infa.lt

M. Puidoko kalba LVŽS suvažiavime: „Buvo nueita vienvaldystės stiprinimo – klaidingu keliu“

M. Puidoko kalba LVŽS suvažiavime: „Buvo nueita vienvaldystės stiprinimo – klaidingu keliu“

27 sausio
12:32 2019

Mindaugas Puidokas LV+S suvažiavimo metu

Loreta Fokienė | Minfo

Šaltą šeštadienį, 2019 sausio 26 Prienuose vyko valdančiosios Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavimas. Suvažiavime dalyvavo visų 60 skyrių atstovai, viso apie 800 sąjungos narių. Partijos pirmininku perrinktas Ramūnas Karbauskis, o artėjančiuose prezidento rinkimuose partija rems Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį.

Suvažiavimo pasisakymuose buvo ne vien džiaugsmas dėl nuveiktų ir tęsiamų darbų. Netrūko ir kritikos. Seimo narys Mindaugas Puidokas savo kalboje minėjo, kad LŽVS jau eina tuo pačiu keliu, kaip ir kitos sisteminės partijos – konservatoriai, socialdemokratai, o su Žemaitaičio atėjimu ir partija Tvarka ir teisingumas.

Mindaugo Puidoko kalba LVŽS suvažiavime

Konservatorių partijoje G. Landsbergio vadovaujamas prezidiumas už kitokią nuomonę priima sprendimus šalinti iš partijos net seimo narius. Ir LŽVS buvo nueita vienvaldystės stiprinimo – klaidingu keliu. Toks kelias niekuo neprimena demokratinio valdymo.

M. Puidokas negailėjo kritikos partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui, sulygindamas jį su Leninu, kuris, kaip R. Karbauskis prieš šį suvažiavimą, rašė laiškus partijos nariams:

„Mūsų lyderis nori tapti vienvaldžiu, pats rinktis vicepirmininkus ir visų kadencijas prailginti iki 4 metų. Rašo apie tai laiškus kaip Leninas iš Gorkų partijos nariams ir iš anksto „demokratiškai” įvardina, ką nori matyti vadovybėje. Ar tai ir yra demokratija, kai renkame vieną kandidatą iš vieno!? Ar ne dėl to suprantantys žmonės taip nekenčia konservatorių lyderių? Juk pas juos irgi yra vienvaldystė bei už kitokią nuomonę prezidiumas „demokratiškai” grasina šalinti iš partijos net Seimo narius.“

M. Puidokas padėkojo tiems kolegoms, kurie balsavo prieš Migracijos pakto priėmimą ir prisiminė, kokia iš tiesų yra LVŽS programa bei vertybės. Jis su gailesčiu prisiminė, kad dokumentas vis tik patvirtintas, nors net nebuvo verstas į lietuvių kalbą.

Seimo narys kviečia bendrapartiečius pabusti ir atidžiai stebėti, kas vyksta valstybėje:

„Mieli bičiuliai, jūs visi pažįstate ir žinote mane iš mano darbų. Šiuo sunkiu ir atsakingu laikotarpiu kreipiuosi į kiekvieną iš jūsų ir kviečiu savo kolegas ir bendražygius atsimerkti ir pabusti. Juk mūsų visų akyse, ir galimai su mūsų tyliu pritarimu ir abejingumu, vyksta didžiausia dabartinės Lietuvos istorijoje politinė apgavystė – kada rinkėjų pasitikėjimas ir balsas atiduotas už mus ir mūsų programą, bet prie valstybės vairo realiai stovi dauguma kitos vertybinės ir politinės krypties atstovų ir daugeliu atvejų vykdoma vyriausybės programa – visai ne mūsų.“

Pranešėjas R. Karbauskui priminė, kad ateidamas į sąjungą turėjo tik vieną sąlygą – sakyti tiesą, kad ir kokia nemaloni ji būtų ir pakvietė partijos lyderį prisiminti rinkiminius pažadus ir rinkiminę programą. R. Karbauskis savo pasisakyme suvažiavime akcentavo, kad partijoje vyrauja demokratija, tačiau būdamas Tarybos nariu ir vicepirmininku M. Puidokas susidūrė su demokratijos nebuvimu ir kitokios, nei lyderio nuomonės, nepriėmimu.

„Lietuvos žmonės, atiduodami savo balsą už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, iš tikrųjų balsavo už realias permainas Valstybėje, už paskutinę Viltį, už savo ir savo vaikų ateitį ir gerovę. Kaip vienos iš pagrindinių sričių valstybės gaivinime – … mūsų prioritetas buvo švietimas ir kultūra“, – priminė Seimo narys ir konstatavo, kad, deja, viskas pasisuko kita linkme, nei buvo planuota ir tiek švietimas, tiek kultūra išgyvena krizę. Jis klausia susirinkusiųjų:

„Tai kas vyksta, tinka mūsų lyderiui Karbauskiui ir premjerui Skverneliui… bet ar tai tinka mums visiems!?“

Baigdamas kalbą M. Puidokas paminėjo, kad nors žmonės savo balsus atidavė LVŽS, bet beveik visi politologai mato, kad daugybė sprendimų priimami pagal liberalų ir konservatorių programą, o ne pagal tai, kas buvo parašyta LVŽS programinėse nuostatose.

