infa.lt

Andrius Kubilius kerta iš peties: „Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!“

Andrius Kubilius kerta iš peties: „Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!“

gegužės 19
22:082019
Andrius Kubilius

© infa.lt nuotr.

TS-LKD partijos narys Andrius Kubilius piktinasi savo Facebook paskyroje tuo, kad kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda nenori skaidriai ir čia pat nurodyti savo reklaminės kampanijos finansavimo šaltinių:

RINKIMAI: KAS PRIKLAUSO NUO KOKIŲ PINIGŲ?

Ups!!! (madingas žodelis šiais laikais🙂)

Man jis išsprūdo, kai šeštadienį perskaičiau ”15min” publikaciją apie Skvernelio, Šimonytės ir Nausėdos rinkimų kampanijos finansus. Atrodo, jog Gitanas Nausėda gali turėti problemų paaiškinant apie savo rinkimų kampanijos išlaidas ir iš ko jos yra finansuojamos.

Todėl ir sakau: Ups!

Tai gali būti rimta problema ir jokios Nausėdos štabo klišės, kad juos puola konservatoriai nepadės pabėgti nuo poreikio tiksliai atsakyti ir parodyti visus finansus, visas pajamas ir išlaidas, kaip tai viešai padarė Paulius Lukauskas, Ingridos Šimonytės štabo vadovas. O tokia tiesa Nausėdos štabui, atrodo, gali būti labai skausminga.

Publikacijos esmė yra paprasta: ir Sauliaus Skvernelio, ir Ingridos Šimonytės rinkimų kampanijos kainuoja daugiau nei 500 000 eurų. Ingrida Šimonytė tokias išlaidas padengia surinktomis privačių asmenų aukomis (200 000 eurų) ir Tėvynės Sąjungos skirta parama (330 000 eurų). Saulius Skvernelis visas išlaidas finansuoja iš Valstiečių partijos gautos paramos.

Ir Sauliaus Skvernelio, ir Ingridos Šimonytės rinkimų štabai (Skirmantas Malinauskas ir Paulius Lukauskas) atidžiai stebėjo ne tik savo rinkimų kampanijos veiksmus ir išlaidas, bet ir pagrindinių konkurentų. Jų įsitikinimu, Gitano Nausėdos rinkimų kampanija savo intensyvumu neatsiliko nei nuo Skvernelio, nei nuo Šimonytės kampanijos, o kai kuriais aspektais net ir stipriai lenkė. Visi matėme Vilniuje tik Nausėdos plakatus ant kiekvieno stulpo.

Taigi ir Gitano Nausėdos rinkimų kampanija turėtų taip pat kainuoti apie 0.5 mln. eurų. Tačiau G.Nausėda iki šiol yra sukaupęs tik apie 200 000 eurų sumą. Jo štabo atstovė kitoje publikacijoje skelbia, kad šios sukauptos lėšos jau yra išleistos prieš pirmąjį rinkimų turą: „Kandidato Gitano Nausėdos iždininkė taip pat teigė, kad visi pirmajame ture skirti pinigai jau išleisti (apie 190 tūkst. eurų)“.

Tuo tarpu kitas Nausėdos štabo atstovas „15min“ publikacijoje teigia, kad jie antrajam rinkimų turui rengia intensyvią agitacinę kampaniją: „Biudžetas antrajam turui yra parengtas, daugiausia lėšų vėlgi skirsime reklamai televizijoje, radijuje, lauko stenduose“, – nurodė jis (Aistis Zabarauskas)“.

Taigi, nėra jokių priežasčių daryti išvadą, kad G.Nausėdos rinkimų kampanija būtų mažiau intensyvi nei buvusi S.Skvernelio ar tebesitęsianti I.Šimonytės kampanija. O tai reiškia, kad ir G.Nausėdos rinkimų kampanija turėtų kainuoti panašiai tiek, kiek ir jo konkurentų – apie 0.5 mln. eurų. Tokios kampanijos su jau išleistais 200 000 eurų nepavyks finansuoti, o tikėtis per 2 savaites surinkti dar 300 000 eurų -skamba nelabai įtikinimai.

Štai čia ir iškyla esminis klausimas – kaip yra ir kaip bus finansuojama G.Nausėdos rinkimų kampanija?

Šie klausimai turi būti atsakyti nedelsiant. Taip, kaip tai padarė I.Šimonytės rinkimų štabas, viešai paskelbęs preliminarią ataskaitą apie visas rinkimų kampanijos išlaidas.

G.Nausėdos rinkimų štabas, atrodo, nėra nusiteikęs tokiam atvirumui. Tenka apgailestauti, kad tas pats A.Zabarauskas bando prisidengti įstatymo formalumais, kurie leidžia oficialią ataskaitą apie finansus pateikti tik rugpjūčio 26 d. Tai yra 3 mėnesiai po rinkimų.

Deja, tai reiškia, kad G.Nausėdos rinkimų štabas norėtų iki balsavimo antrajame rinkimų ture rinkėjams nesiaiškinti dėl savo rinkimų kampanijos finansinių reikalų. Nors klausimų kyla vis daugiau.

