infa.lt

Slaptoje ataskaitoje NATO įspėja – Rusijos puolimo sustabdyti nepavyks dėl nepakankamų pajėgumų

Slaptoje ataskaitoje NATO įspėja – Rusijos puolimo sustabdyti nepavyks dėl nepakankamų pajėgumų

23 spalio
17:54 2017
Vokietijos tankai pakeliui į Lietuvą

Vokietijos tankai pakeliui į Lietuvą | magazin.spiegel.de nuotr.

Pasak slaptos ataskaitos NATO SECRET, Šiaurės Atlanto aljansas yra nepajėgus atremti Rusijos užpuolimo, rašo Der Spiegel. Kaip pastebi vokiečių žurnalas, ši ataskaita, skirta vidiniam naudojimui, „negailestingai“ nušviečia gynybinio bloko silpnybes.

Tyrimo autoriai priėjo prie „nelinksmos“ išvados: „Pasibaigus šaltajam karui atrofavosi NATO sugebėjimas vykdyti greitą logistinį sustiprinimą žymiai padidėjusioje teritorijoje, kuri patikėtoje vyriausiajam pajėgų vadui Europoje“.

Šiaurės Atlanto aljanso dispozicijoje nėra pakankamai šiuolaikinių tiltų, specialių priekabų ir geležinkelio sąstatų sunkiosios technikos transportavimui, toliau dėsto Der Spiegel. „Kokia nauda iš beprotiškai brangių kovinių sistemų, jeigu nėra galimybės perkelti jų ten, kur jos reikalingos?“ – užduoda klausimą leidinys.

Slaptos ataskaitos autorių nuomone, Šiaurės Atlanto aljansas negali pasitikėti ir savo greitojo reagavimo pajėgomis. „Nėra pakankamos garantijos, jog net NATO greitojo reagavimo pajėgos sugebės sureaguoti greitai ir, jei prireiks, ilgalaikėje perspektyvoje“, – cituoja Der Spiegel dokumento dalį.

Iš NATO SECRET dokumento seka, jog Šiaurės Atlanto aljansas „būtų nepajėgus atremti Rusijos užpuolimą“, pabrėžia vokiečių leidinys. Todėl, kad negali laiku pristatyti savo pajėgų į pozicijas. Todėl, kad jo štabuose pernelyg mažai karininkų. Todėl, kad nefunkcionuoja tiekimas iš už Atlanto“.

Ir tai tada, kai vakarų gynybinis blokas yra žymiai pranašesnis savo karine ir ekonomine galia už autokratinį Vladimiro Putino režimą“, stebisi Der Spiegel.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Slaptoje ataskaitoje NATO įspėja – Rusijos puolimo sustabdyti nepavyks dėl nepakankamų pajėgumų* - nuoroda: https://infa.lt/18274/slaptoje-ataskaitoje-nato-ispeja-rusijos-puolimo-sustabdyti-nepavyks-del-nepakankamu-pajegumu/