infa.lt

Andrius Kubilius kerta iš peties: „Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!“

Andrius Kubilius kerta iš peties: „Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!“

gegužės 19
22:082019
Andrius Kubilius

© infa.lt nuotr.

TS-LKD partijos narys Andrius Kubilius piktinasi savo Facebook paskyroje tuo, kad kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda nenori skaidriai ir čia pat nurodyti savo reklaminės kampanijos finansavimo šaltinių:

RINKIMAI: KAS PRIKLAUSO NUO KOKIŲ PINIGŲ?

Ups!!! (madingas žodelis šiais laikais🙂)

Man jis išsprūdo, kai šeštadienį perskaičiau ”15min” publikaciją apie Skvernelio, Šimonytės ir Nausėdos rinkimų kampanijos finansus. Atrodo, jog Gitanas Nausėda gali turėti problemų paaiškinant apie savo rinkimų kampanijos išlaidas ir iš ko jos yra finansuojamos.

Todėl ir sakau: Ups!

Tai gali būti rimta problema ir jokios Nausėdos štabo klišės, kad juos puola konservatoriai nepadės pabėgti nuo poreikio tiksliai atsakyti ir parodyti visus finansus, visas pajamas ir išlaidas, kaip tai viešai padarė Paulius Lukauskas, Ingridos Šimonytės štabo vadovas. O tokia tiesa Nausėdos štabui, atrodo, gali būti labai skausminga.

Publikacijos esmė yra paprasta: ir Sauliaus Skvernelio, ir Ingridos Šimonytės rinkimų kampanijos kainuoja daugiau nei 500 000 eurų. Ingrida Šimonytė tokias išlaidas padengia surinktomis privačių asmenų aukomis (200 000 eurų) ir Tėvynės Sąjungos skirta parama (330 000 eurų). Saulius Skvernelis visas išlaidas finansuoja iš Valstiečių partijos gautos paramos.

Ir Sauliaus Skvernelio, ir Ingridos Šimonytės rinkimų štabai (Skirmantas Malinauskas ir Paulius Lukauskas) atidžiai stebėjo ne tik savo rinkimų kampanijos veiksmus ir išlaidas, bet ir pagrindinių konkurentų. Jų įsitikinimu, Gitano Nausėdos rinkimų kampanija savo intensyvumu neatsiliko nei nuo Skvernelio, nei nuo Šimonytės kampanijos, o kai kuriais aspektais net ir stipriai lenkė. Visi matėme Vilniuje tik Nausėdos plakatus ant kiekvieno stulpo.

Taigi ir Gitano Nausėdos rinkimų kampanija turėtų taip pat kainuoti apie 0.5 mln. eurų. Tačiau G.Nausėda iki šiol yra sukaupęs tik apie 200 000 eurų sumą. Jo štabo atstovė kitoje publikacijoje skelbia, kad šios sukauptos lėšos jau yra išleistos prieš pirmąjį rinkimų turą: „Kandidato Gitano Nausėdos iždininkė taip pat teigė, kad visi pirmajame ture skirti pinigai jau išleisti (apie 190 tūkst. eurų)“.

Tuo tarpu kitas Nausėdos štabo atstovas „15min“ publikacijoje teigia, kad jie antrajam rinkimų turui rengia intensyvią agitacinę kampaniją: „Biudžetas antrajam turui yra parengtas, daugiausia lėšų vėlgi skirsime reklamai televizijoje, radijuje, lauko stenduose“, – nurodė jis (Aistis Zabarauskas)“.

Taigi, nėra jokių priežasčių daryti išvadą, kad G.Nausėdos rinkimų kampanija būtų mažiau intensyvi nei buvusi S.Skvernelio ar tebesitęsianti I.Šimonytės kampanija. O tai reiškia, kad ir G.Nausėdos rinkimų kampanija turėtų kainuoti panašiai tiek, kiek ir jo konkurentų – apie 0.5 mln. eurų. Tokios kampanijos su jau išleistais 200 000 eurų nepavyks finansuoti, o tikėtis per 2 savaites surinkti dar 300 000 eurų -skamba nelabai įtikinimai.

Štai čia ir iškyla esminis klausimas – kaip yra ir kaip bus finansuojama G.Nausėdos rinkimų kampanija?

