infa.lt

JAV kongresas suderino naujas sankcijas prieš Rusiją: ką tai reiškia?

23 liepos
17:01 2017
Putinas ir Trampas

AP Photo/Evan Vucci

Respublikonai ir demokratai JAV kongrese suderino tarpusavyje įstatymo projektą apie naująsias sankcijas Rusijai, atsakant į galimą Rusijos įsikišimą į JAV prezidento rinkimų kampaniją. Įstatymo projektas pagal leidėjų sumanymą tuo pačiu turi apsunkinti JAV prezidentui vienpusiai atšaukti sankcijas.

Visus šeši mėnesiai Trampui esant prezidento pareigose, buvo lydimi kaltinimų tuo, jog Rusija prisidėjo prie amerikiečių prezidento pergalės rinkimuose.

„Kreipimasis į Putiną nuo amerikiečių nacijos“

Senatorius-demokratas Ben Kardin pareiškė, jog susitarimas pasiektas po „įtemptų derybų“.

„Praktiškai vieningas kongresas siunčia prezidentui Putinui aiškią žinią nuo amerikiečių nacijos ir mūsų sąjungininkų. Ir mums reikalingas prezidentas Trampas, kad padėtų perduoti šią žinią“, – pasakė jis.

Įstatymo projektas numato sugriežtinti jau egzistuojančias sankcijas, JAV valdžios įvestas prieš kai kuriuos Rusijos ekonomikos sektorius po Krymo aneksijos ir ginkluoto konflikto Donbase pradžios, o taip pat sankcijas už galimą Rusijos įsikišimą į amerikiečių rinkimų kampaniją.

JAV Senatas dokumentą patvirtino dar birželio mėnesį.

Į CNN korespondento prašymą pakomentuoti požiūrį į minimą įstatymo projektą, Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas atsakė: „labai negatyvus“.

Europos Sąjungoje į naująjį įstatymo projektą pažiūrėjo labai atsargiai. Europos komisija įspėjo apie galimas šio projekto „plačias“ „nenumatytas pasekmes“, ypač ES pastangų atžvilgiu diversifikuoti energijos šaltinius iš Rusijos, praneša Reuters.

Sankcijos prieš Rusiją – sudėtinė naujojo įstatymo projekto dalis, kuris numato sankcijas ir Iranui bei Šiaurės Korėjai. Balsavimas žemuosiuose atstovų rūmuose numatytas antradienį.

Po to dokumentas bus nusiųstas pasirašyti JAV prezidentui, Donaldui Trampui (Donald Trump).

Prezidentas vis tik gali uždėti veto šiam projektui, bet, kaip teigia stebėtojai, tai tik sustiprins įtarimus, jog Trampas palaiko Kremliaus veiksmus.

Prieš Rusiją ar prieš Trampą?

Nors įstatymo projektas griežtina sankcijas prieš Rusiją, vienas iš pačių rimčiausių pasikeitimų paliečia paties JAV prezidento įgaliojimus.

Įstatymo projekto priėmimo atveju Trampas nebegalės vienpuse tvarka, be kongreso pritarimo, susilpninti ar atšaukti sankcijų Rusijos atžvilgiu arba net „iš esmės keisti“ užsienio politikos principų.

Negalės Trampas ir savarankiškai, be kongreso pritarimo grąžinti Rusijai jos diplomatines vilas, areštuotas 2016 metų gruodžio mėnesį reikalaujant ankstesniam prezidentui Barakui Obamai.

Liepos 17, po daug valandų trukusio susitikimo su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju politiniais klausimais Tomu Šenonu (Thomas Shannon), Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabovas pareiškė, jog Maskva ir Vašingtonas jau priartėjo prie susitarimo dėl diplomatinės nuosavybės grąžinimo.

Kongresas pasilieka teisę per 30 dienų apsvarstyti prezidento užklausą.

Pats Trampas iškart po savo išrinkimo buvo užsiminęs apie sankcijų Rusijai nuėmimą. Truputį vėliau, beje, pripažino, jog kol kas apie tai kalbėti dar anksti.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 267

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kas sugeba - daro. Kas nesugeba - vadovauja. Kas nesugeba vadovauti - moko....

Kryti i bedugne - sustabdyti neimanoma!...

salys mandagiai ju taip ir nepasiunte?...

ir reikejo daryti,kada valdei!...

LB

dėl tavęs šiek tiek pamažinsim....