infa.lt

Saulius Skvernelis: „Fizinis smurtas prieš vaikus niekaip negali būti įteisintas ar toleruojamas“

Saulius Skvernelis: „Fizinis smurtas prieš vaikus niekaip negali būti įteisintas ar toleruojamas“

26 lapkričio
17:27 2018
Saulius Skvernelis

Facebook nuotrauka

Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis šiandien savo socialinio tinklo paskyroje pareiškė, jog fizinis smurtas prieš vaikus negali būti toleruojamas:

Svarbiausias mūsų visų tikslas yra užtikrinti vaikų apsaugą nuo smurto. Fizinis smurtas prieš vaikus niekaip negali būti įteisintas ar toleruojamas.

Kartu būtina suprasti, kad tokia priemonė kaip vaikų paėmimas iš šeimų yra kraštutinė.

Ji gali ir turi būti taikoma tik visapusiškai įvertinus situaciją ir kylančius pavojus. Žmonės, kurie augina vaikus be fizinio smurto, neturi baimintis jų atėmimo.

Visuomenės nerimas yra suprantamas, tai – itin jautri tema. Nauja tvarka galioja vos kelis mėnesius ir nenuostabu, kad išryškėjo tam tikri taisytini dalykai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taiso paaiškėjusias silpnąsias vietas, kad būtų kuo daugiau aiškumo ir skaidrumo. Netrukus bus pateikti ministerijos siūlymai keisti poįstatyminius teisės aktus.

Šiandieninėje stadijoje neturėtume grįžti atgal ir kalbėti apie „proporcingą“ smurtą prieš vaikus. Manau, kad turi būti keičiama ir tobulinama įstatymų įgyvendinimo tvarka, įdiegiama daugiau saugiklių, kurie eliminuotų žmogiškąją klaidą, skiriama daugiau resursų, o ne siaurinamas smurto prieš vaikus sąvokos apibrėžimas.

Taip pat Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei jai pavaldžios įstaigoms aiškiai nurodyta gilintis ir labai atsakingai vertinti kiekvieną galimą vaiko paėmimo iš šeimos atvejį.

Jei institucijų veiksmai kelia rimtų abejonių, už tai atsakingi asmenys privalo prisiimti atsakomybę, spragos turi būti šalinamos, o padaryta žala kompensuojama.

infa.lt Nors Lietuvos premjeras pradžioje užsiminė tik apie fizinį smurtą – vėlesnėse eilutėse jis pabrėžė, jog smurto prieš vaikus sąvoka neturėtų būti siaurinama. O gal tada galėtų būti dar labiau išplėsta?


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. dx    -  2018-11-27, 12:26

    Deja jis įteisintas. Paskaitykit įstatyma ponas Skverneli:
    Fizine bausme nelaikomos valstybės legaliai taikomos bausmės ir kitokios poveikio priemonės nepilnamečiams.

    Tėvai negali, tačiau valdžios atstovai gali imtis smurto prieš vaikus, kada užsinori.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Saulius Skvernelis: "Fizinis smurtas prieš vaikus niekaip negali būti įteisintas ar toleruojamas"* - nuoroda: https://infa.lt/27168/saulius-skvernelis-fizinis-smurtas-pries-vaikus-niekaip-negali-buti-iteisintas-ar-toleruojamas/