Šie klausimai turi būti atsakyti nedelsiant. Taip, kaip tai padarė I.Šimonytės rinkimų štabas, viešai paskelbęs preliminarią ataskaitą apie visas rinkimų kampanijos išlaidas.

G.Nausėdos rinkimų štabas, atrodo, nėra nusiteikęs tokiam atvirumui. Tenka apgailestauti, kad tas pats A.Zabarauskas bando prisidengti įstatymo formalumais, kurie leidžia oficialią ataskaitą apie finansus pateikti tik rugpjūčio 26 d. Tai yra 3 mėnesiai po rinkimų.

Deja, tai reiškia, kad G.Nausėdos rinkimų štabas norėtų iki balsavimo antrajame rinkimų ture rinkėjams nesiaiškinti dėl savo rinkimų kampanijos finansinių reikalų. Nors klausimų kyla vis daugiau.

Kaip parodė I.Šimonytės štabas, paskelbęs visus savo išlaidų duomenis, atsakyti į tokius pat klausimus ir G.Nausėdos štabui nebūtų sudėtinga. Tereikia tik noro. O jeigu tokio noro nėra, tada kyla natūralūs klausimai – ką bandoma nuslėpti?

Lietuvai būtų per didelė prabanga išsirinkti Prezidentą, dėl kurio rinkimų kampanijos finansinių reikalų būtų likę kokių nors didelių neaiškumų. Arba paaiškėtų, kad kandidatas, kuris didžiavosi savo nepriklausomybe nuo partijų, tapo priklausomas nuo kokių nors stambių ir neskaidrių rėmėjų ar koncernų. Tai reikštų, kad vėl turėtume labai priklausomą ir dėl to pažeidžiamą Prezidentą. Tokį jau turėjome.

Kad taip neatsitiktų turi rūpintis ir valstybė.

Ir kandidatai, ir VRK turėtų atsiminti, kad yra toks galiojantis Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, kuris nustato ne tik kokias finansines aukas ir kokias oficialias finansines ataskaitas kandidatai per 3 mėnesius po rinkimų turi pateikti VRK.

Reikia atsiminti, kad šis įstatymas turi ir svarbų 22 straipsnį, skirtą VRK atsakomybei rinkimų kampanijos metu vykdyti finansavimo ir politinės reklamos stebėseną ir jos duomenis nuolat skelbti interneto svetainėje. Skelbti tada, kai vyksta kampanija, o ne po to, kai rinkimai būna pasibaigę:

„22 straipsnis. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena

1. Šio įstatymo tikslais politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena vykdoma per rinkimų (referendumo) agitacijos kampanijos etapą.
2. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną vykdo Vyriausioji rinkimų komisija.
3. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos tvarką ir metodus nustato Vyriausioji rinkimų komisija.
4. Vykdydama politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną, Vyriausioji rinkimų komisija turi teisę teisės aktų nustatyta tvarka pirkti stebėsenos paslaugas.
5. Apibendrintus politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis Vyriausioji rinkimų komisija nuolat skelbia savo interneto svetainėje. Kontrolę vykdančioms institucijoms pagal kompetenciją turi būti teikiami detalūs stebėsenos duomenys, politinės kampanijos dalyviui – tik jo politinės kampanijos stebėsenos duomenys. „

Atidžiai peržiūrėjau visą VRK interneto svetainę. Ir ten neradau jokių „nuolat skelbiamų stebėsenos duomenų“.

Gal nemokėjau ieškoti…

Tačiau jeigu paaiškės, kad VRK tokios stebėsenos nevykdo arba jos duomenų viešai neskelbia, tai teks traktuoti kaip nusikalstamą VRK aplaidumą. Įstatymų leidėjai nustatė mechanizmą kaip sudaryti galimybę rinkėjams dar iki rinkimų įsitikinti, kad kandidatai vykdo skaidrias agitacines kampanijas. Tai yra vienas iš svarbiausių antikorupcinių instrumentų, įgyvendinamų rinkimų kampanijų metu ir VRK tiesiog privalo jį įgyvendinti.

