infa.lt

Iš Oberviechtache – atvykstančių į Lietuvą Vokietijos karių išlydėtuvių ceremonija

Iš Oberviechtache – atvykstančių į Lietuvą Vokietijos karių išlydėtuvių ceremonija

20 sausio
16:34 2017

kariaiSausio 19 d. oficialios ceremonijos metu į Lietuvą iš savo nuolatinės dislokacijos vietos Oberviechtache, Bavarijoje, išlydėti Vokietijos kariuomenės 122-asis mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Jie sudarys pagrindą nuo šių metų sausio pabaigos Lietuvoje dislokuojamo NATO priešakinių pajėgų bataliono. Ateinančius šešis mėnesius šio bataliono kariai bus dislokuoti Rukloje. Vėliau prie jų prisijungs Belgijos, Nyderlandų ir Norvegijos kariai.

Oficiali 122-ojo mechanizuotojo pėstininkų bataliono išlydėtuvių ceremonija buvo surengta Oberviechtach miestelio stadione, karius išlydėjo Vokietijos kariuomenės sausumos pajėgų štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Carsten Jacobsen.

Pirmieji iš maždaug 450 karių bataliono karių iš savo nuolatinės dislokacijos atvyks į Lietuvą kartu su bataliono vadu pulkininku leitenantu Christopher Huber (Christopher Huber) sausio pabaigoje. Tai bus nedidelė vokiečių karių grupė, ji koordinuos kitų tarptautinio bataliono vienetų atvykimą. Visas personalas kartu su technika į Lietuvą atvyks vėliau keliais etapais.

Pagrindinis sąjungininkų pajėgų karių ir karinės technikos judėjimas prasidės vasario mėnesį.

Planuojama, kad visi NATO priešakinių pajėgų bataliono padaliniai į Lietuvą atvyks ir pasieks operacinį pajėgumą iki šių metų birželio vidurio.

Tarptautinis batalionas įsikurs Rukloje ir treniruosis su Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kariais.

2017-2018 metų laikotarpiui batalione tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai.

Lietuvoje bus dislokuota iš viso apie 1200 NATO priešakinių pajėgų bataliono karių, o esant poreikiui arba tam tikram laikotarpiui (pvz. pratyboms) bus siunčiamas pastiprinimas.

Lietuvoje dislokuojama NATO bataliono kovinė grupė bus sudaryta iš tankais ir pėstininkų kovos mašinomis aprūpintų manevrinių vienetų, taip pat sunkiosios artilerijos, žvalgybos, inžinerijos ir kitų paramos vienetų.

Skirtingais laikotarpiais, Lietuvoje bus dislokuota dešimtys tankų ir šarvuotos technikos bei keli šimtai ratinės karinės technikos – tankų „Leopard 2“, šarvuočių CV90, „Boxer“, „Fennek“ ir kitų.

Lietuva atvykstančiam NATO priešakinių pajėgų batalionui suteiks priimančiosios šalies paramą.

Dėl agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje ir pasikeitusios saugumo situacijos, Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 m. trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes.

kam.lt

nuotraukos: Bundeswehr.de


0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Iš Oberviechtache – atvykstančių į Lietuvą Vokietijos karių išlydėtuvių ceremonija* - nuoroda: https://infa.lt/11926/is-oberviechtache-atvykstanciu-i-lietuva-vokietijos-kariu-islydetuviu-ceremonija/