infa.lt

Prisitraukimai ant skersinio – kiek pakartojimų, kas kiek dienų ir kokie būdai nugaros raumenų vystymui

Prisitraukimai ant skersinio – kiek pakartojimų, kas kiek dienų ir kokie būdai nugaros raumenų vystymui

vasario 17
16:082019

Kaip daryti prisitraukimus?

Žemiau esančiame vaizdo įraše(1) (rusų kalba) pateikiami du pagrindiniai pratimai reikalingi atlikti siekiant išvystyti nugaros raumenis, kad jie praplatėtų ir nugara (vyrų) atrodytų vyriškai, o moterų praplatėjusi viršutinė nugaros dalis vizualiai susiaurina juosmenį.

Alexei Shredder pristato savo patirtį šioje srityje, kuri, žvelgiant į jo figūrą – verta pagarbos.

Jis kalba apie du pratimus, nors ir sutinka su tuo, kad tų pratimų gali būti daugybė ir pačių įvairiausių, tačiau šie, pasak jo, yra pagrindiniai ir juos atliekant visų kitų galima nedaryti, kadangi jų atlikimas įtakoja visus nugaros raumenis (viršutinės dalies) .

Pirmas pratimas, kai rankomis plačiai suimame skersinį, tuo metu abi viršutinių nugaros raumenų grupės (kairė ir dešinė) turi dirbti lyg ratai pasisukantys pusę apsisukimo prisitraukiant ir atsisukantys atgal leidžiantis žemyn. Principą Aleksejus pademonstravo pirmo vaizdo įrašo 1:00 minutėje.

Šis pratimas geriausia tinka vystant plačiuosius ir šalia esančius kitus nugaros raumenis.

O antrasis pratimas, kai nugara kaip išskleistas knygos viršelis dedamas atgal norint ją suskleisti. Jis pasiūlė pavadinti šį judesį – „knyga“ (1:15 min).

Pirmas pratimas. Kaip plačiai sudėti rankas?

Rankomis užsikabiname taip, kad padarius pusę prisitraukimo jūsų dilbis būtų statmenas skersiniui ir sudarytų statų kampą su likusia rankos dalimi. Kaip tą pateikia pats pratimo autorius – kad jūsų plaštaka būtų lygiai virš jūsų alkūnės (1:35 min). Plačiau imti nereikia, siauriau irgi ne. Tai bus idealus suėmimas vystant nugarą.

Youtube nuotr.

Prisitraukiant reikia atitraukti galvą atgal žiūrint į viršų ir gražiai alkūnes atitraukiame į šalis tol, kol smakras nepakils virš skersinio. Tokiu būdu viršutinio nugaros raumenų masyvo „sukimasis“ vyksta idealiai tam, ko siekiame.

Autorius pažymi, jog daugelis daro didelę klaidą pačioje prisitraukimo pradžioje, lyg kažkur skubėdami ar bandydami pasirodyti kaip jie daug daro prisitraukimų. Jie praranda pačią menčių sukimosi pradžios momentą, kurio metu nugaros raumenys geriausiu būdų atsiliepia apkrovoms.

Ta klaida – tai staigus judesys prisitraukimo pradžioje siekiant lyg stumtelėti kūną aukštyn, po ko dalį kelio aukštyn kūnas nueina iš inercijos atsiradusios nuo to stumtelėjimo (2:58 min).

Stumtelėjimo metu jūs prarandate mažiausia pusę menčių sukimosi darbo ir, pasak Aleksejaus, jūsų nugara niekaip neaugs. Jūs praleidžiate tą fazę, kai pagrinde dirba nugaros raumenys, ir toliau, rankos raumenų sąskaita jūs užbaigėte prisitraukimą.

Niekada nedarykite kūno trūkčiojimų bandydami padėti sau, nes jūsų tikslas lavinti raumenis.

Trūkčiojimai pabaigoje irgi blogas dalykas, tačiau trūkčiojimai starto metu yra kur kas blogesnis dalykas, nei trūkčiojimai, kai nebeturite jėgų užbaigti prisitraukimo, pabaigoje.

Geriau bus, jei prisitrauksite atlikdami tris pakartojimus idealiai, žiūrėdami aukštyn, prisitraukimą pradėdami be mažiausio pradinio tūktelėjimo, nei trūkčiodami padarysite, esą aštuonis prisitraukimus, nes pastarasis variantus jums neduos beveik jokios naudos.

Antrasis pratimas skirtas nugaros raumenų storinimui, kai mentės susideda kaip knyga. Šiam pratimui atlikti galima rinkti du įrankius –skersinį arba lygiagretes.

