infa.lt

Seimas ketina apmokestinti net trumpalaikes smulkias paslaugas kaimynams

Seimas ketina apmokestinti net trumpalaikes smulkias paslaugas kaimynams

26 gegužės
19:11 2017

Seimas

Seimas po pateikimo pritarė Seimo narių Kazio Starkevičiaus ir Edmundo Pupinio pateiktam Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma praplėsti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų spektrą, leidžiant paslaugas pagal paslaugų kvitus teikti ir namų ūkio srityje.

Poreikis reguliuoti paslaugų teikimą ne tik žemės ūkio ir miškininkystės srityse, bet ir namų ūkių sferoje kilo dėl to, kad daugelis vienkartinių ar trumpalaikių namų tvarkymo ir socialinio pobūdžio paslaugų vis dar teikiamos nelegaliai, neįforminamos sutartimis, paslaugų gavėjai atsilygina grynaisiais pinigais, nemokant jokių mokesčių. Šioje srityje labiausiai paplitęs nelegalus darbas.

„Siūlome sudaryti galimybę supaprastinta tvarka reglamentuoti atlyginimą ne tik už žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimą, bet ir ypatingos kvalifikacijos nereikalaujančių, laikinų namų ūkio tvarkymo, valymo, sodo ir daržo priežiūros paslaugų teikimą. Šis įstatymas padidins ne tik žemos kvalifikacijos asmenų užimtumą, bet sudarys galimybę moksleiviams ir studentams įsidarbinti ir gauti pajamas dirbant bent trumpalaikius darbus atostogų metu“, – komentavo Edmundas Pupinis.

Primename, kad Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymas buvo priimtas 2012 metais. Prie jo pirminio varianto parengimo daugiausia prisidėjo E. Pupinis ir Kazys Starkevičius. Į trumpalaikę, tačiau legalią darbinę veiklą buvo įtraukta nemažai asmenų, kurie anksčiau darbams buvo pasitelkiami nelegaliai.

infa.lt komentaras:

Kitaip tariant, jei smulki paslauga (sakykime buto langų išvalymas) , kuri močiutei šiaip kainuotų (susitarus su kaimyne) 10 €u, – tai dabar ji, gaudama 245 €u pensijos, kaip darbdavys dar privalės susimokėti nuo to mokesčius.

komentarai 23

 1. rmrm    -  2017-05-26, 19:58

  Jeigu nori kazka keisti tegul pradeda nuo saves! Kitaip niekas neveiks, kad ir ka darytu.

  Atsakyti į šį komentarą
 2.    -  2017-05-26, 23:43

  vis tik įdomu, kokia yra tikroji priežastis priimamų akivaizdžiai idiotiškų įstatymų. Griauti valstybę kaip ir nebėra reikalo, naikinti žmonių tikėjimą ateitimi – irgi – viskas jau sugriauta ir sunaikinta, tai kodėl gi?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Pikta    -  2017-05-26, 23:48

  Jau nebežino, kakp išsidirbinėti…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Pikta    -  2017-05-26, 23:49

  Jau nebežino, kaip išsidirbinėti…

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Algirdas Minkauskas    -  2017-05-27, 02:39

  Grynųjų panaikinimui juk reikia kažkaip pasiruošti. JAV ir dar kai kur jau ir elgetas šelpti bei maitinti draudžia. Kaipgi panaikins grynuosius be panašių idiotiškų įstatymų? Viskas susiję mano mieli. Visiškai viskas susiję. Ir labai tampriai.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Romas    -  2017-05-27, 08:58

  uz tokias fantasmagorijas,jei buciau caras,tokius idiotus pupinius siusciau i giljotina tuoj pat,be jokiu dvejoniu ir skrupulu..

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Vb    -  2017-05-27, 09:25

  Visas šitų balvonų nesamones sudėjus į krūvą gaunasi tikras lietuvos žmonių genocidas. Jau ir dabar čia neįmanoma gyventi, bet lietuviai stebėtinai kantrūs. Negi minėti balvonai negyveno tarp normalių žmonių

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Simas 123    -  2017-05-27, 10:28

  Jau nebejuokinga

  Atsakyti į šį komentarą
 9. Barbora    -  2017-05-27, 12:45

  Sekantis žingsnis – deklaruoti darbus, kuriuos darom savo pačių namuose ir juos apmokestinti. Susikasei lysvę, užauginai daržovių – susimokėk. O tai kur matyta suvartoti visą 100 proc. savo sukurto produkto.

  Atsakyti į šį komentarą
 10. Reda    -  2017-05-27, 17:07

  Baisiau nebegali būti , kiek čia visi tylės ??? gal jau laikas liaudžiai spręsti ir duoti atsakymą vyriausybei…Kiek čia aimanuosim ir nieko neveiksim ?Atsibodo…

  Atsakyti į šį komentarą
 11. Sindy    -  2017-05-27, 17:55

  Barbora, manau ateityje bus ir toks įstatymas. Ir laukti jo ko gero ilgai nereikės..

  Atsakyti į šį komentarą
 12. kaimietė    -  2017-05-27, 19:16

  Seimas jau tapo beprotnamiu. Nežino nei ką dirbti,nei kokių įstatymų reikia.Tiek įstatymų per 27 metus prikūrė,kad jau nėra ką kurti ir keisti.Tai ir prisigalvoja.Jeigu kaimynas ,kaimynui per darbymetį padeda talkinti ir juos apmokestinti.Atrodo kad ateina laikas jau visą seimą ir valdžią varyti lauk ir tegul eina pas ūkininkus padirbėti į fermas,daržų ravėti .Iš neturėjimo ką dirbti tai prisigalvoja visko.Tai dar liko apmokestinti saulę ,orą ir kiekvieną kartą nuėjimą į tualetą.Šiukšlėms jau kainas kelia.Žmogui kieme yra vienas konteineris šiukšlėms ,kurį išveža kartą į mėnesį arba kas trečią mėn.Vis tiek turi mokėti kiek tame name gyvena žmonių.Kiekvienam žmogui atskiro konteinerio nėra .Kiemas vienas ir konteineris vienas.Kada žmonėms mokėsite pensijas,pašalpas ir atlyginimus mažiausiai po 1000 eur per mėn.Tada galėsite apmokestinti.O dabar kol pensijos ,pašalpos ir atlyginimai katino ašaros negausite padidintų mokesčių ir mes nemokėsime daugiau.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Seimas ketina apmokestinti net trumpalaikes smulkias paslaugas kaimynams* - nuoroda: https://infa.lt/15644/seimas-ketina-apmokestinti-net-trumpalaikes-smulkias-paslaugas-kaimynams/