• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

MH17 žūtis: Bellingcat įvardijo karininką atvežusį „Buk“ sistemą

MH17 žūtis: Bellingcat įvardijo karininką atvežusį „Buk“ sistemą

17 vasario
01:01 2017

AFP

Tarptautinė nepriklausoma tyrimo grupė Bellingcat paskelbė duomenis apie žmogų, kontroliavusį raketinio komplekso „Buk“ transportavimą, iš kurio, kaip įtariama, buvo numuštas Malaizijos Boeingas MH17, praneša BBC

Pasak Belligcat pranešimo, grupė parengė dvi ataskaitas: viena publikuota jų tinklapyje, kita išsiųsta Olandijos tyrėjams, užsiimantiems MH17 reiso katastrofos 2014 metais liepą, Donbaso danguje, tyrimu. Antroji ataskaita sąmoningai neskelbiama, kadangi joje yra duomenys apie Belligcat dalyvius, vykdžiusius savo tyrimą.

Vieša ataskaita, pavadinta „Paniurėlio (Хмурого) identifikacija“ skirta Rusijos atsargos karininko asmenybei, kurio telefono pokalbiai „Buk“ transportavimo metu buvo perimti ukrainiečių kariškių ir pateikti publikai iš olandų tyrėjų rankų pereitais metais.

Skirtingai nuo oficialaus tyrimo, vykstančio Olandijoje, Bellingcat grupė tiesiai įvardija šį žmogų, žinomą pseudonimu „Paniurėlis“, po taip pat vadinamą „Tauru(Зубр )“ ir „Bizonu“.

Kaip tvirtina tyrėjai, šis vyras – buvęs kadrinis tarybinis kariškis, gimęs Donecke, praėjęs Afganistaną, o dabar gyvenantis Rostovo srityje ir, bent jau iki 2014-ųjų tarnavęs rusų GRU (Vyriausioji žvalgybos valdyba).

Bellingcat ataskaitoje pateikia nuotraukas, dviejose iš jų jis užfiksuotas kompanijoje su žinomais Rusijos aktoriais – Michailu Porečenkovu ir Ivanu Ochlobystinu, atvirai palaikiusiais prorusiškas ginkluotąsias formuotes , užėmusias keletą rajonų Ukrainos rytuose.

Informaciją apie kariškį Bellingcat tyrėjai gavo iš atvirai prieinamų šaltinių – pagrindinai iš socialinių tinklų, o taip pat iš hakerių paskelbto Igorio Girkino (Strelkovo), vadovavusio 2014 metais ginkluotosioms grupėms, vadinusiomis save „Donecko liaudies respublika“ susirašinėjimo.

Grupės ataskaitoje pabrėžiama, jog šiuo momentu nepavyko patikimai nustatyti, kas būtent valdė raketų paleidimo sistemą „Buk“, tačiau yra žinomi visi rusų kariškiai, vykę kartu su ja per Ukrainos teritoriją.

Ataskaitoje tuo pačiu pažymima, jog beveik visi jie, iškart po MH17 katastrofos, 2014-ųjų birželio pabaigoje – liepos pradžioje buvo išleisti į atsargą.

Rusijos oficialių asmenų reakcijos šios ataskaitos publikavimo momentu kol kas nebuvo.

Rusijos gynybos Ministerija ne kartą su griežta kritika yra pasisakiusi tarptautinės Bellingcat tyrėjų grupės darbo atžvilgiu, o taip pat dėl ataskaitos, skirtos MH17 reiso žūties aplinkybių tyrimui, atžvilgiu.

Ministerija pareiškė, jog „taip vadinami „Bellingcat“ tyrėjai iškreipia objektyvius faktus“, o jų pateikta informacija „turi išankstines antirusiškas nuostatas ir sukurpta iškreiptų faktų pagrindu“.

Pasak Rusijos URM, savo išvadų patvirtinimui tyrimo autoriai naudojasi „socialinių tinklų duomenimis, įvairiomis „feikinėmis publikacijomis“ ir interneto, o taip pat nuosava abejotinos vertės medžiaga“.

Bellingcat išvadas atmetė ir Kremlius.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *MH17 žūtis: Bellingcat įvardijo karininką atvežusį „Buk“ sistemą* - nuoroda: https://infa.lt/12875/mh17-zutis-bellingcat-ivardijo-karininka-atvezusi-buk-sistema/