„Turėkime drąsos tapti tikrai demokratine partija ir pareikalaukime, kad būtų realiai pradėta vykdyti mūsų programa. Būtent ta programa, su kuria mes visi ir ėjome į rinkimus“, – baigė partijos vicepirmininkas.

M. Puidoko kalbą klausytojai palydėjo audringai plojimais. Nežiūrint į partijos lyderio R. Karbauskio populiarumą, nariai gerai suprato, kokią žinią apie vienvaldystę ir demokratijos nebuvimą perdavė ne kartą prezidiumo stabdytas pranešėjas.

komentarai 7

 1. moteris    -  2019-01-27, 12:46

  Balsavome, tikrai taip, už valstiečius…bet ar balsuosime jau klausimas kaip ir nekyla. Gaila, deja tai ką pasakė Seimo narys M.Puidokas, yra tikra tiesa. Ką dabar mato rinkėjai, kaip vyksta ir kas iš valstiečių pažadų…tikrai liūdina, net labai…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Lt    -  2019-01-27, 13:29

  Juda tas puidokas

  Atsakyti į šį komentarą
 3. anoniminis    -  2019-01-27, 16:59

  pUIDOKAS PROVOKATORIUS

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Lietuvos pilietė    -  2019-01-28, 13:20

  Labai stipri kalba. Ne tik seniai, bet ir išvis tokio nuoširdaus Seimo nario pasisakymo neteko girdėti. Net politikos apžvalgininkai apšalę ir iš nuostabos nuščiuvę. Pagarba gerb. Seimo nariui M. Puidokui. Neseniai visa Lietuva matė ir jaudinosi, kaip gerb. Seimo narys M. Puidokas, nekreipdamas dėmesio į visokių išsišokėlių įžeidinėjimus, nuoširdžiai rūpinosi ir tikriausiai dar vis tebesirūpina mažosios 9-metės Lietuvos pilietės likimu, todėl manau, kad jo kalba „valstiečių“ suvažiavime yra tikrai nuoširdi ir teisinga. Juolab kad visi Lietuvos piliečiai, kurie balsavome už LŽVS 2016 metais, nuoširdžiai patikėjome R. Karbauskio ir S. Skvernelio pažadais, kad jų partija ateidama į Seima atneš kardinalių teigiamų permainų. Todėl ir balsavome. Suprantama, kad žadėti visuomet yra lengviau negu tuos pažadus tesėti. Todėl pažadus dalinti visuomet reikia atsakingai, kritiškai atsižvelgiant į savo galimybes, nes apgauti rinkėjai vėlesniuose rinkimuose gali tais pažadais ir nebetikėti. Tačiau negalima sakyti, kad „valstiečiai“ nepadarė nieko gero. Štai pensininkai gali pasidžiaugti padidėjusiomis pensijomis, ko prieš tai nepadarė kitos partijos. Bet to mažoka. Deja, tenka šiek tiek nusivilti, kadangi dar ne visi pažadai išpildyti. Todėl belieka tikėtis, kad partijos vadovybė neįsižeis ir nesigriebs to dovanų gauto bizūno, kuriuo kažkad buvo skaudžiami pliekiami mūsų protėviai baudžiauninkai, bet savikritiškai atsižvelgs į gerb. Seimo nario M. Puidoko iš suvažiavimo tribūnos išsakytą nuomonę, ir kartu su visais bendrapartiečiais stengsis išlaikyti duotą pažadą juos rinkusiems Lietuvos piliečiams. Laiko padarytoms klaidoms ištaisyti yra pakankamai — prieš akis dar 2-eji metai. Susiklausymo, empatijos, pakantumo vienas kito nuomonei ir Dievo palaimos jums visiems, gerbiamieji „valstiečiai“. Tik būdami vieningi kaip darbštuolės bitelės galėsite įveikti visus sunkumus ir įvykdyti savo rinkėjams duotus pažadus. Sėkmės!

  Atsakyti į šį komentarą
 5. regis    -  2019-01-28, 21:36

  Puidokas aiškiai nesirengia daryti politinės karjeros valstiečių partijoje. Tai daugiau nei akivaizdu. Ruošiasi išeit?

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Akivaizdu    -  2019-01-29, 11:21

  kad visų amsiukų leidžiamos paskalos, jog jis renka politinius dividendus, kad pakliūtų į Europarlamentą, buvo perniek. Užuojauta visiems perniek besistengusiems amsiukams. Ar žabtai belojant nepavargo?

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Viltė    -  2019-01-31, 21:24

  Vasario 1 d. (penktadienį), 10,30 val., per Seimo Youtube kanalą — Seimo nario M. Puidoko spaudos konferencija: „Sieksiu LVŽS Seimo rinkiminės programos „Darni Lietuva“ įgyvendinimo“. Nuoroda:
  youtube.com/watch?v=1Hf2FZNA31w

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *M. Puidoko kalba LVŽS suvažiavime: „Buvo nueita vienvaldystės stiprinimo - klaidingu keliu“* - nuoroda: https://infa.lt/28835/m-puidoko-kalba-lzvs-suvaziavime-buvo-nueita-vienvaldystes-stiprinimo-klaidingu-keliu/