infa.lt

JAV transeksualai kariškiai padavė Trampą į teismą

JAV transeksualai kariškiai padavė Trampą į teismą

13 rugpjūčio
10:44 2017
Donaldas Tram,pas

REUTERS

Penki transgenderiai (transeksualai) padavė ieškinį prieš draudimą tarnauti JAV karo pajėgose., apie kurį prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) paskelbė savo Twitter paskyroje maždaug prieš mėnesį, praneša BBC

Trampas prieš translyčius asmenis JAV kariuomenėje

Anoniminiais panorę išlikti armijos, aviacijos ir kranto apsaugos kariškiai, pasiruošę bylinėtis su Trampu ir keletu prezidento administracijos narių.

Pasak ieškovų, tūkstančiai kariškių prisipažino esantys trensgenderiais, po to, kai buvo panaikintas draudimas jiems tarnauti kariuomenėje, – tačiau dabar jų ateitis neaiški.

Pasak Trampo, translyčiai kariuomenėje sukuria nežinia ką (betvarkę).

Tačiau, kokiu būtent būdu bus realizuojamas draudimas ir kaip jis atsilieps jau tarnaujantiems kariškiams, kol kas neaišku.

Viena iš ieškovių pranešė, jog praeitų metų pasikeitimų dėka, įvestų prezidento Obamos, ji buvo labai patenkinta galėdama papasakoti apie save atvirai dalinio vadovybei.

„Aš patenkinta savo darbu ir didžiuojuosi tuo, ką darau, kaip niekada anksčiau, – tvirtina viena iš ieškovių. – Aš ištekėjusi ir pas mane trejetas vaikų, ir karinė tarnyba – tai mano gyvenimo dalis. Tačiau dabar aš nerimauju dėl savo šeimos ateities“.

Ieškinys buvo pateiktas į Vašingtono valstijos federaliniam teismui , palaikant Nacionaliniam lesbiečių teisių centrui (NCRL) ir GLBTQ Legal Advocates & Defenders.

Transeksualai, tarnavę ginkluotosiose pajėgose, rizikuoja prarasti darbą, lėšas pragyvenimui, karines ir pensijines lengvatas, pasakė NCRL organizacijos atstovas Shannon Minter

Pasak jo, kai kurie kariškiai tarnauja kariuomenėje virš 20 metų, daugelis jų kariavo Irake ir Afganistane. Toks prezidento požiūris į kariuomenę tik susilpnins ir demoralizuos armiją, tvirtina Minter’is.

Kitos žmogaus teisių organizacijos pareiškė apie savo ketinimus paduoti ieškinius prieš Trampą po to, kai JAV prezidento administracija pradės vykdyti šį draudimą, praneša New York Times.

Savo Twitter paskyroje Trampas pareiškė, jog kariuomenė turi kariuomenė turi būti susikoncentravusi į triuškinančias pergales, vietoje to, kad būtų apsunkinta milžiniškomis išlaidomis ir visiška betvarke, kurią atneša transeksualai esantys tarnyboje“.

Trampas papildė, jog sprendimas dėl draudimo buvo priimtas po konsultacijų su generolais ir kariniais specialistais.

Strateginių tyrimų centro RAND duomenimis, JAV ginkluotosiose pajėgose šiuo metu randasi apie keturis tūkstančius transeksualų. Kiti įvardina 10 tūkstančių skaičių.

Organizacijos paskaičiavimais, translyčių kariuomenėje aptarnavimas padidins medicinines išlaidas 0,13%, – tai sudarys apie 8,4 mln dolerių.

Pereitais metais prezidento Obamos administracija davė kariuomenei metus laiko tam, kad būtų pradėta priimti į karo tarnybą translyčius asmenis, tačiau liepos mėnesį JAV gynybos ministras James Mathys atidėjo galutinę datą pusmečiui.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 172

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. JO    -  2017-08-14, 08:28

    Šaunuolis Trump’as! Jie sukelia nežmonišką chaosą normaliame gyvenime. Na įsivaizduokite, armijoje nėra moterų, o koks transseksualas tau prieš akis atstatęs moteriškus lytinius organus. Vemt verčia.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...