Ant skersinio tas atliekama suimant jį iš apačios pečių plotyje (5:45 min), išsilenkus atgal (kiek galite) ir prisitraukiate iki krūtinės. Lėtai ir be trūkčiojimų (5:50 min). Krūtine prisiliesti prie skersinio nėra būtina.

Prisitraukimai

Youtube nuotr

Reikia pastebėti, jog pradedantieji šio pratimo pirmu metu atlikti negalės dėl jėgų ir raumenų masės trūkumo. Tas lauks ateityje.

Antras pratimas lengvesnis, bet irgi geras, teigia Aleksejus.

Pratimai ant lygiagrečių

Pakimbate ant lygiagrečių kojoms įsirėmę į stovus (6:22 min) ir tokiu būdu atliekate prisitraukimus dirbdami nugara.

Prisitraukimai

youtube nuotr

Šis pratimas skirtas nugaros raumenų storinimui – tai „knyga“.

Pratimų atlikimo dažnumas

2-3 priėjimai ant skersinio ir toliau 2-3 priėjimai ant lygiagrečių arba ant skersinio, bet suimant jį iš apačios, kiekvieno priėjimo metu padarant maksimumą prisitraukimų.

Čia neskaitant paruošiamųjų pratimų ar apšilimo, kurio metu galbūt darysite keletą prisitraukimų.

Nedarykite minėtų klaidų ir turėsite gerai išvystytą nugarą:

Prisitraukimai

youtube nuotr.

Papildomai – jeigu darbiniuose setuose jūs prisitraukiate daugiau nei 10 kartų – galite naudoti papildomus apsunkinimus.

Kaip dažnai treniruotis norint pasiekti geriausią rezultatą (2 video)

Prisitraukimai su savo svoriu,  – juos atliekant reikia atkreipti dėmesį į tai, kiek kartų jūs šiuo metu galite prisitraukti ir kiek jūs sveriate. Atsižvelgiant į tai reikia nustatyti treniruočių dažnumą, tai yra kiek dažnai jūs turite treniruotis siekdami progreso ir kiek darbinių priėjimų jūs turite daryti.

Jeigu jūs galite prisitraukti 1-3 kartus – yra dvi pagrindinės technikos, kaip jums reikia pradėti.

Pirma – neigiami prisitraukimai. Užšokate ant skersinio šuoliuku, iš inercijos pasiekę viršų ir kaip galima lėčiau nusileidžiate. Tai yra, jūsų pratimas prasideda ne nuo apačios, o jau esant viršutinėje padėtyje, ir kaip galima lėtai leidžiantis žemyn. Pakartoti maždaug 8 kartus.

Antra – pasinaudoti specialiomis gumomis, pritvirtintomis prie skersinio ant kurių atsistoję darote prisitraukimus. Tos gumos nuima dalį svorio. Kuo labiau įtemptos – tuo daugiau nuima.

Ir jūs, pasinaudoję vienu ar kitu būdu darote 4 setus (priėjimus), po 8-10 pakartojimų. Tarp priėjimų 3 minutės poilsio. To negalima daryti dažniau, nei kas antrą dieną. Niekam ir su jokiu svoriu. Kitaip tai labai gretai prives prie stagnacijos, kai rezultatas gali tik blogėti.

Reikia atskirti du dalykus – treniruotę ir apšilimą. Jeigu žmogus gali per vieną priėjimą prisitraukti 30 kartų, o jis daro tris priėjimus po 8 pakartojimus – tai nesiskaito treniruotė – tai tik apšilimas. Apšilimą tonuso palaikymui galima daryti kasdien, bet nuo jo progreso nebus.

Jeigu jūsų prisitraukimo rezultatas siekia nuo 5-12 pakartojimų. Šiuo atveju jūs galite irgi treniruotis kas antrą dieną. Ir atlikite tris darbinius setus su maksimaliai įmanomu pakartojimų skaičiumi. Pavyzdžiui, pirmą kartą prisitraukėte 11 kartų, antrą, po 4 minučių, – 10 kartų, ir trečią – 9 kartus. Viskas. Sekanti treniruotė tik poryt. Tarp pakartojimu maždaug 4 minutės poilsio. Arba mažiausiai 3 minutės. Jei siekiate progreso. Čia kalbame apie tai, jei jūsų kūno svoris yra mažiau, nei 70 kg.

Jeigu jūsų kūno svoris daugiau, nei 75 kg., – tokiu atveju jūsų treniruotės turi vykti kas 2 dienos.

