infa.lt

Trampas uždraudė į JAV kariuomenę priimti transeksualus

Trampas uždraudė į JAV kariuomenę priimti transeksualus

27 rugpjūčio
08:15 2017
Protestai

EPA nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė įsaką, kuriuo uždraudė priimti translyčius asmenis į tarnybą ginkluotosiose pajėgose, tačiau jau ten esančių kariškių transgenderių likimą paliko spręsti Pentagonui, praneša BBC.

Memorandume, pasirašytame Trampo, sprendimas motyvuojamas, tarp viso kito, didelėmis išlaidomis transeksualų medicininiam aptarnavimui.

Trampas prieš translyčius asmenis JAV kariuomenėje

Apie ketinimą sustabdyti translyčių asmenų priėmimą į ginkluotąsias pajėgas Trampas netikėtai pranešė maždaug prieš mėnesį savo Twitter socialinio tinklo paskyroje. Naujas dokumentas apibrėžia prezidento sprendimą.

Transgenderiai buvo pradėti priimti į JAV ginkluotąsias pajėgas prieš tai buvusio prezidento Barako Obamos sprendimu.
Taip pat Trampo direktyvoje uždraudžiama finansuoti bet kokias procedūras, susijusias su kariškių lyties keitimu, išskyrus jau pradėtas, tačiau šiam momentui nepabaigtas.

Iki 2018 metų vasario 21 JAV gynybos ministras James Mattis turės pristatyti Trampui smulkų šių pasikeitimų realizacijos planą.

Oficialus Baltųjų rūmų atstovas nepatikslino ar gali tie translyčiai kariškiaii, kurie jau tarnauja JAV kariuomenėje tęsti savo tarnybą.

Jis pranešė, jog Trampo nuomone, prezidento Obamos administracija, paskelbdama apie leidimą transgenderiams tarnauti kariuomenėje, nepateikė pakankamai pagrįstų argumentų tokio sprendimo naudai ir nepagalvojo apie pasekmes.

„Prezidento įsakymas atsikratyti nuo tarnautojų-transeksualų ir atsisakymas juos mediciniškai aptarnauti – tai ne kas kita, kaip valymas“, – pareiškė OutServe-SLDN grupės, atstovaujančios LGBT-bendruomenės interesus JAV kariuomenėje direktorius, Metas Tornas (Matt Thorn).

Strateginių tyrimų centro RAND vertinimu, Jungtinių Valstijų kariuomenėje šiuo metu tarnauja nuo 2 iki 11 tūkstančių transvestitų.

Organizacijos skaičiavimu 2016 metais, medicininis transeksualų aptarnavimas padidino kasmetines Pentagono išlaidas medicinai daugiausiai 0,13% – tai apie 8,4 milijono dolerių.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 111

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...