infa.lt

Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?

Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?

02 liepos
21:08 2019

Mindaugas Puidokas

Seimo narys, Mindaugas Puidokas

Netylant kalboms apie planuojamą Vilniaus Kalnų parko pertvarką ir galimą 1000 medžių iškirtimą, Seimo narys Mindaugas Puidokas kreipėsi su klausimais į aplinkos ministrą, Kultūros paveldo departamentą ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkciją.

Iš projekto aptarimų ir visuomenei žinomų jo detalių akivaizdu, kad didžiausią nerimą tiek aplinkosaugininkams, tiek Vilniaus miesto savivaldybei kelia planuojamų iškirsti medžių skaičius ir su tuo susijusios galimos pasekmės – šlaitų erozija, drėgmės balanso ir nusistovėjusių ekosistemų staigūs pokyčiai. Visa tai kelia ir nerimą, ir nemažai klausimų, į kuriuos iki šiol nėra atsakyta.

Projekto rengėjai aiškina, kad planuojama kirsti daugiausia invazinius medžius ir drebules, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad invaziniai klevai ir drebulės auga šlapiausiose vietose – ten, kur suteka ir susilaiko gruntinis vanduo. Minėti medžiai išgarina didelius vandens kiekius ir užtikrina, kad jo perteklius nesikauptų dirvoje. Pažymėtina, kad pagrindinė pirmųjų nuošliaužų nuo Gedimino pilies kalno priežastis buvo dirvos paviršiuje susikaupęs vanduo (iškirstų medžių pasekmė). Prieš kertant medžius būtų tikslinga iki galo įsigilinti į gamtinę situaciją, kad vėliau, kilus nenumatytoms pasekmėms, netektų gelbėti to, ko galima buvo išvengti. Turėtume mokytis iš buvusių klaidų ir jų nekartoti.

Atsižvelgdamas į viešojoje erdvėje pasklidusią informaciją M. Puidokas minėtų institucijų pagal jų kompetenciją prašo atsakyti į žemiau pateikiamus klausimus:

1. Kokį vaidmenį šiame projekte atlieka Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija? Ar kreiptasi į šią instituciją ar jai pavaldžias įstaigas dėl projekto aplinkosauginio vertinimo? Pažymėtina, kad Kalnų parko atnaujinimo klausimas susijęs su geoekologija, o ne kultūra.

2. Vilniaus savivaldybė kreipėsi į Kultūros ministeriją ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkciją, išsakydama susirūpinimą dėl planuojamo medžių kritimo tvarkant Vilniaus Kalnų parką. Kodėl sprendimus priimant klausiama ne Aplinkos, o Kultūros ministerijos? Aptariamas medžių klausimas susijęs su geoekologija, o ne kultūra.

3. Ar rengiant šį projektą įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną? Jei taip, pateikite vertinimus.

komentarai 3

 1. Tautos genocidas, o ne parko tvarkymas    -  2019-07-03, 21:23

  Kodėl vaikštoma ratais ten, kur reikėtų eiti tiesiai ir atsakyti į klausimą, kam Vilniuje trukdo 1000 medžių Kalnų parke? Invaziniai, maramaziniai ir durnaziniai – užtenka mulkinti visuomenę, nusikaltimams sugalvojant gudrius vardus. Kiekvienas medis svarbus, o Kalnų parkas – tai Vilniaus plautis. Kirtimai ruošia dirvą 5G plėtrai ir niekam daugiau.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Antanas    -  2019-07-04, 14:58

  ne medžiai, o Vilnių valdantys asmenys yra „invaziniai“

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Povilas    -  2019-07-21, 22:21

  Anksčiau Mindaugas buvo žymus vaiko globos ir įvaikinimo specialistas. Tapo kandidatu į prezidentus. Dabar tampa medžių ekspertu. Rytoj dujų. Po to Žemės gelmių. Turbūt rengiasi į EK komisarus.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ar rengiantis kirsti Kalnų parko medžius įvertintos grėsmės, su kuriomis susidurta tvarkant Gedimino kalną?* - nuoroda: https://infa.lt/34550/ar-rengiantis-kirsti-kalnu-parko-medzius-ivertintos-gresmes-su-kuriomis-susidurta-tvarkant-gedimino-kalna/