• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Rusijos Dūma patvirtino bausmes už nepagarbą valdžiai. Ar toli nuėjo Lietuva?

Rusijos Dūma patvirtino bausmes už nepagarbą valdžiai. Ar toli nuėjo Lietuva?

24 sausio
21:28 2019

foto: TASS

Po griežtos kritikos įstatymų projektų atžvilgiu, įteisinančių atsakomybę už melagingas naujienas (fake news) ir publikacijas internete, išreiškiančias akivaizdžią nepagarbą valdžiai, Dūma patvirtino juos pirmajame svarstyme, praneša BBC.

Korespondentų pašnekovai pasakoja, jog Kremliuje ir vyriausybėje šie du įstatymų projektai buvo pilnai palaikyti.

Prieš melagingas naujienas ir nepagarbą

Gruodžio viduryje Rusijos Dūmoje buvo pateikti du projektai. Pirmasis numato baudas žiniasklaidai už „nepatikimos informacijos skelbimą kaip patikimos“ (Fake news). Antrasis – iki 15 parų arešto už informacijos, „išreiškiančios nepadoria forma aiškią nepagarbą“ visuomenei, valstybei, oficialiems simboliams ir valdžios organams, sklaidą.

Įstatymo projektus inicijavo konstitucinės teisės komiteto vadovas Andrej Klišas ir palaikė dar keletas deputatų. Įstatymų projektų autoriai siūlo blokuoti interneto leidinius, kuriuose bus nustatomos esant melagingos naujienos ir su nepagarbiais atsiliepimais apie valdžią be teismo sprendimo. Sprendimai turi būti priimami generalinio prokuroro ar jo pavaduotojo lygmenyje.

Šie pasiūlymai iššaukė didelį rezonansą ir daug kritikos, prie kurios prisijungė ir valdininkai, tačiau pereitą savaitę Rusijos vyriausybė teigiamai atsiliepė apie šiuos projektus.

Jie turi užtikrinti „saugumą ir asmens teisių bei visuomenės apsaugą informacijos sferoje“, o taip pat apsaugoti „visuomeninius ir valstybės institutus nuo neteisėtų pasikėsinimų informacinėje erdvėje“, sakoma atsiliepimuose pasirašytuose vice-premjero Konstantin Čuičenko.

infa.lt primena, jog sausio 12 Seime buvo priimtas svarstyti beveik analogiškas savo teisine idėja įstatymo projektas (2 projektai) pateiktas Ramūno Karbauskio ir TS-LKD atstovės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės. Abu projektai papildė vienas kitą, tad galima juos laikyti vienu tęstiniu žodžio laisvės draudimų projektu. Jame rašoma:

Pagal siūlomas pataisas visuomenės informavimo priemonėse be kitų atvejų būtų draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama dezinformacija, karo propaganda, kurstomas karas, bandoma iškraipyti Lietuvos Respublikos istorinę atmintį, skatinamas nepasitikėjimas ir nepasitenkinimas Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, demokratine santvarka, krašto gynyba, siekiama stiprinti tautines ir kultūrines takoskyras, silpninti tautinę tapatybę ir pilietiškumą, silpninti piliečių ryžtą ginti savo valstybę, ar kitaip siekiama daryti prieš Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesus nukreiptą įtaką šalies demokratijos, rinkimų procesams, partinei sistemai. Prie šio klausimo svarstymo planuojama sugrįžti pavasario sesijoje.

2018 metų lapkričio 8 d. Seimas po pateikimo pritarė autorių teisių įstatymo pataisoms, kuriomis bus leidžiama blokuoti interneto svetaines be teismo (tik su teisėjo sankcija), taip pat sausio 11 d. priėmė pataisas, pateiktas sveikatos ministro A. Verygos, leisiančias žmogų be teismo uždaryti psichiatrinėje ligoninėje ir gydyti iki 3 dienų, ir pratęsti tą gydymą iki 9 dienų, jei taip nuspręs gydantieji gydytojai. Įstatymo pristatymo įžanga skamba taip:

„Sausio 11 dieną Seimas priėmė Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas vykdyti kokybišką psichikos ir elgesio sutrikimų prevenciją, užtikrinti visiems žmonėms vienodas teises į kokybiškas ir prieinamas psichikos sveikatos priežiūros paslaugas“

Ar daug Lietuva skiriasi nuo Rusijos? Jei net panašaus stiliaus įstatymai priimami beveik vienu metu ir vardan visuomenės gerovės. Kas nuo ko kopijuoja?

 

Infa.lt
Parama - Ačiū!  
žiūrėjo 152

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Algirdas    -  2019-01-25, 00:21

    Nusispjaut ant bet kokios valdžios kur ji bebūtų ir ant žmonių sugalvotų įstatymų. Jokių valstybių iš viso neturi būti kaip ir jokių institucijų. Demokratinė santvarka? Nejuokinkit. Kišenkratinė, taip būtų teisingiau. Krašto gynyba? Asmenybių vertimas soldafonais, ar ne? Sveika nuovoka-geriausia gynyba. Sutikti būti kareiviu reiškia sutikti žudyti artimą savo. Balsavai? Reiškia neturi teisės skųstis. Jeigu rinkimai bent ką nors lemtų jie kadaise būtų uždrausti. Nebalsuok, nebendradarbiauk, neprotestuok, nereikalauk ir nieko iš valdžios neprašyk. Nekreipk dėmesio lyg jos suvisam nebūtų, nemokėk mokesčių ir ji pati išnyks kaip pirdalas vandeny. Prie šio klausimo svarstymo, bent jau aš, neplanuoju grįžti niekada, jis jau išspręstas.
    Lietuvon grįžtu balandžio vidury, o dėdė (arba teta) policininkas prie vartų atiduos man pasą (kurio man ir šikančiam nereikia) ir palinkės geros kloties. Valdžia loja, karavanas eina pirmyn.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Šeimų Sąjūdis
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate Vyriausybės politikai nelegalų-imigrantų į Lietuvą atžvilgiu


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...