infa.lt

Ukrainiečiai darbo migrantai gelbėja Lenkiją nuo ekonominės katastrofos, tuoj gelbės ir Lietuvą?

Ukrainiečiai darbo migrantai gelbėja Lenkiją nuo ekonominės katastrofos, tuoj gelbės ir Lietuvą?

01 gegužės
01:01 2017
Ukrainiečiai dirba Lenkijos statybose

Photo: Glowimages

Krizė tėvynėje verčia ukrainiečius ieškotis uždarbio Lenkijoje, kur jų, beje, nekantraudami jau laukia, rašo N-TV. „Be ukrainiečių Lenkijos ekonomiką ištiktų pilna katastrofa“, – pareiškė Lenkijos verslo ir darbdavių Sąjungos pirmininkas Cezaris Kazmerčakas (Cezary Kazmierczak). Pasak jo, šalyje kritiškai trūksta darbo jėgos (ne žmonių, o darbo jėgos – vert past).

Po Lenkijos įstojimo į ES 2004 metais, apie 2 milijonai lenkų išvyko į užsienį ieškoti didesnio uždarbio, pavyzdžiui į Britaniją ir Vokietiją, pasakoja leidinys. Darbo migrantų iš Ukrainos atvykimas padeda kompensuoti šį deficitą. Nuo 2014 metų ukrainiečių ieškančių darbo Lenkijoje skaičius išaugo dvigubai ir pasiekė 1 milijoną.

Lenkijoje darbo migrantai pagrindinai dirba statybose,, o taip pat namų ir žemės ūkio sferoje, patikslina leidinys. Lenkijos darbo rinkoje ukrainiečiai su niekuo nekonkuruoja. „Tai darbas, kuriuo lenkai užsiimti nenori“, – teigia Kazmerčakas.

infa.lt komentaras:

Lietuvoje taip pat neužilgo niekas nenorės dirbti tam tikrose sferose už tuos atlyginimus, kuriuos siūlys darbdaviai. Ir ypač įsigaliojus naujam Darbo kodeksui. Nes jau nebebus kam dirba. Ir taip pat viešai bus skelbiama, kad ukrainiečiai gelbėja šalį nuo ekonominės katastrofos, nes lietuviai ten dirbti nenori. Mat lietuviai jau bus išvykę. Reklamos su ukrainiečių darbo pasiūlymais jau plinta internete. Lietuvos tuštėjimo metas.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Ukrainiečiai darbo migrantai gelbėja Lenkiją nuo ekonominės katastrofos, tuoj gelbės ir Lietuvą?* - nuoroda: https://infa.lt/15014/ukrainieciai-darbo-migrantai-gelbeja-lenkija-nuo-ekonomines-katastrofos-tuoj-gelbes-ir-lietuva/