infa.lt

Rusijai šnipinėjusiam vyrui – 7 metai nelaisvės

Rusijai šnipinėjusiam vyrui – 7 metai nelaisvės

03 balandžio
17:04 2019

kalėjimas

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas laisvės atėmimo bausme nuteisė Klaipėdoje gyvenantį rusų tautybės Lietuvos Respublikos pilietį. Neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėtoje byloje nustatyta, kad 2015–2017 m. jis rinko Rusijos Federacijos žvalgybą dominančią informaciją ir ją perdavė šiai organizacijai, t. y. šnipinėjo. Bausmę vyras turės atlikti pataisos namuose.

Teisiamasis kaltu neprisipažino, nurodė, kad jokių užduočių iš Rusijos Federacijos žvalgybos negavo. Tačiau, pasak teismo, būtent byloje surinkti duomenys patvirtino, jog šis asmuo ne tik gavo užduotį šnipinėti, tačiau, vykdydamas ją, atliko konkrečius šnipinėjimo veiksmus.

„Remiantis  bylos duomenimis, nustatyta, kad Rusijos Federacijos žvalgybą domino visa informacija, iš kurios būtų galima gauti duomenų apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijoje esančius Lietuvos strateginius objektus. Byloje nustatyta, kad šią informaciją Rusijos Federacijos žvalgybos organizacija iš nuteisto asmens ir gavo“, – paskelbęs apkaltinamąjį nuosprendį jo priėmimo motyvus aiškino Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Dalius Jocys.

Teismas įvertino tai, kad teisiamo asmens atsakomybę sunkinančių ir lengvinančių aplinkybių byloje nenustatyta, jis anksčiau nebuvo teistas, ir skyrė šiek tiek mažesnę už sankcijos vidurkį laisvės atėmimo bausmę. Teismas taip pat atsižvelgė ir į tai, kad užduotyse minimi asmenys, bylos duomenimis, nebuvo užverbuoti.

Nuosprendį gali b8ti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

teismai.lt inf.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 74

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...