Aš pastebėjau tokį dalyką, sako Aleksejus, – kuo daugiau sveria kūnas, tuo raumenys daugiau išsivystę, bet jie nepakelia kūno daug kartų būtent dėl kūno svorio. Ir raumenims, kad pilnai atsigautų reikia ilgiau ilsėtis. Optimalus variantas būtų dvi dienos.

Jeigu jūs prisitraukiate nuo 12-20 kartų per vieną priėjimą, tada, mano nuomone, jūs neturite dirbti progresui ant skersinio dažniau, nei kartą per tris dienas. Tai yra kas 2 dienas. Ir darbinių setų (priėjimų), pas jus neturi būti daugiau dviejų.

Kaip tai atrodo praktiškai?

Atėjus į treniruotę – apšilimo setas su maždaug 10 pakartojimų, po 2-3 minučių atliekate maksimalų setą, sakykime, gavosi 18 prisitraukimų. Tada maždaug po 5 minučių atliekate antrą maksimalų setą, sakykime gavosi 15 prisitraukimų. Ir galite atlikti trečią setą, bet jau ne maksimalų, užtvirtinimui, iki 10 prisitraukimų. Ir viskas. Daugiau daryti nepatariu, kitu atveju progresas gali būti sugadintas.

Ir sekanti treniruotė tik po 2 dienų, ne anksčiau.

O jeigu jūsų kūno svoris daugiau kaip 80 kg., – tai labai tikėtina, jog jums geriausia bus treniruotis prisitraukimais kas 3 dienas. Čia tuo atveju, primenu, kai jūsų rezultatas nuo 12-20 prisitraukimų per vieną priėjimą.

Toliau, jeigu jūsų rezultatas daugiau kaip 20 prisitraukimų per vieną priėjimą, aš rekomenduoju prisitraukimų treniruotę daryti kas tris dienas ir daugiausiai du darbinius setus. Pradžioje apšilimas su 10 pakartojimų, po to po 3 minučių maksimalus pakartojimų skaičius, sakykime 25, po 5 minučių gavosi, sakykime, 20 pakartojimų, ir dar vienas setas, bet jau ne darbinis, ne maksimalus – su maždaug 12 pakartojimų. Kas 3 dienos.

Jei jūs dirbate su nuosavu svoriu – didesnės kaip 3 dienos pertraukos galima nebedidinti. Tai darbas ištvermei r nepriklausoma nuo jūsų svorio ir atliekamų prisitraukimo skaičiaus, trijų dienų pilnai užtenka organizmo atsistatymui. Čia dirbant su nuosavu svoriu.

Apie treniruočių technikos ypatybes (1)

Apie treniruočių dažnumą ir specifiką (2)

 

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar palaikytumėte naują, konservatorių krikščioniškomis vertybėmis paremtą partiją?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

Kazys Starkevičius. Kas yra gerovės valstybė?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

Už priešrinkiminį valdžios pasišiukšlinimą 6,4 mln. eurų turės sumokėti vilniečiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Žmogus gyvenime ir paskui [1]

Žmogus gyvenime ir paskui [1]

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

Algimantas Rusteika. Mūsų laikų herojai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

„Pirkėjai svarsto, kad laikas atkurti „Lenkijos ir Lietuvos kunigaikštystę“, – teigia „valstietis“ R. Šarknickas

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

Mindaugas Sinkevičius: Viešosios paslaugos ir privatus verslas – (ne)suderinama?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

Arvydas Daunys. Mokyklos neturi jokių galių auklėti mūsų vaikus ar įtakoti jų elgesį

komentarai 9Skaityti visą įrašą
Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

Arkadijus Vinokuras. Mes sergame baime

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

Ž.Pavilionis teigia Romuvą veikiant pagal Putino ideologų politiuką, tačiau neigia kaltinęs ją dirbant Rusijos tarnyboms

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Vytautas Landsbergis. Giminės

Vytautas Landsbergis. Giminės

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

Prezidentas pasveikino Seimą rudens sesijos pradžios proga bei priminė bendrą siekį – Gerovės valstybę

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

Vaidas Navickas. Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje konkurencingiausia?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

Requiem mano Rugsėjo 11-ajai

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

Gabrielius Landsbergis sveikina Prezidento idėjas, tačiau nerimauja, kad jos bus numarintos valdančiosios daugumos

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Statybų sektoriui būtina revoliucija

Statybų sektoriui būtina revoliucija

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

Lidžita Kolosauskaitė. Ką aš pasakyčiau savo vaikui

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

Naujas (senas) ligų sezonas ir kasmet besikartojančios epideminės naujienos

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (6)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

Algimantas Rusteika. Nacionaliniai valdžios medžioklės ypatumai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Ugnius Kiguolis vs DELFI

Ugnius Kiguolis vs DELFI

komentarų 10Skaityti visą įrašą
Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

Sveikatos ministerija pripažino, jog medikai netinkamai skiria ir dozuoja vaistus, dėl ko kyla rizika pacientų sveikatai

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

Žmogumi gimti lengviau, nei žmogumi ir numirti (5)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

Kaip „profesionalai“ portfelius pardavinėja?

