infa.lt

Liberalas: „Reikia pertvarkyti „kišenine“ tapusią Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“

Liberalas: „Reikia pertvarkyti „kišenine“ tapusią Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“

18 sausio
10:22 2017
Eugenijus Gentvilas

© Gedimino Savickio (ELTA) nuotr

Dabartinė Seimo Etikos ir procedūrų komisija tapo „kišenine“ ir yra nepajėgi objektyviai spręsti parlamentarų etikos klausimų, – taip šiandien vykusį komisijos posėdį vertina Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eugenijus Gentvilas.

„Etikos komisija, kurios sudėtyje „valstiečiai“ sudaro beveik pusę narių, niekaip negali objektyviai vertinti parlamentarų etikos. Šiandien stebėjome cirką, siekiant „išsukti“ į svarbiausius klausimus neatsakančią G. Kildišienę.

Nedalyvaujant daliai opozicijos, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pareigos tyliai perleistos „valstiečiui“ J. Džiugeliui, kuris iš karto pareiškė, kad nemato jokių procedūrinių pažeidimų. Tačiau klausimas dėl G. Kildišienės dar net nesvarstytas ir sprendimai nukelti toli į kovo mėnesį. Tai faktiškai reiškia, kad komisija „valstiečių“ pastangomis nusiplauna rankas ir taip bando išsukti savo bendrapartietę G. Kildišienę nuo nepatogių klausimų bei atsakomybės“, – sako E. Gentvilas.

Liberalų lyderis anksčiau pasirašė kreipimąsi į komisiją dėl galimų G. Kildišienės etikos ir viešų bei privačių interesų pažeidimų.

Liberalai pabrėžia, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija nagrinėti kreipimosi dėl galimai supainiotų parlamentarės interesų ir pažeistos etikos šiandien susirinko ne suplanuotu laiku, o pusvalandžiu anksčiau. Atskirai apie tai opozicijai priklausantys komisijos nariai nebuvo įspėti.

Nedalyvaujant daliai opozicijos, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pareigos buvo perleistos „valstiečių“ frakcijos nariui J. Džiugeliui. „Taigi „valstiečių“ atstovas vadovavo posėdžiui, kuriame turėjo būti vertinamas „valstiečių“ frakcijos narės G. Kildišienės elgesys. Tai yra visiškas farsas“, – sako E. Gentvilas.

Liberalą stebina, kad komisijai šiandien pirmininkavęs „valstiečių“ frakcijos narys J. Džiugelis iš anksto pareiškė, kad jokių procedūrinių pažeidimų dėl G. Kildišienės veiksmų nėra ir kad, jo žiniomis, R. Karbauskis viso labo tėra „Agrokoncerno“ akcininkas, negalintis atsakyti į klausimus dėl „Agrokoncerno“ įsigyto ir nuomojamo automobilio.

Liberalai siūlys iš pagrindų pertvarkyti Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad jos sudėtyje atsirastų ne tik parlamento valdančiųjų frakcijų atstovai, bet ir nepriklausomų ekspertų. „Panašu, kad dabartinės komisijos paskirtis tėra pridengti savus ir jų nusižengimus. Manau, vienas iš svarbiausių komisijos tikslų turėtų būti ne tik objektyvus darbas, bet ir pasitikėjimo  visuomenėje kėlimas. Todėl siūlysime keisti Etikos ir procedūrų komisijos formavimo tvarką, į ją įtraukiant ir nešališkų visuomenės atstovų“, – sako E. Gentvilas.


Žymos

1 Atsiliepimas

  1. Simas Simaitis    -  2017-01-18, 14:54

    Jau kam kalbėti apie etiką, tai tik ne Gentvilui, R. Masiulio mokytojui ir patronui.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, jog medžiaga apie tai, kad D. Grybauskaitė mokėsi KGB mokykloje yra patikima?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas

Pasidalinkite su savo draugais

Sveiki, verta dėmesio: *Liberalas: „Reikia pertvarkyti „kišenine“ tapusią Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“* - nuoroda: https://infa.lt/11861/liberalas-reikia-pertvarkyti-kisenine-tapusia-seimo-etikos-ir-proceduru-komisija/