infa.lt

Estija ir Latvija svarsto galimybę išieškoti TSRS okupacijos žalą iš Rusijos

Estija ir Latvija svarsto galimybę išieškoti TSRS okupacijos žalą iš Rusijos

23 rugpjūčio
01:04 2018
Urmas Reinsalu - Estijos teisingumo ministras

Urmas Reinsalu deda vainiką, skirtą 1941 metų birželio tremties aukoms atminti / Anna Aurelija Minev / ERR

Po bendro Estijos ir Latvijos vyriausybių posėdžių Rygoje, dviejų šalių teisingumo ministrai išstojo su bendru pareiškimu, kuriame patvirtino ketinimą apsvarstyti visas galimybes išieškoti iš Rusijos kompensacijas už TSRS okupacijos laikotarpiu padarytą žalą. Tiems tikslams pasiekti planuojama pasinaudoti tarptautinės teisės instrumentais, tame tarpe JTO lygmenyje, praneša ERR.

Estijos ir Latvijos teisingumo ministrai Urmas Reinsalu ir Dzintars Raznačs pabrėžė galimybių pateikti reikalavimus dėl žalos atlyginimo Rusijos Federacijai kaip TSRS teisių perėmėjai, svarbą. Apie tai sakoma dviejų ministrų pareiškime, pasirašytame po rugpjūčio 21 dieną įvykusio bendro Estijos ir Latvijos vyriausybių posėdžio, ir išplatintame Estijos teisingumo ministerijos spaudos tarnybos.

Pasirašytame dviejų vyriausybių bendrame pareiškime pranešama, jog abi minėtos valstybės gerbia okupacinio režimo aukų atmintį ir vertina bendradarbiavimą įamžinant ir įprasminant istorinį paveldą, siekiant užtikrinti saugumą, demokratiją ir teisinės valstybės principus Estijoje ir Latvijoje.

Ryšium su tuo dviejų šalių teisingumo ministrai savo pareiškime pabrėžė svarbą išsaugoti atminimą apie žmonių aukas, įvykusias dėl TSRS okupacijos, ir ištirti galimybes iškelti reikalavimus apie žalos atlyginimą Rusijos Federacijai, kaip TSRS teisių perėmėjai.

Estijos teisingumo ministras Urmas Reinsalu antradienį supažindino savo kolegą iš Latvijos su juridiniu tyrimu, kalbant apie būsimus tolesnius žingsnius šiuo klausimu iš tarptautinės teisės požiūrio taško. Dzintars Raznačs, savo ruožtu, supažindino Reinsalu su galimomis priemonėmis, kurių gali būti imtasi šiuo klausimu JTO lygmenyje.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 109

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar jūs pasitikite rinkimais? T.y. tuo, kad jie vyksta sąžiningai?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...