Tam gali padėti ir patys kandidatai, sąžiningai ir atvirai skelbdami savo rinkimų kampanijų finansavimo ir politinės reklamos duomenis. Tai nėra sunku padaryti. Paulius Lukauskas tai įrodė. Rinkėjai turi teisę reikalauti, kad ir G.Nausėda nesislapstytų.

Vis dar tikiuosi, kad ir Gitanas Nausėda nuo tokios įstatyminės prievolės neišsisukinės. Tam laiko yra ne iki rugpjūčio 26 dienos, bet iki gegužės 26 dienos. Kai rinkėjai spręs už ką balsuoti: ar už skaidrumu pagrįstą būsimojo Prezidento nepriklausomybę nuo pat pradžių, ar už pavojingą priklausomybę nuo kažkokių finansinių paslapčių, kurias iki rinkimų bijoma atskleisti.

Verta atsiminti ir tai, kad po gegužės 26 dienos gali likti didelės neapmokėtos rinkimų kampanijos skolos, o aukų rinkti buvęs kandidatas G.Nausėda jau nebeturės teisės, nes kaip nurodo to paties įstatymo 18 straipsnis, skirtas įsiskolinimų padengimui, Gitanui Nausėdai įsiskolinimus tektų padengti tik iš nuosavų (asmeninių) lėšų: “ Politinė partija turi teisę padengti įsiskolinimus tik iš partijai nuosavybės teise priklausančio turto, gaunamų aukų ir politinei partijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų, o kiti politinės kampanijos dalyviai – tik iš nuosavų (asmeninių) lėšų.“

Dar vienas ups!!!

Skirtingai nei V.Adamkaus rinkimų kampanijos skolų padengimo atveju (ką taip pat išsamiai primena “15min” publikacija), Gitanui Nausėdai įsiskolinimai taptų išimtinai asmenine našta. Būtų tikrai skausminga tik iš asmeninių lėšų padengti 300 000 eurų skolą. Taip galima ir namą prarasti…

Taigi, apibendrinant “15min” publikaciją, svarbiausieji dalykai, kurių sąžiningi Lietuvos piliečiai turėtų tikėtis (ir reikalauti) per kelias artimiausias dienas:
– kad G.Nausėdos štabas per artimiausias porą dienų savanoriškai paskelbs viešą ataskaitą apie savo rinkimų kampanijos išlaidas taip, kaip tai padarė I.Šimonytės rinkimų štabo vadovas P.Lukauskas; tai nėra sudėtinga padaryti ir to vengimas kels tik dar daugiau įtarimų;

– kad VRK per artimiausias porą dienų pradės įgyvendinti įstatymo jiems pavestą prievolę vykdyti rinkimų agitacinės kampanijos stebėsenos prievolę ir savo interneto puslapyje bent paskutinę savaitę ims skelbti tai, ką skelbti reikalauja įstatymas: „apibendrintus politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis“;

– kad G.Nausėdos štabas per artimiausias dienas viešai paaiškins, kaip jie planuoja finansuoti G.Nausėdos rinkimų kampanijos skolą, kuri gali siekti ir 200 – 300 000 eurų.

Reikalas yra paprastas ir aiškus: G.Nausėdos štabo buhalteriniai skaičiukai „nesueina“. Todėl ir atsakymai turi būti paprasti ir aiškūs. Kitaip teks vis garsiau abejoti kandidato išsigirtu „nepriklausomo kandidato“ statusu.


Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Henrikas   -  2019-05-20, 08:36

  Kubilius dabar visiems šiks ant galvų, kad prastumti šimonytę. šikimas ant galvų – landsberginių konservatnikų stilius.

 2. Rimas   -  2019-05-20, 11:23

  Įdomu

 3. a.š.   -  2019-05-21, 14:17

  Prajuokino su tuo: – Taip galima ir namą prarasti!
  Jeigu Nausėda tampa prezidentu, tai jam valstybinis namas garantuotas iki gyvos galvos. Kam jam tas namas, tada? Nebent vaikam perduoti…

 4. Virgis   -  2019-05-24, 08:26

  Gal geriau tu fizike nelotum, lietuviai jau tiek nusivyle valdžia ir ypač konsevatoriais, o tu dar čia pili druskos ant žaizdų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar esate patenkinti LR Prezidento rinkimų rezultatais?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
  Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

Viktoras Uspaskich. Didžiausia grėsmė Europai yra Dalia Grybauskaitė!

