• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Ministras A. Veryga „buldozeriu“ važiuoja per ligonines, teigia socialdemokratas J. Olekas

Ministras A. Veryga „buldozeriu“ važiuoja per ligonines, teigia socialdemokratas J. Olekas

25 sausio
14:41 2019

Opozicinė Seimo socialdemokratų frakcija nelogiškais laiko valdančiųjų užmojus naikinti rajonų ligonines, kurios ir dabar dirba nenuostolingai. Seimo narys Juozas Olekas, apsilankęs kai kurių rajonų ligoninėse, susitikęs su gyventojais, kelia klausimus dėl pertvarkų sveikatos srityje, dėl ministro siūlomų priemonių ir veiksmų. Dalis jų, anot Seimo nario, nukreipti, kad sukompromituotų kolegas mažesnėse ligoninėse ir sveikatos įstaigose.

„Lietuvoje akis bado skirtumai tarp regionų žmonių gyvenimo kokybės. Į valdžią  atėję „valstiečiai“ skelbė, kad vykdys regionų stiprinimo politiką, tačiau nekorektiškas sveikatos apsaugos ministro elgesys ir sprendimai mažesniųjų ligoninių atžvilgiu dar labiau susilpnins regionus, mažesnių rajonų gyventojai sveikatos paslaugų turės ieškotis toli nuo namų“, – spaudos konferencijoje Seime sakė J. Olekas.

Pokyčiai sveikatos  sistemoje reikalingi, bet jie, pasak socialdemokrato, turi būti derinami su bendruomenėmis, reikia įsiklausyti ir į medikų visuomenės, ir į gyventojų lūkesčius. Juk sveikatos sistema atlieka ir dalį socialinių funkcijų.

„Magiškas žodis „reforma“ dabar tampa keiksmažodžiu, nes pertvarkos daromos dėl darymo, o ne atliepiant visuomenės poreikius, paskui tas reformas reikia reformuoti, taisyti, atstatydinti ministrus, raminti sunerimusius žmones“, – kalbėjo parlamentaras.

Sveikatos srities problemų Lietuvoje tikrai yra. Pasak „Eurostat“, Lietuvos gyventojų gyvenimo trukmė, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, kur kas trumpesnė. Lietuvos žmonės gauna netolygias sveikatos paslaugas pagal socialines grupes ir gyvenamąją vietą.

Seimo narį ir mediką, ėjusį ir sveikatos apsaugos ministro pareigas, stebina dabartinės Vyriausybės neva nuraminantys sprendimai. Pavyzdžiui, paskelbti kriterijai sveikatos įstaigoms, kad jose turi būti bent trys privalomi skyriai. Tai reiškia, kad po savivaldos rinkimų bent penkiolika Lietuvos rajonų ligoninių turės užsidaryti, nes jų neturi, sako J. Olekas.

„Tačiau tų ligoninių pacientai niekur nedings, jie turės būti gydomi. Tik šių gyventojų laukia sudėtingesnis patekimo į sveikatos įstaigą kelias. Žmogus turės gauti nukreipimą, vykti į kito rajono ligoninę, dar prisidės jo gabenimo išlaidos“, – skaičiavo Seimo narys.

Socialdemokratų siūlymu, reforma neturėtų būti daroma vienu kirčiu nukertant rajonų ligonines. Pacientus galima būtų į centrines gydymo įstaigas nukreipti diagnozei nustatyti, ištirti, sudėtingesniems atvejams gydyti, tačiau daugybės lėtinių ligų atveju ir gydymo tęsimui galima panaudoti rajonų ligonines, kuriose pacientams dažnai patogiau gydytis. Juolab gydymo kaštai rajono ligoninėse du kartus mažesni.

J. Olekas ministro Aurelijaus Verygos keršto „buldozeriu“ vadina šiais metais į rajonų ligonines siunčiamus auditorius.

„Šiais metais beveik visose mažose ligoninėse numatomi auditai. Tikrintojams reikia pateikti apie du tūkstančius dokumentų kopijų, taigi, dėžėmis. Net ir mažiausia klaidelė tuose dokumentuose reiškia ligoninės uždarymą. Kodėl šiais laikais auditoriai negali pažiūrėti duomenų kompiuterių ekranuose?“, – klausia socialdemokratas.

Tokius patikrinimus J. Olekas vadina užsakomaisiais ministro sprendimais, kurie sveikatos apsaugos problemų tikrai neišspręs, o pasekmės – regionų atskirtis tik dar labiau padidės, žmonių galimybės gauti sveikatos paslaugas bus apsunkintos.


Žymos

komentarai 3

 1. Zita    -  2019-01-25, 17:01

  Patikrinimas tolygu uždarymui, pagal Oleką. Vis dar pyksta, kad neleido daugiau prisipirkti auksinių šaukštų. Kiek pagiežos savyje sukaupęs, niekaip negali išsilieti.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Baba    -  2019-01-25, 20:58

  Argi šitam dašunta,kokius briedus daro? Argi miestų lugoninės guminės?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Agnė    -  2019-01-26, 05:55

  Olekos tokios sapalionės po truputį, kas dieną ir kala į galveles jautresniems žmonėms. Nustumtas visada piktas, ir vėl nori grįžti į pelningą vietą.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


 • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
 • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
 • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ministras A. Veryga "buldozeriu" važiuoja per ligonines, teigia socialdemokratas J. Olekas* - nuoroda: https://infa.lt/28804/ministras-a-veryga-buldozeriu-vaziuoja-per-ligonines-teigia-socialdemokratas-j-olekas/