Kaip parodė I.Šimonytės štabas, paskelbęs visus savo išlaidų duomenis, atsakyti į tokius pat klausimus ir G.Nausėdos štabui nebūtų sudėtinga. Tereikia tik noro. O jeigu tokio noro nėra, tada kyla natūralūs klausimai – ką bandoma nuslėpti?

Lietuvai būtų per didelė prabanga išsirinkti Prezidentą, dėl kurio rinkimų kampanijos finansinių reikalų būtų likę kokių nors didelių neaiškumų. Arba paaiškėtų, kad kandidatas, kuris didžiavosi savo nepriklausomybe nuo partijų, tapo priklausomas nuo kokių nors stambių ir neskaidrių rėmėjų ar koncernų. Tai reikštų, kad vėl turėtume labai priklausomą ir dėl to pažeidžiamą Prezidentą. Tokį jau turėjome.

Kad taip neatsitiktų turi rūpintis ir valstybė.

Ir kandidatai, ir VRK turėtų atsiminti, kad yra toks galiojantis Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, kuris nustato ne tik kokias finansines aukas ir kokias oficialias finansines ataskaitas kandidatai per 3 mėnesius po rinkimų turi pateikti VRK.

Reikia atsiminti, kad šis įstatymas turi ir svarbų 22 straipsnį, skirtą VRK atsakomybei rinkimų kampanijos metu vykdyti finansavimo ir politinės reklamos stebėseną ir jos duomenis nuolat skelbti interneto svetainėje. Skelbti tada, kai vyksta kampanija, o ne po to, kai rinkimai būna pasibaigę:

„22 straipsnis. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena

1. Šio įstatymo tikslais politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena vykdoma per rinkimų (referendumo) agitacijos kampanijos etapą.
2. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną vykdo Vyriausioji rinkimų komisija.
3. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos tvarką ir metodus nustato Vyriausioji rinkimų komisija.
4. Vykdydama politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną, Vyriausioji rinkimų komisija turi teisę teisės aktų nustatyta tvarka pirkti stebėsenos paslaugas.
5. Apibendrintus politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis Vyriausioji rinkimų komisija nuolat skelbia savo interneto svetainėje. Kontrolę vykdančioms institucijoms pagal kompetenciją turi būti teikiami detalūs stebėsenos duomenys, politinės kampanijos dalyviui – tik jo politinės kampanijos stebėsenos duomenys. „

Atidžiai peržiūrėjau visą VRK interneto svetainę. Ir ten neradau jokių „nuolat skelbiamų stebėsenos duomenų“.

Gal nemokėjau ieškoti…

Tačiau jeigu paaiškės, kad VRK tokios stebėsenos nevykdo arba jos duomenų viešai neskelbia, tai teks traktuoti kaip nusikalstamą VRK aplaidumą. Įstatymų leidėjai nustatė mechanizmą kaip sudaryti galimybę rinkėjams dar iki rinkimų įsitikinti, kad kandidatai vykdo skaidrias agitacines kampanijas. Tai yra vienas iš svarbiausių antikorupcinių instrumentų, įgyvendinamų rinkimų kampanijų metu ir VRK tiesiog privalo jį įgyvendinti.

Tam gali padėti ir patys kandidatai, sąžiningai ir atvirai skelbdami savo rinkimų kampanijų finansavimo ir politinės reklamos duomenis. Tai nėra sunku padaryti. Paulius Lukauskas tai įrodė. Rinkėjai turi teisę reikalauti, kad ir G.Nausėda nesislapstytų.

Vis dar tikiuosi, kad ir Gitanas Nausėda nuo tokios įstatyminės prievolės neišsisukinės. Tam laiko yra ne iki rugpjūčio 26 dienos, bet iki gegužės 26 dienos. Kai rinkėjai spręs už ką balsuoti: ar už skaidrumu pagrįstą būsimojo Prezidento nepriklausomybę nuo pat pradžių, ar už pavojingą priklausomybę nuo kažkokių finansinių paslapčių, kurias iki rinkimų bijoma atskleisti.

Verta atsiminti ir tai, kad po gegužės 26 dienos gali likti didelės neapmokėtos rinkimų kampanijos skolos, o aukų rinkti buvęs kandidatas G.Nausėda jau nebeturės teisės, nes kaip nurodo to paties įstatymo 18 straipsnis, skirtas įsiskolinimų padengimui, Gitanui Nausėdai įsiskolinimus tektų padengti tik iš nuosavų (asmeninių) lėšų: “ Politinė partija turi teisę padengti įsiskolinimus tik iš partijai nuosavybės teise priklausančio turto, gaunamų aukų ir politinei partijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų, o kiti politinės kampanijos dalyviai – tik iš nuosavų (asmeninių) lėšų.“

Dar vienas ups!!!