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

Arvydas Daunys. Tikslas ar moralė?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

Seimo konservatoriai siūlo imtis sankcijų prieš „Sputniknews.lt“ svetainę, kaip keliančią grėsmę Lietuvos informaciniam saugumui

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

Dėl drabužių su sovietine simbolika pardavimų Seimo konservatoriai kreipėsi į „Adidas“

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  „Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

„Karščiai verčia mąstyti, ar išgyvensime iki 2030 metų“, – sako Seimo narys Robertas Šarknickas

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

Kaip puikiai tu sugebi erzinti kitus? (testas)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

Klimato kaitos padariniai Lietuvoje jau ne teorija, o realybė – pripažįsta konservatorė. Deja, valstybė tik pavėluotai reaguoja į situaciją

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

Reikės dar vienos alternatyviosios medicinos? – Alternatyviąją mediciną ministras A.Veryga siekia paversti tokia, kokia jau yra

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

„Gaila, kad ignoruojamos socialinės atskirties problemos ir neieškoma bendrų sprendimų“, – sako Ingrida Šimonytė

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

Nueinančios prezidentės, Dalios Grybauskaitės, paskutinis metinis pranešimas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

Seimo konservatoriai, spaudžia vyriausybę apdėti ekonominėmis sankcijomis Rusijos verslą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

Teismo išteisintos Eglės Kručinskienės apkalta, prokurorų pastangomis ir ginant vaiko teises, bus tęsiama toliau

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

Ko siekta, kas pasiekta ir ko vėl siekiama naujai reformuojant miškų reformą?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

Seimo narys R. J. Dagys: „Dauguma gyventojų mano, jog seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei“

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

Seimo konservatorėms nepatiko pamokose dėstomas moters vaidmuo šeimoje: skleisti grožį, gerumą, meilę, tikėti vyru

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Politiko išpažintis – aš esu melagis

Politiko išpažintis – aš esu melagis

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

Seimo konservatorius kaltina Vilnius merą nutylint „profesionaliu gėjumi“ prisistatančio bendrapartiečio priekabiavimo faktą

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

Lidžita Kolosauskaitė. Apie vyrus, kurie negali laimėti

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

Mokyklos suolo draugui Gediminui Kirkilui: nebūkite pagaliau svoločiais

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  „Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

„Lietuva Yra Čia“ judėjimas savo veiklą ketina tęsti

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie “savo tiesą“

Apie “savo tiesą“

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  „Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

„Dėl keliamos krizės valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“ – tvirtina liberalai

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

Ar pasakėte šiandien savo sūnums, kad jie NIEKADA nenaudotų fizinės jėgos prieš moteris, vaikus, senolius ar kitus silpnesnius?

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Vėl pati kalta?

Vėl pati kalta?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

Lietuva rinkimuose parodė politinę brandą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

Arkadijus Vinokuras. Šūdmalystė kaip politinė kultūra

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

Viešas ritualas, politinė orgija, transas – tai prezidento rinkimai Lietuvoje

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Kuris vyras yra svarbiausias moters gyvenime?

Kuris vyras yra svarbiausias moters gyvenime?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Apie sėkmingumą

Apie sėkmingumą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

Ugnius Kiguolis. Artėjant pasirinkimo momentui mano balsas nesikeičia – balsuosiu #priešingridą

atsiliepimų 6Skaityti visą įrašą
  Gindama viešąjį interesą prokuratūra rengiasi smogti Kručinskų šeimai. Ar tai tikrai visuomenės interesas?

Gindama viešąjį interesą prokuratūra rengiasi smogti Kručinskų šeimai. Ar tai tikrai visuomenės interesas?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Kodėl Lietuvos balsas nėra pakankamai girdimas ir kodėl dabar yra tinkamas laikas populizmą keisti į deramą valstybės atstovavimą

Kodėl Lietuvos balsas nėra pakankamai girdimas ir kodėl dabar yra tinkamas laikas populizmą keisti į deramą valstybės atstovavimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Kunigai neturi kištis į politiką, agituojančią prieš Šimonytę

Kunigai neturi kištis į politiką, agituojančią prieš Šimonytę

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

keršyjam :))...

