infa.lt

„Frugalistai“, – prancūzai, kurie baigia dirbti būdami 40 metų

„Frugalistai“, – prancūzai, kurie baigia dirbti būdami 40 metų

10 rugsėjo
01:05 2018

Frugalizmas gyvenimo būdas, parsivežtas iš JAV, vilioja jaunus, ekonomiškai aktyvius žmones, kurie nusprendžia dirbti mažiau net tuo atveju, jeigu jiems tas siūlo mažesnes pajamas, rašo Le Figaro žurnalistė Clotilde Costil.

2017 metais taip vadinamos „keturiasdešimtmečių krizės“ išvakarėse, Erikas ir jo žmona Sofija vienu ypu atsisakė savo buvusio aktyvaus gyvenimo. „Mes turime sūnų, atsirado nauji prioritetai, įvairūs norai“, – paaiškina jie. Jauna šeimos motina atsisakė interjero architektės darbo. Jos vyras paliko savo postą brokerių kompanijoje, bet pilnai nenusisuko nuo finansų sferos. Keturiasdešimties metų Erikas ir Sofija išėjo į priešlaikinę pensiją. Jie tapo frugalizmo (frugalisme) šalininkais, rašoma straipsnyje.

Toks gyvenimo būdas vis labiau vilioja Vakarų šalių gyventojus, konkrečiai JAV, pamažu plinta Prancūzijoje. Tikslas: kaip galima anksčiau sukaupti kapitalą, kad galima būtų pasitraukti nuo darbinio aktyvumo ir pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą nutolus nuo vartojimo visuomenės, patikslina straipsnio autorė.

Tokį tikslą sau užsibrėžė ir Bertranas, revenusetdividendes.com tinklapio įkūrėjas. Būdamas 40 metų jis jau 2 metus turi finansinę nepriklausomybę. Jo metodas? Biržos investicijos į akcijas ir dividendai prancūziškose ir amerikietiškose rinkose (spekuliacija vertybiniais popieriais – infa.lt). Anksčiau šis šeimos galva turėjo gerai sustyguotą profesinę karjerą. Pradžioje jis dirbo samdomą darbą, po to tapo nepriklausomu darbuotoju, vėliau kompanijos vadovu, bet galutiniame variante Bertranas nusprendė tapti rantje (rentininku).

„Žinoma, kai dirbau samdomą darbą aš buvau užtikrintas tuo, jog mėnesio pabaigoje gausiu atlyginimą, tačiau aš priklausiau nuo viršininko. Tas pats vyko dirbant kompanijos vadovu, tik tada aš priklausiau nuo klientų. Mano naujasis gyvenimo būdas padėjo atsikratyti viso to“.

Dabar Bertranas 50% savo laiko praleidžia poilsiaudamas, po 12 savaičių į metus, čia prisideda visi trečiadieniai, skirti vaikams. Viso tik dvi dienos į savaitę yra skirtos akcijų biržoje pirkimui ir savo gyvenimo būdo atpasakojimui nuosavoje svetainėje. Bertranas turi 3 tūkstančių eurų pajams, jo kapitalas per keturis metus padvigubėjo, ir jis mano, jog gyvena pilnai komfortiškai, aprašo žurnalistė.

„Šios naujos tendencijos daug sako apie šiuolaikinę visuomenę“, svarsto Fani Paris, Lozanos universiteto antropologė ir specialistė vartojimo struktūros klausimais. „Abiem atvejais pinigai ir vartojimo faktas yra jau ne savaiminis tikslas, o priemonė siekiant gyventi geresnį-teisingesnį gyvenimą“, – patikslina ji ir papildo: „Rezultatų kulto kaip socialinės sėkmės ideologija pamažu nyksta, todėl, kad žmonės susiduria akis į akį su savo pačių pralaimėjimais: profesiniu perdegimu, gyvenimo lygio smukimu, nauju įsitraukimu į pelkę“.

„Tačiau toks gyvenimo būdas vargu ar tenkins žmones turinčius žemas pajamas. Reikėtų patikslinti, kad frugalistai, kaip judėjimas pirmiausiai apima vidurinę klasę ir netgi aukštesniuosius visuomenės sluoksnius, – pabrėžia Fani Paris.

(Mažesnes pajamas gaunantys visuomenės sluoksniai apie tai negali nė svajoti – jie dirbs iki oficialios pensijos, kuri vis labiau tolsta, ilginant pensijinįo amžiaus ribą – infa.lt)


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Darbas    -  2018-09-10, 23:23

    Lietuvoje tokių nė su žiburiu nerasi :D

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *„Frugalistai“, - prancūzai, kurie baigia dirbti būdami 40 metų* - nuoroda: https://infa.lt/25191/frugalistai-prancuzai-kurie-baigia-dirbti-budami-40-metu/