infa.lt

Rūta Janutienė. Kai niekas nieko nebesitikėjo iš nuščiuvusios tautos, – pusė milijono mūsų pasakė, kad šįkart jie nebenuris kartėlio

Rūta Janutienė. Kai niekas nieko nebesitikėjo iš nuščiuvusios tautos, – pusė milijono mūsų pasakė, kad šįkart jie nebenuris kartėlio

30 gruodžio
11:36 2018
Rūta Janutienė

Facebook nuotr.

Žurnalistė Rūta Janutienė pasidalino savo Facebook paskyroje:

Galima pasakyti su ašara akyje: kitąmet „Patriotų“ nebus, vadinasi, nebebus galimybės paskambinti Janutienei, o jau Janutienė sustabdys traktorių, atplėš telefonspyne užsirakinusios biurokratijos duris, paklaus valdžiažmogio, kaip jį šventa žemelė nešioja, o jei nepavyks įeiti per duris, tai įlips per langą.

Man „Patriotai“ buvo labiau misija, nei darbas. Labiau iš nevilties, nei iš vilties. Labiau iš pareigos, nei iš kūrybinio džiaugsmo, nes kiek tu gali stengtis dėl žmogaus, kuris bijo pats ginti save, savo vaikus, orumą, teisę turėti namus ir Tėvynę…

Vaitotojai, „padėkit, nes žūstu, bet aš nesifilmuosiu, o jei paklausit, tai viską neigsiu“, buvo užknisę juodai.

O kai greta dar atsirado kaltinimai baudžiamojoje byloje, organizavus nusikaltimą prieš Lietuvos banko pareigūną, kurio vardu buvo buvo reikalaujamas kyšis, o STT nutraukė nusikalstamos veikos imitavimo modelį, vos pinigai pajudėjo gavėjo link, tai galvojau: „Eikit jūs visi… emigruoju“.

Tačiau šiemet įvyko stebuklas. Nereikėjo, kad įsijungtų televizoriai – tereikėjo įjungti tiesioginę FB transliaciją iš kertamo Labanoro, ir staiga, kai jau niekas nieko nesitikėjo iš nuščiuvusios tautos, – pusė milijono mūsų pasakė, kad šįkart jie nebenuris kartėlio.

Pusė milijono yra tiek, kiek didžiosios televizijos surenka žiūrovų per didžiuosius „atlaidus“ – Radžio koncertą, krepšinio turnyro finalą ar pan. O čia tiek per vieną ne per didelę FB paskyrą (Ugnius Kiguolis labiau nei teisus, kai sako, kad reitingai yra tik įrankis pinigams dalinti ir naivuoliams kvailinti). Po to buvo dar daugiau ir daugiau, kol galiausiai įvyko Labanoro žygis, o po to eisena Gedimino prospektu.

Po to sprogo Eglės ir Gintauto Kručinskų istorija, ir tai, kas buvo demonizuota kaip violetinė šmėkla, t.y., – visuomenės rūpestis vaiko gerove šeimoje v.s. norvegišką vaikų atskyrimo nuo šeimos ir globos privatizavimo verslą, pateko „net“ į LRT.

Tylus biurokratinis sąmokslėlis – „Kontenio reforma“ išpūliavo ir nereikėjo nei Seimo komisijos, kad mes čia patys išsiaiškintume, kas, už kiek ir kodėl organizavo kiek ankstyvas šeimos laidotuves.

Seimas arba pakeis viską iš esmės, arba kitąmet turės rimtų nemalonumų. „Patriotai“ tegali pasidžiaugti Evelinos Geležiūnienės berniuko Kalėdomis namuose ir pačia Evelina, kuri profesionaliai narsto korupcinę Kauno vaiko teisių biurokratijos makalynę.

Ir vis dėlto, vienas didžiausių „patriotinių“ katarsių mane ištiko, kai ilgametis mano laidų dalyvis Andrius Navickas įlipo per langą į Švietimo ir mokslo ministeriją.