Skirtingai nei V.Adamkaus rinkimų kampanijos skolų padengimo atveju (ką taip pat išsamiai primena “15min” publikacija), Gitanui Nausėdai įsiskolinimai taptų išimtinai asmenine našta. Būtų tikrai skausminga tik iš asmeninių lėšų padengti 300 000 eurų skolą. Taip galima ir namą prarasti…

Taigi, apibendrinant “15min” publikaciją, svarbiausieji dalykai, kurių sąžiningi Lietuvos piliečiai turėtų tikėtis (ir reikalauti) per kelias artimiausias dienas:
– kad G.Nausėdos štabas per artimiausias porą dienų savanoriškai paskelbs viešą ataskaitą apie savo rinkimų kampanijos išlaidas taip, kaip tai padarė I.Šimonytės rinkimų štabo vadovas P.Lukauskas; tai nėra sudėtinga padaryti ir to vengimas kels tik dar daugiau įtarimų;

– kad VRK per artimiausias porą dienų pradės įgyvendinti įstatymo jiems pavestą prievolę vykdyti rinkimų agitacinės kampanijos stebėsenos prievolę ir savo interneto puslapyje bent paskutinę savaitę ims skelbti tai, ką skelbti reikalauja įstatymas: „apibendrintus politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis“;

– kad G.Nausėdos štabas per artimiausias dienas viešai paaiškins, kaip jie planuoja finansuoti G.Nausėdos rinkimų kampanijos skolą, kuri gali siekti ir 200 – 300 000 eurų.

Reikalas yra paprastas ir aiškus: G.Nausėdos štabo buhalteriniai skaičiukai „nesueina“. Todėl ir atsakymai turi būti paprasti ir aiškūs. Kitaip teks vis garsiau abejoti kandidato išsigirtu „nepriklausomo kandidato“ statusu.


Žymos

komentarai 4

 1. Henrikas   -  2019-05-20, 08:36

  Kubilius dabar visiems šiks ant galvų, kad prastumti šimonytę. šikimas ant galvų – landsberginių konservatnikų stilius.

  Atsakyti
 2. Rimas   -  2019-05-20, 11:23

  Įdomu

  Atsakyti
 3. a.š.   -  2019-05-21, 14:17

  Prajuokino su tuo: – Taip galima ir namą prarasti!
  Jeigu Nausėda tampa prezidentu, tai jam valstybinis namas garantuotas iki gyvos galvos. Kam jam tas namas, tada? Nebent vaikam perduoti…

  Atsakyti
 4. Virgis   -  2019-05-24, 08:26

  Gal geriau tu fizike nelotum, lietuviai jau tiek nusivyle valdžia ir ypač konsevatoriais, o tu dar čia pili druskos ant žaizdų

  Atsakyti

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikytumėte naują, konservatorių krikščioniškomis vertybėmis paremtą partiją?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Žmogus gyvenime ir paskui [1]

Žmogus gyvenime ir paskui [1]

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Vytautas Landsbergis. Giminės

Vytautas Landsbergis. Giminės

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Statybų sektoriui būtina revoliucija

Statybų sektoriui būtina revoliucija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ugnius Kiguolis vs DELFI

Ugnius Kiguolis vs DELFI

komentarų 10Skaityti visą įrašą
Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Nelaimingumo anatomija: Ko jie visi liūdi?

Lidžita Kolosauskaitė. Nelaimingumo anatomija: Ko jie visi liūdi?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

Kiek kainuoja šeimai valstybės „Pagalbos planas“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Nu joa... kol vaikai patirs tai ką patiria mokyklose ir kol su jais nekalbės apie...

Atsakingus, kultūringus žmones turi užauginti tėvai, o ne mokykla....

Autoriaus mintys manau nesvetimos daugeliui nors truputi mastanciu zmoniu. Kita kalba, kiek yra tu mastanciu...

:D:D:D:D super....

juk jau rašiau, kad iš statytinio nausėdos veiksmų matosi, kad lietuvos valstybinė kalba labiausiai tikėtina...

panašu į psichinio ligonio sapaliones. Beskaitant eilėraštuką susidarė įspūdis, kad skaitau žudiko maniako memuarus....

Ir,nesikeik tu,zmogau.... Visi keikia norvegu barnevernet ar kaip ten jie,cia.gi lygu lygu. Slubo vokiecio su...

Pagarba mastančiaim tautiečiui, pagarba....

Paskutinė pastraipa "nuo to laimėtų visi" būtent parodo, ko sionistams reikia mažiausiai - kad visuomenėje...

Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir...

negaliu žiūrėti į prostituto šimašiaus snukį. Įdomu kiek jis gavo už Vilniaus Vandenų prichvatizavimo aferą?...

Debiliška direktotrė. Draudimas rūkyti tiesiog šiaip sau, o ne dėl to, kad rūpėtu moksleivių sveikata....

kas atsisakė lietuvos identiteto? Aa... - LIETUVOS LOVIAKRIUKSIAI! Tad apie kokią okupaciją kalbama? Kai buvo...

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Andrius Kubilius kerta iš peties: "Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!"* - nuoroda: https://infa.lt/33212/andrius-kubilius-kerta-is-peties-gitanas-nauseda-turi-nedelsiant-atsakyti-is-kur-ima-pinigus-reklaminei-kampanijai/