• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Pirmieji Obelių vaikų globos namų vaikai jau turi savo atskirus namus

Pirmieji Obelių vaikų globos namų vaikai jau turi savo atskirus namus

07 vasario
12:54 2017

Obelių vaikų globos namų nuotr.

Vakar oficialiai duris atvėrė pirmasis Obelių vaikų globos namų bendruomeninis namas, kuriame nuo šiol gyvens 8 šių namų globotiniai (rūpintiniai). Siekiant žingsnis po žingsnio pereiti nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų, planuojama šiais metais atidaryti dar du tokius namelius ir juose apgyvendinti 12 Obelių vaikų globos namuose gyvenančių vaikų.

Į bendruomeninius namus įsikėlė aštuoni broliai ir seserys iš vienos šeimos.

„Be abejo, galutinis mūsų tikslas, kad vaikai gyventų šeimose, ir dėl to turime labai įtemptai dirbti. Pertvarkant institucinę globą, atsiranda galimybė vaikams turėti savo namus, patiems tvarkytis buitį, mokytis savarankiškumo, būti bendruomenėje. Ir tai jau yra reikšmingas artėjimas šeimos modelio link“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Visas reikiamas paslaugas vaikams teiks penki kvalifikuoti specialistai – du socialiniai darbuotojai ir trys socialinio darbuotojo padėjėjai; vaikams taip pat bus teikiamos  užimtumo ir neformalaus ugdymo specialistų, psichologo, socialinių pedagogų paslaugos.

Patalpose, kurios liko laisvos, bus steigiamas krizių centras. Šis centras teiks socialines paslaugas moterims ir vaikams, negalintiems gyventi savo namuose dėl artimųjų smurto, neturinčioms gyvenamojo būsto merginoms ir moterims iki 25 metų, kurioms iki pilnametystės buvo skirta nuolatinė arba laikinoji globa, socialinės rizikos šeimoms, moterims ir vaikams, nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, taip pat vaikams iš socialinės rizikos šeimų bei vaikus globojančioms šeimoms.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 19

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas