• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

„Slaptas“ NATO centras, skirtas kovai su kibernetinėmis atakomis

„Slaptas“ NATO centras, skirtas kovai su kibernetinėmis atakomis

02 kovo
01:01 2017
NATO būstinė Monse

NATO būstinė Monse, Aljanso nuotrauka: / Robertas B. Fis

Vokiečių laikraštis Die Welt skelbia reportažą apie apsilankymą slaptame NATO kibernetinio saugumo Centre (Cyber Security Operations Center) Belgijos mieste Mons netoli Briuselio, kur vyksta kova su pačiu tikriausiu „bombardavimu“ internete.

Centras randasi NATO štabo būstinės pastate, H114 skaičiais pažymėtoje patalpoje. „Tai slapta vieta be langų, oras čia negeras, o visos sienos nukabinėtos monitoriais, kuriuose be pertraukos pasirido ir mirga skaičiai, raidės ir paveikslėliai, – pasakoja medžiagos autorius Christoph’as Schiltz’as. – Čia dirba 200 aukštos kvalifikacijos specialistai, be to, 10% iš jų – moterys“.

NATO požiūriu, kibernetinė grėsmė nuolat auga: beribės interneto erdvės tampa naujomis priešpriešos vietomis. „Kibernetinės atakos gali padaryti žalą NATO kariniam pasirengimui ir sutrukdyti ginkluotųjų pajėgų veiklą. Šiuo metu visa karinė veikla bazuojasi duomenų perdavimu, ir jeigu ji neveiks, gali atsirasti nemaža žala“, – sako NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Kasdien kompiuterinis NATO tinklas registruoja iki 550 mln įtartinų operacijų internete. Visa tai – bandymai šnipinėti Šiaurės Atlanto aljansą, suardyti jo infrastruktūrą ir pakeisti informaciją, esančią interneto tinklapiuose. „Didžioji dalis aptinkama ir ištaisoma automatiniu režimu“, – papasakojo kibernetinio saugumo Centro vadovas Ian J. West’as.

Pagrindinai kibernetiniai puolimai vyksta ne iš privačių asmenų pusės – jie „finansuojami kitų šalių valstybinių įstaigų“, sako Stoltenbergas. Kokių būtent jis sąmoningai nemini, nes nenori nieko provokuoti. Tačiau tuo pačiu jis žino, jog didžioji kibernetinių atakų dalis – tai Rusijos ir Kinijos rankų darbas, rašo korespondentas.

Pačiame patalpos gale, ant rudo medinio stalo guli šeši, taip vadinami IT-avariniai komplektai su įvairia programine įranga. Tai, kaip pabrėžia autorius, ypatingas servisas valstybėms – NATO partnerėms: Jeigu prieš kažkurią NATO šalį tinkle bus įvykdytas užpuolimas ir ji paprašys pagalbos, NATO greitojo reagavimo komandos per trumpiausią laiką išskris lėktuvu į kontrpriemonių priėmimo vietą. Kol kas nieko panašaus nebuvo įvykę, tačiau NATO nori būti pasirengęs tokiam scenarijui, rašoma straipsnyje.

„Šiuo metu vykdoma plataus masto organizuota dezinformacijos kampanija prieš Europos Sąjungą, jos politikus ir principus“, – pareiškė vienas atsakingų ES pareigūnų. Pasak jo, dezinformacija „naudojama kaip karinė priemonė ir priešininkas žinomas – tai Rusija“.

Europos sąjungoje manoma, jog Kremliaus troliai propagandos pagalba internete, nori destabilizuoti Vakarus. Tuo pačiu naudojasi tokiomis priemonėmis, kaip šmeižtas, diskreditacija ir melas. Rusijos diplomatai, savo ruožtu, tvirtina, jog Rusijos vyriausybė neneša jokios atsakomybės už tokias „naujienas“.

Mėgstamiausiu Rusijos propagandos išpuolių taikiniu, pažymėjo Briuselio valdininkas, yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri internete tiesiogiai „bombarduojama“ už jos migracinę politiką ir sankcijas prieš Rusiją. Be to, papildo Die Welt, imamasi bandymų pateikti Vakarus kaip nykią ir žūvančią civilizaciją. Esą, Europoje draudžiama lipdyti senius Besmegenius dėl tolerancijos paskatų, draudžiamos naujametinės eglutės ir krikštynos, Briuselyje esą, kiekvieną dieną priekabiaujama prie tūkstančių moterų, o Pabaltijyje atsiranda koncentracijos stovyklos. (nuorodų į tokią medžiagą nėra – vert past)


0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


  • Nenoriu baudos (60%, 67 balsavo)
  • Saugausi viruso (29%, 32 balsavo)
  • Nežinau kodėl (11%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 111
Pradėta - 2020 8 lapkričio @ 20:34
Pabaiga - 2020 29 lapkričio @ 20:34

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *"Slaptas" NATO centras, skirtas kovai su kibernetinėmis atakomis* - nuoroda: https://infa.lt/13291/slaptas-nato-centras-skirtas-kovai-su-kibernetinemis-atakomis/