infa.lt

Kremlius kovoja su kapitalo nuotėkiu iš Rusijos „grįždamas prie feodalizmo“

Kremlius kovoja su kapitalo nuotėkiu iš Rusijos „grįždamas prie feodalizmo“

19 kovo
11:13 2017
Vladimiras Putinas ir Arkadijus Rotenbergas

Vladimiras Putinas ir Arkadijus Rotenbergas, 2013 m, Sankt Peterburgas. | Photo by Sasha Mordovets/Getty Images

Remiantis statistikos duomenimis, 2016 metais daugiau nei 5 mlrd dolerių „emigravo” iš Rusijos į Šveicariją, rašo Le Temps. Tai rekordinė suma per daugiau nei 10 metų, o lyginant su praėjusiais metais šie rodikliai patrigubėjo. Antrąja pageidaujama krytimi rusų pinigams tapo Latvija, po to JAV ir Monakas.

Stambūs šveicariški bankai atsisako priimti pinigus iš Rusijos, baimindamiesi JAV sankcijų, aiškina leidinys. Ir nuo to išlošia smulkios komercinės įmonės, kurios „nestudijuoja savo klientų pasų“. Šveicarijos bankininkai pripažįsta, jog pastaruoju metu jų veiklos kontrolė gerokai sustiprėjo. „Tokius klientus kaip rusai ne visada lengva atpažinti: jie gali turėti daug pasų, mokesčių rezidentūra, nuosavybė ir aktyvai už savo šalies ribų“, – skundžiasi nedidelių Šveicarijos bankų darbuotojai.

Žinoma, dabar kapitalai bėga iš Rusijos jau ne tokiais tempais, kaip 2000-ųjų pradžioje, pastebi leidinys. Tačiau jau per pirmuosius du 2017-ųjų mėnesius ekspertai pastebėjo atitinkamų rodiklių augimą.

Sankcijos prieš Rusiją. Kremlius jau atrado būdą įtakoti oligarchų siekį pervesti savo santaupas į užsienį. Dabar tie iš jų, kurie buvo įrašyti antirusiškų sankcijų sąrašuose, gali būti pilnai išlaisvinti nuo mokesčių mokėjimo. Atitinkamą įstatymo projektą jau patvirtino žemesnieji Rusijos valstybės Dūmos rūmai. Dabar asmenys, išvardinti JAV arba ES sankcijų sąrašuose – tarp kurių yra nemažai milijardierių – gali paduoti prašymą apie tai,jog jie nėra Rusijos mokesčių rezidentai, net, jeigu ir gyvena šalies teritorijoje didesnę savo laiko dalį.

Kaip pažymi leidinys, Putinas ir anksčiau žadėjo padėti tiems, kas tapo sankcijų aukomis. Beje, kai kurie iš jų, kaip, pavyzdžiui, Rusijos prezidento vaikystės draugas ir įtakingas milijardierius Arkadijus Rotenbergas, pareiškė, jog nesinaudos šiomis lengvatomis, kadangi žala reputacijai nuo to bus didesnė, nei galima finansinė nauda.

Rusijos opozicija, savo ruožtu, vadina šį įstatymo projektą „feodalizmo sugrįžimu“ ir siūlo jį performuluoti taip: „prezidento draugai atlaisvinami nuo bet kokių mokestinių rinkliavų“. Tuo pačiu, šiuolaikinė Rusija tampa panaši Prancūzijos Liudviką XIV, cituoja Le Temps minėto įstatymo iniciatyvos priešininkų nuomonę.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 169

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...