• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

JAV Lietuvos kariuomenei perdavė savo lėšomis įrengtus karinės infrastruktūros objektus

JAV Lietuvos kariuomenei perdavė savo lėšomis įrengtus karinės infrastruktūros objektus

15 vasario
17:09 2019

Lietuvos kariuomenei oficialiai perduoti Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) už Jungtinių Amerikos Valstijų lėšas įrengti Lietuvos ir sąjungininkų reikmėms skirti infrastruktūros objektai – vikšrinių kovos mašinų taikinių pozicijos, vikšrinių kovos mašinų ir tankų ginkluotės prišaudymo šaudykla, aviacijos taikinių pozicijos, šaudyklos vadavietė, amunicijos saugojimo vieta, sandėlis. Šie infrastruktūros vystymo darbai poligone prisidės prie sąjungininkų pasirengimo bei sąveikumo su Lietuvos kariais, didins atgrasymo poveikį ir gynybą.

Šešių infrastruktūros objektų poligone Pabradėje statybai JAV skyrė apie 3,6 mln. eurų iš Vyriausybės Europos atgrasymo iniciatyvai (angl. European Deterrence Initiative) skirtų lėšų. Šie projektai poligone buvo įgyvendinti per 2017-2018 metus.

„JAV investicijos į karinę Lietuvos infrastruktūrą rodo, kad Lietuva išlieka svarbiu JAV gynybos politikos prioritetu. Kartu su JAV stiprindami logistinius pajėgumus mes sudarome idealias treniravimosi sąlygas JAV ir kitų NATO šalių kariniams vienetams bei prisidedame prie logistinio koridoriaus sukūrimo greitam sąjungininkų pajėgų atvykimui į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis.

Pabradės poligonas yra strategiškai svarbi karinė infrastruktūra, todėl šiandien baigti JAV lėšomis finansuoti projektai simbolizuoja augantį Lietuvos kariuomenės infrastruktūros potencialą užtikrinti Lietuvos ir NATO karinių vienetų kovinį rengimą ir jų parengtį“, – sakė oficialioje infrastruktūros objektų perdavimo ceremonijoje poligone Pabradėje vasario 15 d. dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Anot JAV atstovų, užbaigti projektai didžiausiame Lietuvos kariuomenės poligone yra puikus pavyzdys to, kaip JAV lėšos padeda stiprinti NATO sąjungininkų sąveikumą. Poligone Pabradėje nuolat treniruojasi ne tik Lietuvos, JAV, bet ir NATO priešakinių pajėgų bataliono, kitų sąjungininkų šalių kariai.

„Šios ir kitos, šiuo metu vykdomos, JAV investicijos į Lietuvos karinę infrastruktūrą demonstruoja nepajudinamą JAV solidarumą su Lietuva ir kitais NATO partneriais bei JAV įsipareigojimą kolektyvinei gynybai. Labai vertiname aktyvią Lietuvos narystę NATO prisidedant tiek finansiškai, tiek žmogiškaisiais resursais prie visų sąjungininkų teritorinio vientisumo stiprinimo.

Lietuviai tapo puikiais mūsų partneriais, suteikiančiais čia atvykstantiems treniruotis JAV kariams nepamainomą priimančios šalies paramą. Europos atgrasymo iniciatyvos lėšomis atlikti infrastuktūros vystymo darbai prisidės prie Lietuvos karinių dalinių, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės bei JAV karinių vienetų parengties ir sąveikumo stiprinimo. Stiprinė Lietuva yra stipresnė Europa, o tai yra stipresnis NATO aljansas ir stipresnės Jungtinės Amerikos Valstijos“, – sakė JAV ambasados Bendradarbiavimo gynybos srityje departamento vadas plk. ltn. Christopher Chambliss (Christopher B. Chambliss).

Objektų perdavimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos viršininkas brigados generolas Gintautas Zenkevičius, JAV kariuomenės vado Europoje pavaduotojas gen. mjr. John L. Gronski, kiti Krašto apsaugos ministerijos, JAV ambasados bei Lietuvos ir JAV kariuomenių atstovai.

Užbaigti ir perduoti Lietuvos kariuomenei infrastruktūros objektai – tai tik dalis visų JAV per Europos atgrasymo iniciatyvas (angl. European Deterrence Initiative, EDI) finansuotų objektų Lietuvos kariuomenės poligonuose. Bendra JAV parama 2016 –2021 m. Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymui kariuomenės reikmėms sieks apie 17 mln. JAV dolerių. Jau anksčiau Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įrengti keli projektai – taikliųjų šaulių ir snaiperių šaudykla, lengvųjų pėstininkų ginklų ir sunkiųjų kulkosvaidžių šaudyklos, pėstininkų kovos mašinų šaudykla.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos.

Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai trečdaliu didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių. Lietuva iš JAV gamintojų perka priešlėktuvines raketas, bokštelius kovinei technikai „Bushmaster“, prieštankines sistemas „Javelin“ ir kitą įrangą.

Infrastruktūros projektai finansuojami ne tik iš nacionalinių, bet ir iš NATO saugumo investicijų programos ir JAV, NATO priešakinių pajėgų bataliono veikloje Lietuvoje dalyvaujančių šalių lėšų. Plėtros darbai suplanuoti penkiuose kariuomenės poligonuose, tačiau daugiausia dėmesio skiriama dviem pripažintiems kaip valstybinės svarbos objektams – Gen. S. Žukausko poligonui Pabradėje ir Gaižiūnų poligonui Rukloje.

Nuotraukos: JAV ambasada Lietuvoje

 


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


  • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
  • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
  • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *JAV Lietuvos kariuomenei perdavė savo lėšomis įrengtus karinės infrastruktūros objektus* - nuoroda: https://infa.lt/29587/jav-lietuvos-kariuomenei-perdave-savo-lesomis-irengtus-karines-infrastrukturos-objektus/