infa.lt

Seimas po svarstymo pritarė valdančiųjų siūlymui sumažinti referendumo dėl dvigubos pilietybės reikalavimus

Seimas po svarstymo pritarė valdančiųjų siūlymui sumažinti referendumo dėl dvigubos pilietybės reikalavimus

21 birželio
13:33 2018

Konstitucijos dvasios

Seimas po svarstymo pritarė Teisės ir teisėtvarkos komiteto patobulintam (pakeistam – infa.lt) Referendumo įstatymo 7 straipsnio pakeitimo projektui Nr. XIIIP-2230(2), kuriuo siūloma mažinti kartelę referendumui dėl Konstitucijos 12 straipsnio – dėl [dvigubos] pilietybės.

Dviguba pilietybė. „Visam pirmam skirsniui išliktų ta pati labai aukšto lygio konstitucinė apsauga. Mes puikiai suprantame, kad pirmajame skirsnyje yra reglamentuotas valstybės vientisumas, nacionalinė kalba, vėliava ir t.t., pasikeistų tik 12 straipsnio reguliavimas ir tikėtina, kad taip palengvėtų referendumų dėl [dvigubos] pilietybės sprendimų priėmimas“, – sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.

Pagal dabar galiojančias Referendumo įstatymo 7 straipsnio 3 dalies nuostatas, Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimui turėtų pritarti daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Svarstomo Referendumo įstatymo 7 straipsnio 3 dalies pakeitimas įtvirtintų, kad sprendimas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, dalyvavusių referendume, bet ne mažiau kaip 1/3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus

Projektui po svarstymo pritarė 64, prieš balsavo 15, susilaikė 25 Seimo nariai.

Balsavimas:  http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15275&p_k=1&p_a=sale_bals&p_bals_id=-30416

PAREMTI infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 173

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar pakeitus šią vyriausybę pasikeistų ekonominė situacija šalyje?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...