infa.lt

Sušukavote plaukus į kitą pusę? Yra rizika, kad jūsų elektroninis įtaisas neatsiblokuos

Sušukavote plaukus į kitą pusę? Yra rizika, kad jūsų elektroninis įtaisas neatsiblokuos

rugsėjo 29
01:01 2018

Kai naujas kompiuteris Microsoft Surface, kurį įsigijo Karen Cummings’s, nufotografavo ją savo veido atpažinimo sistemai, jos šviesūs plaukai buvo susukti žnyplėmis, blakstienos padažytos tušu, o akys apvestos žaliu pieštuku akims. Sekantį rytą, jai atsisėdus prie kompiuterio – su išsitiesusiais plaukais, be makiažo ir su akiniais, – jis pakartotinai žvilgtelėjo į ją ir atsisakė atsiblokuoti“, – pasakoja The Wall Street Journal apžvalgininkas Tripp Mickle.

„Kompiuteris, galima pasakyti, pasakė man: O D-ve, mergaite mano. Eik gal susitvarkyk. Blogai atrodai“, – prisimena 72 metų amžiaus Karen Cummings’s, Meino valstijos gyventoja. – Aš žinau, kad rytais atrodau ne kaip, bet aš gi nenoriu, kam man apie tai sakytų kompiuteris“.

Leidinys pastebi: veidų atpažinimo technologijos išsivystymas sukuria pojūtį, jog kompiuteriai pateikia savo savininkų išvaizdos vertinimą.

„Kai veidas neatpažįstamas, žmonėms tenka spėlioti ar gerai jie šiandien atrodo, ar neperlenkė lazdos su kosmetika, ar, galbūt, priežastis kitaip sušukuotuose plaukuose – o galbūt net tame, kad jie nepanašūs patys į save.

Naudotojai praneša, jog įrenginiai neatsiblokuoja, kol žmonės neatlieka to paties makiažo, kaip tada, kai fotografavosi nustatymams. Kiti skundžiasi, kad telefonas neatpažįsta jų rytais, kai jie palenkia jį virš savo galvos ant pagalvės. Vyrai praneša, jog nusiskutus barzdą telefonas staiga ima matyti ne savo šeimininką, o nepažįstamąjį“, – rašoma straipsnyje.

49 metų amžiaus Josh Engroff pakeitė šukuoseną: kirpėjas patrumpino plaukus šonuose ir pasiūlė jam šukuoti juos iš kairės į dešinę. Draugams ir artimiesiems patiko, tačiau iPhone tris dienas paeiliui atsisakydavo atsiblokuoti.

„Programa Windows Hello siekia atrasti balansą tarp saugumo ir patogumo naudojant, pranešė Microsoft programų vadybininkas Dave Bossio. Algoritmas padedant infraraudonųjų spindulių kamerai, įtaisyta nešiojamuose kompiuteriuose ir kituose įtaisuose, sukuria matematinį modelį „išsiskiriančių veido bruožų pagrindu“ – akių, nosies, burnos ir t.t. Makiažas, akiniai, barzda, apšvietimas ir kiti faktoriai gali daryti įtaką sistemos darbui, tačiau per didelis leidžiamų variacijų spektro išplėtimas sudaro rizikas saugumui“, – sako Bossio.

„Pasak informuotų šaltinių, Apple programuotojai, siekdami išspręsti makiažo problemą sukonstravo kamerą, kuri projektuoja į naudotojo veidą 30 tūkstančių infraraudonųjų taškų, kad suskurtų trimatį modelį, kuris saugomas telefone.

Pati Apple pranešė, jog pašaliniam žmogui tikimybė atblokuoti dešimtą iPhone veidų atpažinimo būdu – viena iš milijono (šeimos nariams – pavyzdžiui, dvyniams ar tiesiog broliams ir seserimt – tikimybė kita).

Palyginimui – pirštų antspaudų sensorių, naudojamų ankstesnių iPhone modelių telefonuose, sutapimo tikimybė – viena iš 50 tūkstančių“, – rašoma straipsnyje.

1 Atsiliepimas

  1. dazai    -  2019-06-18, 12:13

    Na, manau pakanka ir piršto atspaudo. Verčiau labiau akcentuoti saugumą prisijungiant prie įvairių paskyrų, o ne paties prietaiso atrakinimui. Juk praradus galima užblokuoti ir nuotoliniu būdu. O kad negalėsi naudotis ištikus nelaimei, nes atrodysi ne ideliai, tai tik apsunkina tokias situacijas. Net ir antakiai labai daug duoda žmogui. Tad jei neturi permanentinio makiažo, ryte šviesių antakių moteris niekaip neatrakins įrengino.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar tikite, jog po Alytaus gaisro aptarimo vyriausybėje, kas nors šioje srityje pasikeis į gerą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Sušukavote plaukus į kitą pusę? Yra rizika, kad jūsų elektroninis įtaisas neatsiblokuos* - nuoroda: https://infa.lt/25679/susukavote-plaukus-i-kita-puse-yra-rizika-kad-jusu-elektroninis-itaisas-neatsiblokuos/