• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija
 • Join Us
 • Member Login

infa.lt

Balsavimo išvakarėse sulaukęs katalikų bažnyčios spaudimo, Seimas persigalvojo: nuspręsta, kad baltų tikėjimui Lietuvoje vietos nėra

Balsavimo išvakarėse sulaukęs katalikų bažnyčios spaudimo, Seimas persigalvojo: nuspręsta, kad baltų tikėjimui Lietuvoje vietos nėra

28 birželio
22:57 2019

Arkivyskupo Gintaro Grušo teigimu, baltai nėra nei tauta, nei kultūriškai-religiškai vieninga grupė, nors šį tikėjimą Lietuvoje išpažįsta bene keliasdešimt tūkstančių žmonių.

Džiugi naujiena, kad Senovės baltų tikėjimo bendruomenė ROMUVA pripažinta valstybės, Seime buvo peržiūrėta ir po pakartotinio balsavimo birželio 27 d. (balsavo 86 iš 139 Seimo narių; už – 40, prieš – 31, susilaikė – 15) nepritarta, kad Lietuvos valstybė pripažintų senąjį tikėjimą, kuris atgaivintas dar gūdžiais tarybiniais metais.

Prieš ROMUVĄ balsavo du liberalai, keturi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai, vienas socialdemokratas ir 22 Žmonių partijos nariai.

Kaip rašoma katalikiškame ir kitas krikščioniškas konfesijas palaikančiame tinklalapyje bernardinai.lt, Seimo narys Žygimantas Pavilionis „sakė, kad pateikusieji projektą dėl „Romuvos“ pripažinimo sąmoningai ar nesąmoningai vykdo Kremliaus instrukciją:

„Rusijos KGB nuosekliai nuo sovietinių laikų darė viską, kad pagonybė Lietuvoje sustiprėtų. Paskaitykite Dugino raštus, kur jis aiškiai įvardina, kad krikščionybė yra vienas iš tų akmenų, kuriuos reikėtų Lietuvoje sunaikinti.“ Taip pat jis atkreipė dėmesį į tarptautinį tokio žingsnio vertinimą: „Būsime išjuokti visame krikščioniškame pasaulyje.“

Atrodo, kad Ž. Pavilionis bus susipainiojęs, viename sakinyje kalbėdamas apie vieną tikėjimą, kitame – apie kitą.

ROMUVOS krivė Inija Trinkūnienė teigia svarstanti ketinimą kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą: bendrija atitiko visus įstatymų reikalavimus, nėra valstybei niekuo prasikaltusi.

Šaltinių teigimu, balsavimo išvakarėse Seimo narai gavo laišką iš katalikų bažnyčios arkivyskupijos, kuriuo buvo daromas spaudimas. Šiame laiške Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas tvirtino, kad ROMUVOS pripažinimas „nepagrįstai klaidintų Lietuvos piliečius ir diskriminuotų visas kitas religines bendruomenes“. Laiške teigta, jog „baltai nėra nei tauta, nei kultūriškai-religiškai vieninga grupė“.

Pakartotinai valstybės pripažinimo siekti ROMUVA galės tik po dešimties metų.

Birželio 28 d. 10 val. Seime įvyks Seimo narių Roberto Šarknicko, Simono Gentvilo ir Algirdo Syso spaudos konferencija „Dėl religinės bendrijos  „Romuva“ teisių“. Dalyvaus Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė, Romuvos vaidila Jonas Vaiškūnas.

šaltinis: ekspertai.eu

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 541

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Henrikas    -  2019-06-29, 12:07

  Ir vėl dalis seimo kažkokiam arkivyskupui į šikną be muilo sulindo.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. vitas    -  2019-06-29, 13:23

  Seimui didelis minusas,nes krikscioniu religija tik verslas ir ne lietuviu sugalvotas.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Vidmantas    -  2019-07-02, 16:31

  ir vel katalikai mesle issimeslino ,=kur cia artimo meile , cia gi baime prarasti daly ytakos ir pinigu , negi kam dar neaisku . Kaip tai zema ir apgailetina.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Pedalu Vatkanija    -  2019-08-13, 21:26

  Palaikykime zydo Lamdsberg kryziuociu atnesta malda i zydelka Mara :-) ir vyru valstybes VATKANO tarnautojus pedalus :-)

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas