infa.lt

Vokietijos valdžia siekia slaptos prieigos prie bet kurio privataus skaitmeninio įrenginio

Vokietijos valdžia siekia slaptos prieigos prie bet kurio privataus skaitmeninio įrenginio

08 gruodžio
01:03 2017

paveikslėlis

Remiantis praėjusio penktadienio žiniasklaidos pranešimais, Vokietijos vidaus reikalų ministras nori priversti technologijų ir automobilių kūrėjus suteikti Vokietijos saugumo tarnyboms prieigas prie automobilių, kompiuterių, telefonų ir kitų įrenginių, apeinant šių įrenginių saugumo mechanizmus.

Redaktions Netzwerk Deutschland (RND) pranešė, kad Thomas de Maiziere pateikė projekto pasiūlymą jo organizuojamoje konferencijoje, kuri vyks šią savaitę Leipcige, paskelbta tema: ”Teisinė pareiga trečiosioms šalims leisti slaptą sekimą”.

Pasak RND, šis pasiūlymas “žymiai išplės” valstybės galias šnipinėti-sekti savo piliečius.

Vidaus reikalų ministras motyvavo teikiamą naująjį įstatymą tuo, jog žvalgybos agentūroms darosi vis sunkiau apeiti apsaugos sistemas, saugančias privačią informaciją skaitmeniniuose įrenginiuose.

Pavyzdžiui, moderni automobilių užrakinimo sistema yra tokia išmani, kad ji įspėja vairuotoją net apie menkiausią stuktelėjimą. De Maiziere nauju įstatymu siekia užtikrinti, kad tokie įspėjimai nebūtų siunčiami automobilio savininkui, jei policijos pareigūnai nusprendė, kad įrengti pasiklausymo įrenginį apeinant automobilio saugumo sistemą yra pateisinama priemonė atliekant tyrimą.

Bet, kaip pranešama, siūlomo įstatymo ribos yra daug platesnės. De Maiziere taip pat siekia, kad saugumo tarnybos turėtų galimybę šnipinėti bet kurį įrenginį, turintį prieigą prie interneto. Technologijų kompanijos turėtų suteikti valstybei “slaptą prieigą” prie privačiai naudojamų planšečių, kompiuterių, net prie televizorių ir virtuvių išmaniųjų sistemų.

Saugumo tarnyboms reikės gauti teisėjo leidimą, kad galėtų įsilaužti į bet kurį minėtą įrenginį.

Už asmeninių duomenų konfidencialumą kovojantys aktyvistai ir politikai su nuostaba sutiko šį pasiūlymą.

Projekto pasiūlymas yra “tiesioginė ataka prieš visų piliečių apsaugą tiek skaitmeninėje erdvėje, tiek ir realiam pasaulyje”, netzpolitik.org leidiniui pasakojo Frank Rieger, Chaos Computer Club (CCC) organizacijos atstovas spaudai. “Prieiga prie automobilio IT sistemų reikštų pavojų gyvybei – tai yra ginklas, tiesiogine to žodžio prasme.”

“Vidaus reikalų ministro planas skamba lyg Džordžo Orvelo aprašytas košmaras. Neužilgo visi namai Vokietijoje bus su įrenginiais, kurie potencialiai galės tapti šnipinėjimo įrankiais,” interneto portalui Spiegel pasakojo Konstantin von Notz, Žaliųjų partijos frakcijos vadovo pavaduotojas.

“Mums reikėtų labai rimtai apmąstyti tą faktą, kad esame valstybė, dar visai neseniai pergyvenusi dvi diktatūras. Ar mes norime gyventi šalyje, kurioje neegzistuoja privatumas, o valdžia kišasi į mūsų gyvenimus visur, kur tik tai yra techniškai įmanoma?” klausia Konstantin von Notz.

vertė: Aidas Daunys

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt” buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę SMS ar kitu Jums patogiu būdu

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 132

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...