• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Kazlų Rūdos poligone įrengta aviacijos šaudykla perduota Lietuvos kariuoemenei, pratybos planuojamos dar šį rudenį

Kazlų Rūdos poligone įrengta aviacijos šaudykla perduota Lietuvos kariuoemenei, pratybos planuojamos dar šį rudenį

07 rugsėjo
17:08 2018

Kazl8ų Rūdos aviacijos poligonas

Kazlų Rūdos poligonas

Lietuvos kariuomenės Brigados generolo K. Veverskio poligone Kazlų Rūdoje baigta įrengti NATO standartus atitinkanti šaudymo į antžeminius taikinius šaudykla. Čia taip pat sutvarkyti keliai, įrengta priešgaisrinė sistema. Pirmąsias pratybas atnaujintame poligone planuojama surengti jau šį rudenį.

„Tai, ką mes turime šiandien, prieš keletą metų buvo tik svajonė, tačiau norint įgyvendinti svajonę, reikia trijų sudedamųjų dalių: sąjungininkų, kurie gali paremti ir padėti, draugų, kurie visada yra kartu, ir motyvuoto personalo. Šiandien visos šios dalys yra čia: sąjungininkai – JAV, draugai – JAV Pensilvanijos nacionalinė gvardija ir jūs, kurie atlikote visą darbą. Nepaisant įvairių iššūkių, ilgas, profesionalus ir nuoširdus darbas kartu atnešė puikių rezultatų. Dėkoju Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariams, kurie prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo ir tikiu, kad ateityje tarpusavio bendradarbiavimas tik stiprės“, – sakė Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. G. Zenkevičius rugsėjo 6 d. Kazlų Rūdos poligone surengtoje oficialioje šaudyklos perdavimo Lietuvos kariuomenei ceremonijoje.

Šaudyklos įrengimo darbus atlikusiems JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos „Red Horse“ kuopos karo inžinieriams generolas įteikė Lietuvos kariuomenės pajėgų medalius „Už pasižymėjimą“.

„Noriu pasidžiaugti ir padėkoti už profesionalų Lietuvos ir JAV karių darbą įrengiant šaudyklą ir dar kartą pabrėžti, kad tik bendras darbas atneša teigiamus rezultatus, reikalingus taikai užtikrinti“, – sakė ceremonijoje dalyvavęs JAV ambasados Gynybinio bendradarbiavimo skyriaus viršininko pavaduotojas majoras Sean Rufolo.

Aviacijos šaudyklos įrengimo darbai Kazlų Rūdos poligone pradėti dar 2017 m. rudenį. Ją įrengiant itin prisidėjo ir strateginė Lietuvos sąjungininkė – Jungtinės Amerikos Valstijos. Šalis taip pat atsiuntė ekspertus įvertinti koviniam rengimui reikiamos infrastruktūros poreikius, konsultuoti saugumo klausimais ir įrengti pačius objektus.

Kazlų Rūdos poligone įrengtą aviacijos šaudyklą planuojama pradėti eksploatuoti jau spalio mėnesį, atlikus detalius ginklų pavojaus zonų matavimus, tokiu būdu sertifikavimą. Pirmas oro atakos vadovų treniruotės planuojama jau šį rudenį – organizuojant regionines oro atakų vadovų pratybas.

Aviacijos šaudykla Kazlų Rūdos poligone – tai dalis šiuo vykstančio Kazlų Rūdos modernizavimo darbų. Toliau bus tvarkomos ir plečiamos šaudyklos, reikalingos karių individualiems įgūdžiams treniruoti, bei gerinamos lauko stovyklos sąlygos Lietuvos ir sąjungininkų kariams.

Didėjanti kariuomenė, įsigyjama nauja ginkluotė ir įranga, suaktyvėjęs sąjungininkų buvimas lemia didėjančius kovinio rengimo, sandėliavimo, priimančios šalies paramos poreikius, todėl Krašto apsaugos ministerija ypač daug dėmesio skiria karinės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai, taip siekiant sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek ir atvykstantiems sąjungininkų kariams.

Infrastruktūros projektai finansuojami ne tik iš nacionalinių, bet ir iš NATO saugumo investicijų programos ir JAV Europos saugumo užtikrinimo (angl. ERI) ir atgrasymo (angl. EDI) iniciatyvų ir NATO priešakinių pajėgų bataliono veikloje Lietuvoje dalyvaujančių šalių lėšų. (angl. ERI) lėšų. Plėtros darbai suplanuoti penkiuose kariuomenės poligonuose, tačiau daugiausia dėmesio skiriama dviem pripažintiems kaip valstybinės svarbos objektams – Gen. S. Žukausko poligonui Pabradėje ir Gaižiūnų poligonui.

Vyr. srž. Nerijaus Vito nuotrauka

KAM inf.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 9

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas