infa.lt

Globalus susitarimas dėl pabėgėlių Jungtinėse Tautose priimtas

Globalus susitarimas dėl pabėgėlių Jungtinėse Tautose priimtas

18 gruodžio
21:24 2018

JT Generalinė Asamblėja patvirtino globalų susitarimą dėl pabėgėlių. Susilpninti spaudimą priimančioms šalims, palengvinti persikėlimą prie vietinių darbo rinkų, pasirūpinti jų saugiu sugrįžimu į tėvynę – tokie pagrindiniai naujojo dokumento punktai. JT duomenimis, jis palies mažiausiai 68,5 mln žmonių visame pasaulyje, kurie buvo priversti palikti savo namus.

Dokumentas buvo patvirtintas beveik vienbalsiai. Prieš pasisakė tik JAV ir Vengrija.

„Vengrijos vyriausybės pasiūlymai patikslinti skirtumus tarp pabėgėlių ir migrantų, o taip pat dėl savanoriško jų priėmimo naštos pasidalijimo tarp šalių, rezoliucijoje nebuvo atspindėti“, – pareiškė Vengrijos nuolatinė atstovė prie JT Katalin Bogyay.

Šiandien pagrindinė našta užgulusi besivystančių šalių pečius. Tai Turkija, Pakistanas, Uganda, Libanas,. Ir, nors JT priimtas dokumentas nėra privalomojo pobūdžio, manoma, jog ekonomiškai išsivysčiusios valstybės ir privatus sektorius teiks joms finansinę paramą.

„Šiandienos pasaulyje, į tuos, kuriems reikalinga pagalba, dažnai atsisukama nugara. Mūsų visų gėdai, skausmas tų, kurie atsidūrė tremtyje, yra politizuotas. Pabėgėlio, migranto, o dažnai ir paprasto užsieniečio įvaizdis demonizuotas“, – pažymėjo vyriausias JT komisaras pabėgėlių klausimais Fillipo Grandi.

Visa tai apmokės pasirašiusių susitarimą valstybių žmonės. Jei su tuo sutiks.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 227

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. Andrius    -  2018-12-18, 22:12

  Gerai, kad Lietuva biedna šalis, imigrantai čia ilgai neužsibus. Bet akyvaizdi našta (o gal ir žala) bus tikrai juntamos. Ir kokio velnio savo brolius ir seses keisti į kitataučius ir kitatikius, ar ne laikas globaliai susikoncentruoti į savo tautiečių sugrąžinimą? Juk Lietuva jau tirpsta akyse.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Andriui ir panašiai mąstantiems    -  2018-12-18, 22:51

  Imigrantai čia gali užsibūti labai ilgai pradedant nuo rytojaus, vos tik ES jiems paskirs tokią pačią išmoką, kaip Vokietijoje ar Prancūzijoje. Esate tikrai naivūs, jei galvojate, kad ES to nepadarys.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. anoniminis    -  2018-12-19, 11:15

  Jankiai puikiai sužaidė. Atvėrė globaliam chaosui duris, o savo uždarė. Pagarba Vengrijai kuri nepasidavė tai beprotybei.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Sutikėjas    -  2018-12-19, 16:48

  „Jei su tuo sutiks”. Sutiks, sutiks…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. J    -  2018-12-21, 10:19

  „Persikėlimą prie darbo rinkų” – aha, taip ir matau, kaip musulmonai ir kiti afrikiečiai puola prie pirmo pasitaikiusio ar apskritai darbo.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...