Po to, kai praėjusį pavasarį „Patriotus“ už tokį elgesį „Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija“ neetiškais paskelbė tris kartus, toks mokytojų poelgis aidint katutėms net iš Seimo, man irgi buvo kaip medalis.

„Patriotų“ nelieka ne mano sprendimu, ir dėl priežasčių, kurių nei aš, nei jūs nežinom, o spekuliuoti atsisakau.

Kažkokios aukštesnės jėgos man nežinant pagalvojo, pagalvojo ir tiesiog nuėmė nuo kupros didoką nešulį.

Aš tik džiaugiuosi, kad laida dingsta iš ekranų, kada mūsų komandos darbas buvo labiausiai matomas: netgi tais Ugniaus sukritikuotais reitingais matuojant, antradienio vakarais atsidurdavome tarp didžiųjų kanalų.

Tačiau bet koks kinas turi pradžią ir turi pabaigą. „Patriotai“ kaip paukštis Feniksas: sudegė vardan gėrio.

Taip juos ir prisiminkime, kai kitąmet jau visi būsim patriotai nebe pavadinimu, bet esme. Gerų jums artėjančių!

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 4 186

Žymos

Atsiliepimų 10

 1. Vygintas    -  2018-12-30, 11:41

  ,,,,,,,,,, o Gaila, ,,,,,,,,,, kad Neliko Geros laidos :((

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Algis Greitai    -  2018-12-30, 13:28

  Kurie čia py..rai taip nusprendė?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. as    -  2018-12-30, 15:01

  kas is tu laidu kad nera rezultatu , tik tiek kad zmones daug suzino , o niekas nepagereja , visi kaip voge taip ir vagia

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Anonimas    -  2018-12-30, 15:37

  Na jau :O Tai jeigu ją išmeta iš laidos,reiškias Lietuvai ateina tikrai juoda zoną bei bloga linija.Reiškias demokratijos tikros nelieka,o tik demonukratija su masonizmo atšakom čia :O

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Pilietis Tomas    -  2018-12-30, 17:50

  Rūta, Tamstos vadukai – bailiai. Čia pagalį galėjo pakišti Švarkelio, o gal vėl Magnolijos ciuciukai buvo užsiundyti. Liūdna ir dėl laidos ir, kad turite tokius bailius vadukus.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Dauguma    -  2018-12-30, 19:03

  Manau redakcija ir tv kanala reikia uzversti lauskais ir reikalavimais grazinti Janutiene i laida..juo tylesim juo bloges padetis.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Ra.    -  2018-12-30, 22:21

  Štai Tau lietuvaite ir demokratija ? Atima vaikiukus, Tu tai garsiai pasakai ir Tu jau ne pilietis. Na Rūta nieko nemelavo, vis laukdavai tos laidos, tos garsiai , atvirai išsakomos TIESOS, kaip VILTIES, kad tai gali padėti viešuma ? Ir ką… ? Ką mes iškovojom ?

  Atsakyti į šį komentarą
 8. ieškantiems tiesos    -  2018-12-31, 00:55

  Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Astronomas, Romas Zubinas    -  2020-12-16, 17:31

  Gerbiama Rūta, laikas būtų PRANEŠTI PASAULIUI apie, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, padarytus DIDŽIAUSIUS ATRADIMUS GEOFIZIKOJE!
  Mat, jau prieš 10 metų buvo ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI!

  Atsakyti į šį komentarą
 10. ROMUALDAS ZUBINAS    -  2020-12-16, 17:42

  Parašytos ir išleistos knygos: „PERKŪNAS”, „PER PRAEITĮ Į ATEITĮ”, „PAŽADINTA PRAEITIS”, „PRAEITIS IR ATEITIS”,”TVANAI DIEVAI CIVILIZACIJOS” PASTAROJOJE YRA ĮMINTAS „ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS” kuriam jau per 450 000 metų! Įminta ir KLIMATO KAITA? IR t.t. ir t.t.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...