infa.lt

Europos teismas pripažino vienos lyties partnerių santuokas visoje Europos Sąjungos teritorijoje

Europos teismas pripažino vienos lyties partnerių santuokas visoje Europos Sąjungos teritorijoje

05 birželio
14:16 2018

Europos teismas priėmė istorinę nutartį Amerikos-Rumunijos gėjų poros naudai, norėjusiai įsikurti Rumunijoje, šalyje, kuri nepripažįsta santuokų tarp tos pačios lyties asmenų.

Europos Teisingumo Teismas, ES aukščiausias teismas, šiandien nusprendė, kad Rumunija turi suteikti galimybę gyventi į JAV piliečiui Claibourn Robert Hamilton dėl to, kad jis yra Rumunijos piliečio Adrian Coman sutuoktinis.

Sprendimas buvo priimtas po to, kai pora, susituokusi Belgijoje 2010 metais paprašė leidimo Hamiltonui gyventi ir dirbti nuolat Rumunijoje. 2012 m prašymas buvo atmestas, nes Rumunija nepripažįsta tos pačios lyties santuokų, o Hamiltonas nėra ES pilietis..

Rumunijos valdžios institucijos teigė, jog Hamiltonas negalėjo būti klasifikuojamas kaip „sutuoktinis“, nes gėjų santuokos Rumunijoje yra neteisėtos.

Homoseksualų pora užginčijo šalies sprendimą 2013 m, pagrindę ES laisvo judėjimo direktyva, kuri leidžia ES piliečio sutuoktiniui prisijungti prie savo partnerio valstybėje narėje, kurioje ES pilietis gyvena.

Rumunijos Konstitucinis Teismas 2016 m. lapkričio mėn. perdavė bylą Europos Teisingumo Teismui.

ETT nustatė, kad šioje direktyvoje sąvoka „sutuoktinis“ apima ir tos pačios lyties partnerius.

„Jungtinių Valstijų pilietis turi teisę turėti tą pačią lytį ir apsigyventi ES, nors ir nebūdamas ES valstybės narės piliečiu, ši teisė kyla iš santuokos pripažįstamos ES „, – sakė teismas antradienį.

Europos teismo sprendimas, pažymi ekspertai, labai rimtas teisinis precendentas, galintis išplėsti seksualinių mažumų teises ir laisves šalyse, kur iki šiol nėra legalizuotos vienos lyties asmenų santuokos.

Kitaip tariant, net tose šalyse, kuriose homoseksualų santuokos nepripažįstamos ir nelegalizuotos, kas įeina į nacionalinių valstybių teisės kompetenciją, nuo šiol bus privaloma jas pripažinti, nes taip nusprendė ETT, savo sprendimu išleidęs ES šalių narių parlamentų neratifikuotą įstatymą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 411

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Mindas    -  2018-06-05, 17:22

    su tuo visus ir sveikinu…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...