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

Algimantas Rusteika. Ar dabar išeitume į Baltijos kelią?

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą

Atsiliepimai

Vat ir puiku. Drįstu teigti, kad darbo našumas Lietuvoje šiuo metu gal tris kart mažesnis...

Kai nesugebama suprasti kito žmogaus minčių, tai atrodo, kad jis yra nevisprotis. Bet, greičiausiai, yra...

Jauciat kaip tvos sugrizusi karma jai , jos vaikams 🤔...

gal todėl kad nevaikšto žeme ir valgo riešutus???...

Mažeika ir prastūminėja....

vertetu pirmiau isanalizuoti juvenalines sutves smurta pries seimas 🙄.geda zal.valst., kad stai tokios pralindo i...

O tai ką nori įrodyti tuo komentaru?...

Nieko panašaus į šią hipotezę nesu girdėjusi, todėl manau, kad tai tiesa. Mažiausiai įtikima....

Tai tas kas rašo tas ir kvailas......

O ne kvaila ateitį patikėti į kažkieno kito, kas žino "geriau" rankas, ir tikėt tomis...

Pasiskaityk ir tu. Nes tai nėra nesąmonės....

Pats starkevičius su savo konservatorių šutve prieš dešimt metų ir įvedė PSD mokestį, prieštaraujantį LR...

praleido avinai progą išrinkti Kazimierą Juraitį, uns juk žadėjo seimą paleisti jei nedirbs tautai. ...

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

VTAĮT: Tėvai gali palikti vaikus pas senelius atostogoms be jokių įgaliojimų, jei jie patys randasi Lietuvoje

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

Mama iš N.Akmenės: jei susidūrei su tarnybomis, filmuok ir įrašinėk

komentarai 6Skaityti visą įrašą
Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

Švedija kaltina rusą Denis Lisov pagrobus nuosavus vaikus

komentarų 11Skaityti visą įrašą
Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

Supainioti embrionai: moteris išnešiojo ir pagimdė dvynukus, kurie pasirodė esą ne jos

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

Mamos – Deimantės istorijos pratęsimas

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

Jurga Lago. Apie staigų praturtėjimą

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

Ratas pasisuko: Italija oficialiai sugrąžino į dokumentus „tėvo“ ir „motinos“ sąvokas

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

Mūsų vaikams labiau reikalingi įspūdžiai, o ne žaislai ir išmanūs įrenginiai

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

Arvydas Daunys. Šeima, kaip koncepcija, ideologija ir pasaulėžiūra

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

R. Karbauskis registravo „Vaiko teisių“ įstatymo pataisas – kas naujo?

komentarai 2Skaityti visą įrašą
Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

Pasvalyje – nesuvokiamas vaiko atėmimas: kaltina močiutę melu

komentarai 3Skaityti visą įrašą
Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

Profesorius V. Kasiulevičius: kaime gimusiam kūdikiui šansai mirti – keturis kartus didesni

1 atsiliepimasSkaityti visą įrašą
Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

Lietuva su raudonais balionais išėjo į gatves (nuotraukos)

0 atsiliepimųSkaityti visą įrašą
Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

Rasa Dijokaitė: Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose

komentarai 4Skaityti visą įrašą
Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

Atimami vaikai. Negalima prisidengus kilniu tikslu skatinti sveiku protu nesuvokiamų reiškinių

komentarai 5Skaityti visą įrašą
Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

Arvydas Daunys. Ar Lietuva po tokio smūgio į šeimą sugebės atsikelti?

komentarai 8Skaityti visą įrašą

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Prisitraukimai ant skersinio – kiek pakartojimų, kas kiek dienų ir kokie būdai nugaros raumenų vystymui* - nuoroda: https://infa.lt/29623/prisitraukimai-ant-skersinio-kiek-pakartojimu-kas-kiek-dienu-ir-kokie-budai-nugaros-raumenu-vystymui/