Naujas, Lietuviškas diskusijų tinklas: vaiksvidas.lt Čia jūsų nei apribos nei blokuos. ...

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas: sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog...

Pasikartosiu. Parlamentines sistemos diegimas buvo pasauli valdyti ketinanciuju planas. Tai ne musu sistema, tai akivaizdi...

Čia jūsų nei apribos nei blokuos. Naujas Lietuviškas socialinis tinklas: vaiksvidas.lt...

kirskit daugiau miškų, žydai, vežkite medieną į usienį. Bus lietaus tada!...

Tą dieną homikai gaus šviežios mėsos......

po šito tekstuko tinklapis turės mažiausiai +1 "unikalų lankytoją..."...

čia kartais ne tas pats laikraštukas, kuris apsiputodamas kaltino rusus "kišantis" į jų rinkimus, kai...

tiesiog reikia kažkaip nukreipti dėmesį nuo "nepriklausomybės" pasiekimų..." Be to, nemažai daliai rinkėjų tai vis...

gražių paveiksliukų galerija: liaudiesmenas.livejournal.com...

Mokyklas reikėtų įpareigoti lavinti vaikus ne genderizmo įdėjomis, o skleisti gamtosaugos aktualumo ir svarbos principus....

Na, manau pakanka ir piršto atspaudo. Verčiau labiau akcentuoti saugumą prisijungiant prie įvairių paskyrų, o...

  Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

atsiliepimų 8Skaityti visą įrašą
  Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

Daiva Archipovaitė: Kaip buvo sugriauta mano šeima

atsiliepimų 11Skaityti visą įrašą
  Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų [video]

atsiliepimų 28Skaityti visą įrašą
  Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

Per liepą ir rugpjūtį iš šeimų buvo paimta 1100 vaikų, – vaiko teisių tarnyba atsakė į klausimus

atsiliepimų 20Skaityti visą įrašą
  Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

Svarbi informacija prieš mokslo metusi: kas priklauso tėvams ir vaikams

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

Daugelis vyrų po orgazmo lieja karčias ašaras

atsiliepimų 4Skaityti visą įrašą
  Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

Mamadieniai ir tėvadieniai – kam kiek priklauso?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

Užfiksuota daugiau galimo smurto, nuo kurio galimai nukentėjo vaikai – galimai auga smurtas prieš vaikus, galimai…

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

Lietuvoje vienodinama praktika apsaugant ir ginant vaikų teises bei interesus

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

Ar krikščionims normalu užsiimti seksu su robotu?

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

Lidžita Kolosauskaitė. Leiskite bent jau… mylėti(s)!

atsiliepimų 5Skaityti visą įrašą
  Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

Neištikimą sutuoktinį galima atpažinti pagal išvaizdą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

Parengtas projektas dėl lauko darželių Lietuvoje įteisinimo

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

Pirmokė turėjo keliauti pas direktorių, nes kreipėsi į tos pačios klasės vaiką žodžiu, priskirtinu kitai lyčiai

atsiliepimų 3Skaityti visą įrašą
  Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

Mokyklas ir darželius pasieks plakatai, padėsiantys atpažinti smurto prieš vaiką požymius ir skatinsiantys imtis veiksmų

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
  Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

Tėčiai vaikus prižiūrės priverstinai – teks augintis krūtis?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

Aš numiriau prieš beveik devynerius metus ir supratau, jog yra tai, kas nemiršta

atsiliepimų 2Skaityti visą įrašą
  Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

Valstybės globon paimtas vaikas gali augti ir kitame Europos krašte? Vaikų globos rinka diktuoja savas sąlygas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
  Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

Daily Mail: Britanijos policija įspėja tėvus dėl Rusijoje vykstančio „žaidimo“ nusinešusio virš šimto paauglių gyvybių

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Andrius Kubilius kerta iš peties: "Gitanas Nausėda turi nedelsiant atsakyti iš kur ima pinigus reklaminei kampanijai!"* - nuoroda: https://infa.lt/33212/andrius-kubilius-kerta-is-peties-gitanas-nauseda-turi-nedelsiant-atsakyti-is-kur-ima-pinigus-reklaminei-kampanijai/