infa.lt

Emanuelis Makronas ragina visapusiškai peržiūrėti Rusijos ir Europos Sąjungos santykius

Emanuelis Makronas ragina visapusiškai peržiūrėti Rusijos ir Europos Sąjungos santykius

01 rugsėjo
09:05 2018

Emanuelis Makronas ir Suomijos prezidentas Sauli Niinisto susitikimo metu | REUTERS

Būdamas su vizitu Suomijoje, Prancūzijos prezidentas ketvirtadienį pakvietė atidžiai persvarstyti santykius tarp Rusijos ir Europos Sąjungos, ypač saugumo ir gynybos srityse, siekiant palaikyti stabilumą regione, rašoma prancūzų leidinio Ouest-France redakcijos straipsnyje. Tą patį rašo ir I’Opinion leidinys

„Mes suinteresuoti strategine partneryste, tame tarpe gynybos sferoje su mūsų artimiausiomis kaimynėmis“, – pasakė Prancūzijos vadovas bendroje spaudos konferencijoje su savo suomiškuoju kolega. „Aš manau, jog mums reikėtų pilno mūsų santykių su Rusija atnaujinimo, ryšium su šaltojo karo pabaiga“, – papildė E. Makronas.

„Pastaruosius porą dešimtmečių mus dažnokai sulaikydavo klaidos ir nesusikalbėjimas iš abiejų pusių, dėl ko mums nepavyko padaryti reikiamų išvadų“, – mano prancūzų vadovas.

Tačiau prezidentas apibrėžė dvi išankstines sąlygas.

„Mums būtina tapti stipresniais Europos Sąjungos viduje, pasiekti strateginės autonomijos. Jeigu Europa nebus pakankamai stipri gynybos ir saugumo sferose, tai nėra prasmės eiti į derybas su ypatingais partneriais“, – reziumavo Emanuelis Makronas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 140

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...