infa.lt

Turtingi politikai negali vaikams padovanoti net tautinių kostiumų, kad nebūtų apkaltinti politine reklama

Turtingi politikai negali vaikams padovanoti net tautinių kostiumų, kad nebūtų apkaltinti politine reklama

21 gruodžio
23:03 2018

Žemiau įdėtas tekstas – liberalų pasipiktinimo šauksmas dėl to, kad vaikams buvo dalijami tautiniai kostiumai. Tai buvo pavadinta neskaidria politine reklama, nors kostiumai vaikams buvo dovanojami ne rinkiminiu laikotarpiu:

Devynis mėnesius trukęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tyrimas dėl tautinių kostiumų dalybų ugdymo įstaigoms pagaliau baigtas, o tyrimo išvados, kaip ir tikėtasi, palankios „valstiečiams“. Nors esminis VRK balsavimas dėl tautinių kostiumų dalijimo pripažinimo politine reklama baigėsi lygiosiomis – 5 balsai „UŽ“ ir 5 – „prieš“, tačiau palankų „valstiečiams“ sprendimą lėmė pirmininkės Lauros Matjošaitytės balsas. Šią situaciją liberalų lyderiai vadina skandalinga.

„Būtų naivu tikėti išvadomis, kad dalindama tautinius kostiumus „valstiečių“ partija savęs nepropagavo. Vaikams kostiumus teikia Seimo nariai, kurių veidai nuolat mirga televizijos ekranuose, kurių komentarus įvairiausiais klausimais žmonės nuolat girdi ir skaito. Akivaizdus dvigubų standartų taikymas. Vienais atvejais VRK nemato pažeidimų, nors abejotinoms akcijoms skiriamos pinigų sumos siekia šimtus tūkstančių, kitais atvejais kitoms partijoms komisija pripažįsta šiurkščius pažeidimus. VRK pirmininkės balsavimas kelia labai daug klausimų, ji galėjo pasielgti solidžiau“, – akcentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Nors paaiškėjo, kad 79 proc. drabužius dalijusių žmonių yra susiję su „valstiečiais“, o daugiau nei 0,5 mln. eurų paramos fondas „Švieskime vaikus“ gavo iš paties Ramūno Karbauskio įmonių, politinės reklamos neįžvelgusios darbo grupės išvadas liberalai vadina taikomais dvigubais standartais, kokios buvo ir išvados dėl „Naisių vasaros“ serialo.

„Tai, kad VRK pirmininkės balsas yra lemiamas, esant tokiai subtiliai situacijai ir ankstesnėms istorijoms dėl jos palankumo „valstiečiams“, yra skandalinga. Sąžiningas pirmininkės sprendimas būtų susilaikyti balsuojant arba nebalsuoti apskritai. Išvadoje konstatuojama, kad projektas buvo finansuojamas „valstiečių“ vadovo R. Karbauskio sprendimu – didžiąją projekto lėšų dalį sudarė jo įmonių ir jo paties pinigai, o tautinius kostiumus dalijo beveik išimtinai „valstiečių“ partijos nariai, Seimo frakcijos nariai, jų padėjėjai-sekretoriai ir kiti su partija susiję asmenys. Fondo vadovės ir partijos atstovų pasiteisinimai apie „dėdes ir tetas“ mažų mažiausiai juokingi ir tėra akių dūmimas. Tai buvo akivaizdi politinė reklama, kurios metu Seimo nariai „valstiečiai“ tapo „Agrokoncerno“ pasiuntinukais ir dirbo ne visuomenei, o savo politiniams dividendams naudingą darbą“, – VRK atliktą tyrimą vertina Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narys Eugenijus Gentvilas.

Tautinius kostiumus darželinukams dalijo fondo „Švieskime vaikus“ savanoriais staiga virtę „valstiečiai“ parlamentarai ir jų padėjėjai-sekretoriai.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Turtingi politikai negali vaikams padovanoti net tautinių kostiumų, kad nebūtų apkaltinti politine reklama* - nuoroda: https://infa.lt/27980/turtingi-politikai-negali-vaikams-padovanoti-net-tautiniu-kostiumu-kad-nebutu-apkaltinti-politine-reklama/