvės. Todėl itin džiugu, kad problemos aktualizavimas viešojoje erdvėje ir kai kurių komercinių televizijų (pasikeitus jų vadovams) daug kritiškesnis požiūris į tokią televizijos produkciją lėmė, kad šiandien turime gerų naujienų“, – sako L. Kasčiūnas.

V. Kernagis atkreipia dėmesį, kad ši pataisa, nors ir mažas, bet žingsnis pirmyn, mažinant Kremliaus daromą įtaką Lietuvos informaciniame lauke.

„Noras pakurstyti sovietinę nostalgiją, propaganda, skleidžiama per kalbą ir kultūrą – itin dažnas mums nedraugiško kaimyno veikimo pavyzdys. Tikiu, kad su šios pataisos įsigaliojimu prisidėsime prie kokybiškesnio visuomenės informavimo, o televizijos vadovai bus linkę kritiškiau atsirinkti perkamą produkciją“, – pabrėžė Seimo narys V. Kernagis.

infa.lt komentaras:

Jokie įstatymai negali priversti žmonių išmokti kalbos, kurios jie nemoka. Šiuo, aptariamu įstatyme atveju,  pagyvenusiems žmonėms išmokti oficialių ES kalbų, tarp kurių, beje, tuoj gali nelikti anglų kalbos, kai/jei Britanija pasitrauks iš ES. Tada šis įstatymas oficialiai bus privalomas taikyti ir anglų kalbai?

Sekant šia mintimi, – įstatymo pataisų tikslas yra ne populiarinti oficialias ES kalbas, siūlant žmonėms ir sudarant lengvesnes sąlygas jų mokytis, o uždrausti gauti informaciją konkrečia kalba, kas šiame informacijos ir technologijų amžiuje yra visiškai tuščias energijos, resursų ir mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas. Visi TV kanalai yra dubliuojami internete, ir naudotojams lengviau juos susirasti ten, nei vargti mokantis kažkokios šalies kalbą, nežinant ar ja transliuojama informacija apskritai bus jam įdomi.


Žymos

komentarai 5

 1. Henrikas    -  2019-07-11, 13:45

  Ažubalis jau kitą
  pasigavo…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. lietuviškas kraujas    -  2019-07-12, 13:46

  сомневаюсь

  Atsakyti į šį komentarą
 3. lietuviai yra sparčiausiai nykstanti tauta pasaulyje    -  2019-07-12, 13:54

  Эта статья – большая жирная ложь. Многие литовцы, в том числе и я, говорят по-русски и могут узнать правду из всех источников. Продолжайте мечтать и покупать статьи несчастные loviakriuksiai. Истина восторжествует.
  P.S: be pagiežos infai, nes jei durniai moka už pasakas, tai kodėl gi nepaėmus lengvų pinigų. Tuo tarpu, žmonės turintys smegenų – atsirinks.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. tvartelio apklausos    -  2019-07-12, 14:13

  na ir kam rūpi tvartelio apklausų rezultatai? Ar tvartelio tyrimo rezultatai? Trumpiau tariant tvartelio užsakomieji straipsnisi – propaganda.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Anonimas    -  2019-07-12, 14:16

  Jau senai matėsi, kad ir prie statytinio nausėdos, rusai irgi puls.
  Nei neminint fakto, kad amerikoje atliktas tyrimas rodo, jog TV žiūri tik 30% žmonių.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo konservatoriai konstatuoja: jų pasiūlytos įstatymo pataisos ribojančios rusišką TV - duoda rezultatus* - nuoroda: https://infa.lt/34719/seimo-konservatoriai-konstatuoja-ju-pasiulytos-istatymo-pataisos-ribojancios-rusiska-tv-duoda-rezultatus/