• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Neįprasti atvaizdai ant marškinėlių paverčia žmogų nematomą sekimo kameroms

Neįprasti atvaizdai ant marškinėlių paverčia žmogų nematomą sekimo kameroms

25 balandžio
09:27 2019

youtube nuotrauka

Belgijos mokslininkai sukūrė „nematomumo technologiją“ – specialų atvaizdą, kurį galima atkurti ant bet kokių marškinėlių, kas paverčia jus neatpažįstamais sekimo sistemoms, naudojančioms mašininio apmokymo algoritmus.

Poreikis pasislėpti nuo visamatančios veidų atpažinimo sistemos akies, tampa vis labiau aktualesnis pagal tai, kaip šios technologijos diegimas didina apsukas.

Keletą mėnesių mokslininkai iš Leuveno Katalikų universiteto eksperimentavo su iškreipto paveikslėlio atvaizdavimo virš žmogaus atvaizdo idėja, siekdami priversti mašininio apmokymo algoritmus vertinti juos kaip nepasiduodančius klasifikacijai objektus.

Jie išbandė daugybę atvaizdavimo variantų ir aptiko, kad geriausiai veikia atvaizdai, sugeneruoti atsitiktiniu būdu ir praėję keletą apdorojimo etapų.

Pagrindinius reikalavimas atvaizdui – matomumas kameroms. Todėl jie turi būti kūno lygmenyje, stačiakampio rėmelio centre, į kurį algoritmai talpina žmogaus kūną. Teisėsaugos organų darbuotojas, peržiūrintis vaizdo įrašus, vis tik galės atpažinti jame atvaizduoto žmogaus veidą, tačiau dirbtiniam intelektui jis tampa nematomas, rašo ZDNet.

Tokiu būdu galima išgauti ornamentą, perkeliamą ant rūbų, rankinės ar kito dalyko. Be to, slėpti nuo aptikimo galima ne tik žmones, bet ir kitus objektus – automobilius, bagažą, dėžutes – kuriuos algoritmas išmoko atpažinti.

Dabartinė atvaizdo versija neduoda 100% garantijos – jeigu ji matoma ne pilnai ar pakreipta kampu į kamerą, pastaroji kartais vis dar identifikuoja žmogų. Tačiau naujojo apsaugos nuo sekimo kamerų būdo kūrėjai įsitikinę, jog ateityje jiems pavyks ištaisyti šį trūkumą.

Noras pasislėpti nuo Didžiojo brolio suprantamas, tačiau pažymėtina tai, jog 80% Kinijos gyventojų palaiko totalaus sekimo idėją. Ekonomikos augimas sužadino daugelį sukčiavimo būdų, ir tokioms sąlygomis žmonės pasirengę paaukoti privatumą vardan savo interesų apsaugos.

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 183

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Reklama

Apklausa

Ar dalyvausite "Didžiajame Šeimos Gynimo Marše 2021"?


  • Taip, būtinai (71%, 278 balsavo)
  • Ne, nepalaikau (18%, 72 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (11%, 42 balsavo)

Viso balsavo: 392
Pradėta - 2021 29 kovo @ 23:23
Pabaiga - 2021 13 gegužės @ 23:23

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas