infa.lt

Ukrainos Aukščiausioji Rada neleidžia naujajam prezidentui vykdyti savo rinkiminių pažadų

Ukrainos Aukščiausioji Rada neleidžia naujajam prezidentui vykdyti savo rinkiminių pažadų

11 birželio
21:24 2019

Volodimiras Zelenskis - liaudies tarnas

Aukščiausioji Rada, kuri dirba savo paskutines savaites, nesuteikia galimybės naujai išrinktam Ukrainos prezidentui Volodimirui Zelenskiui pradėti pildyti savo rinkiminius pažadus, rašo El Mundo. Tokiu būdu parlamentarai bando neleisti jam ateiti į būsimus parlamento rinkimus „su dar labiau akinančia permainų aureole“, teigia leidinys.

Aktorius Volodimiras Zelenskis buvo išrinktas Ukrainos prezidentu gegužės 20 dieną, dėka savo vaidmens populiariame TV seriale „Liaudies tarnas“, kur jis vaidino šalies vadovą, primena El Mundo. Pirmas apmaudus momentas jo naujose pareigose atėjo suvokus, jog valdyti šalį kur kas sunkiau tada, kai scenarijų rašo ne vienas ir tas pats žmogus.

V. Zelenskis, pažymi leidinys, žadėjo radikalias permainas – taiką rytuose ir sąžiningą vyriausybę. Tačiau Aukščiausioji Rada griauna naujojo prezidento scenarijų, juk be parlamento palaikymo prezidentas negali išpildyti nė vieno iš savo rinkiminių pažadų.

Naujasis prezidentas, kuriam kol kas dar trūksta palaikymo už jo prezidentinės rezidencijos sienų, prisiekdamas kaip Ukrainos vadovas, iškart paleido parlamentą ir paskelbė apie išankstinius rinkimus liepos 21 dieną. Jo partija „Liaudies tarnas“, pasak apklausų, kol kas pirmauja – ją pasiruošę palaikyti, kaip skelbiama straipsnyje, 39% rinkėjų.

Toliau, su dideliu atotrūkiu eina „Opozicinė platforma – Už Gyvenimą“, eks-prezidento Petro Porošenkos ir „nenuskandinamos“ Julijos Timošenko partijos, be to pastaroji gali tapti Vladimiro Zelenskio parlamentine sąjungininke, daro prielaidą leidinys.

Tuo tarpu išeinančio parlamento nariai neina į kontaktą su naujuoju Ukrainos prezidentu. Jie atmeta visus jo siūlymus, kad nesuteiktų jam galimybės ateiti į parlamento rinkimus „su dar labiau akinančia permainų aureole“. Jie atsisakė atstatydinti užsienio reikalų ministrą ir Ukrainos saugumo tarnybos vadovą. Taip pat nepavyko sugrąžinti įstatymo, įpareigojančio aukštus valstybės tarnautojus paaiškinti jų turto šaltinius.

Kaip primena El Mundo, rinkimų kompanijos eigoje Volodimiras Zelenskis įsipareigojo atšaukti deputatų neliečiamybę, paskirti nepriklausomą generalinį prokurorą ir startuoti Antikorupcinį teismą, kuris jau buvo sukurtas jo pirmtako, Petro Porošenkos. Taip pat jis žadėjo pakelti atlyginimus ir sumažinti mokesčius už elektrą ir dujas – ir vyriausybė jau palaikė šį sprendimą.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ukrainos Aukščiausioji Rada neleidžia naujajam prezidentui vykdyti savo rinkiminių pažadų* - nuoroda: https://infa.lt/34117/ukrainos-auksciausioji-rada-neleidzia-naujajam-prezidentui-vykdyti-savo-rinkiminiu-pazadu/