infa.lt

Telefonų su didžiausia elektromagnetine spinduliuote reitingas

Telefonų su didžiausia elektromagnetine spinduliuote reitingas

09 vasario
22:47 2019

telefonas

Elektromagnetinė spinduliuotė

Ginčai apie mobiliųjų telefonų daromą žalą ar nekenksmingumą vyksta nuolat. Tuo pačiu telefonų pavojingumo šalininkai periodiškai primena apie tai, jog kai kurie tyrimai šioje srityje tiesiogiai finansuojami pačių įrangos gamintojų, todėl negali būti objektyvūs.

Specialistų nuomone, potencialų išmaniųjų telefonų pavojų pirmoje eilėje sudaro jų radijo bangų spinduliuotė . Kompanijos Starista ekspertai sudarė išmaniųjų telefonų reitingą, kuriame surašyti pačią didžiausią spinduliuotę skleidžiantys telefonai.

Sudarant reitingą ekspertai pasinaudojo vokiečių radiacinės apsaugos žinybos duomenimis, kur rekomenduojama saugi spinduliuotė siekia 0,6 vato (W) kilogramui. W/kg – tai elektromagnetinės energijos absorbavimas (sugėęrimas) audiniuose, rodiklis parodantis elektromagnetinio spinduliavimo dozę, sugeriamą žmogaus kūno audinių per vieną sekundę.

Tokiu būdu, beveik visi sąraše atsidūrę telefonai viršijo šią normą.

Pirmoje antireitingo vietoje atsidūrė 2017 metų gamybos Xiaomi Mi A1 telefonas, kurio spinduliuotė siekė 1,75 vato kilogramui. Antruoju išmaniųjų sąraše su pačia aukščiausia spinduliuote rikiuojasi OnePlus 5T – 1,68 W/kg. Trečioje vietoje – Xiaomi Mi Max 3, su 1,58 W/kg siekiančia elektromagnetine spinduliuote. Į pirmąjį penketuką pateko OnePlus 6T ir HTC U12 Life.

„Nežiūrint į tai, jog iki šiol sudėtinga atrasti įtikinamą mobilaus telefono spinduliuotės įtakos žmogui tyrimą, tiems, kas vis tik nori apsidrausti, ši informacija nurodo telefonus su aukščiausiu elektromagnetinės spinduliuotės lygiu pokalbio metu“, – sakoma pranešime.

Ekspertai taip pat pristatė įrenginių su pačia žemiausia spinduliuote reitingą. Į jį pateko, pagrinde, Pietų Korėjos kompanijos Samsung telefonai. Pirmą vietą sąraše užima telefonas Galaxy Note8 su 0,17 W/kg rodikliu.

Pilna labiausia paplitusių telefonų spinduliuotės duomenų bazė saugoma saite Bundesamt für Strahlenschutz

2011 metais Pasaulinė sveikatos organizacija ir Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra priskyrė mobiliuosius telefonus prie 2B grupės, tai yra prie galima kancerogeninių žmogui agentų, tolygia su chloroformu, DDT, benzinu ir t.t. Tuo pačiu ekspertai pažymėjo, jog įrenginių kenksmingumas nurodytas su mažu tikimybės lygmeniu, kadangi ilgalaikių tyrimų šioje srityje nėra.

Pačios savaime radijo bangos, skleidžiamos mobiliųjų telefonų, neiššaukia pakitimų organizme, ir šios bangos nuolat sklinda erdvėje. Kai kurie daro prielaidą, jog buvimas arti spinduliuotės šaltinio gali iššaukti audinių įkaitimą, tame tarpe smegenų, iššaukiant pasikeitimus (mikrobangės efektas). Tačiau nė vienas bandymas neparodė, jog mobilus telefonas, kurio spinduliuotė tūkstančius kartų silpnesnė už mikrobangės krosnelės, būtų galėjęs ką nors fiziškai įkaitinti savo elektriniu lauku, net esant labai arti.

Nė vienas iš daugybės tyrimų, tame tarpe ir praktiniai eksperimentai su gyvūnais, neišryškino koreliacijos tarp mobiliojo telefono artumo prie galvos ir smegenų auglių.

Kartu su tuo, tiems, kas vis tik nori apsisaugoti nuo galimų radijo spinduliuotės pasekmių, galima patarti mažiau kalbėtis telefonu arba daryti tai per papildomus įrenginius, leidžiančius išlaikyti atstumą, o taip pat nenešioti telefonų kelnių kišenėje.

Pagal didinamą nuo spinduliuotės šaltinio atstumą, spinduliuotė staigiai mažėja – atitraukus 40 cm ji sumažėja 40 kartų. Be to, spinduliuote aukštesnė ieškat tinklo ar ryšio. Todėl nedėkite telefono prie ausies renkant numerį,palaukite kol kitame ryšio gale atsilieps. Be to, jeigu ryšys geras, pilnai galima nespausti aparato prie galvos, o laikyti centimetro atstumu nuo ausies. Visa tai garantuotai sumažins organizmo gaunamą radiacijos dozę.

Gerbiamas skaitytojau (-a), jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt“ buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę SMS ar kitu Jums patogiu būdu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 1 890

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...