• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Seimo LSDD frakcija jau nebereikalauja V.Pranckiečio galvos, esą Seimo pirmininko postas jai nebeaktualus

Seimo LSDD frakcija jau nebereikalauja V.Pranckiečio galvos, esą Seimo pirmininko postas jai nebeaktualus

05 liepos
08:45 2019
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

infa.lt nuotrauka

Liepos 4 d. po Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko trumposios spaudos konferencijos žiniasklaidai į klausimus atsakė Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis, kuris teigė Viktoro Pranckiečio  poziciją vertinantis kaip logišką ir pabrėžė dar kartą, kad liepos 3 d. posėdžiavusi LSDD frakcija ir partijos prezidiumas diskutavo dėl galimų įgyvendinti programinių nuostatų, o Seimo Pirmininko posto nelaiko prioritetiniu.

„Pats Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis vakar buvo svečiuose prezidiumo posėdyje ir Seimo frakcijoje, užtikrinu, kad pagrindinė diskusija buvo ne dėl Seimo Pirmininko pozicijos. Diskutuota dėl Vyriausybės priemonių plano, ir tų punktų, apie kuriuos kalbėjome pirmadienį pas Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį. Klausimas Ramūnui Karbauskiui buvo, ar mes dabar į pagrindinę sutartį neįrašę mūsų punktų dėl Valstybės remiamų pajamų didinimo, dėl miškų kirtimo mažinimo, paraleliai galėsim tai įgyvendinti iš karto atsiradus galimybėms.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis mus įtikino, kad tas programines nuostatas galėsime ateityje įgyvendinti. Tai lėmė mūsų apsisprendimą dalyvauti naujoje koalicijoje. Kadangi atsitraukėme nuo Socialinių reikalų ir darbo ministerijos, dar kartą įrodėme, kad ne dėl postų liekame formuojant naują daugumą, o siekdami išlaikyti stabilumą valstybėje ir įgyvendinti užsibrėžtus visuomenei naudingus tikslus“, – sako LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

LSDD frakcijos seniūnas neslėpė, kad ne iš LSDD frakcijos narių, bet būtent iš paties R. Karbauskio lūpų išėjo mintis, kad antradienį nepalaikius Seimo Pirmininko atleidimo iš pareigų, koalicijos sutartis būtų laikoma negaliojančia.

„Mes nesiekiame, kad Viktoras Pranckietis būtų atstatydintas – tai yra didžiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos noras, žinome, kad tarp mūsų frakcijos narių būtų tokių, kurie balsuotų prieš atstatydinimą, tad tikrai nesigviešiame šio posto, mums jis nėra prioritetinis. Seimo Pirmininko pavaduotojas G. Kirkilas tik išsakė R. Karbauskio frakcijoje pasakytus žodžius, tačiau jie yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio, o ne „socialdarbiečių“ mintis. Tai žiniasklaidai iš karto po posėdžio patvirtino ir pats R. Karbauskis. Vakarykštę diskusiją laikau daugiau vertybine, o ne Seimo Pirmininko posto dalybomis“, – sakė LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

Pasak A. Palionio, jei koalicinė sutartis yra pasirašoma tarp keturių politinių jėgų, jos visos sprendžia bendrai, ar sutartis vienu ar kitu atveju lieka galioti. „Socialdarbiečių“ manymu, sutarties nutraukti nėra ko, nepavykus atstatydinti Seimo Pirmininko, jei bus laikomasi sutarimo dėl programinių punktų įgyvendinimo.

„Mes suprantame, kad ne viską iš karto įmanoma įgyvendinti dėl finansinių galimybių ir fiskalinės drausmės, bet didelė dalis mūsų idėjų bus įgyvendinta, dėl to frakcija pritarė koalicijos pasirašymui“, – teigia parlamentaras A. Palionis.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimo LSDD frakcija jau nebereikalauja V.Pranckiečio galvos, esą Seimo pirmininko postas jai nebeaktualus* - nuoroda: https://infa.lt/34593/seimo-lsdd-frakcija-jau-nebereikalauja-v-pranckiecio-galvos-esa-seimo-pirmininko-postas-jai-nebeaktualus/