infa.lt

Lietuva ir Jungtinės valstijos pasirašys sutartį dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvoje

Lietuva ir Jungtinės valstijos pasirašys sutartį dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvoje

17 sausio
11:53 2017

 

Šiandien, sausio 17 d. 13 valandą, Krašto apsaugos ministerijoje bus pasirašyta  Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bendradarbiavimo sutartis, kuri dar labiau sustiprins šalių partnerystę ir bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje. Šią sutartį, kuria šalys įsipareigoja tvirtai laikytis abipusės gynybos įsipareigojimų, sausio 17 d. Krašto apsaugos ministerijoje pasirašys krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Hall.

Ši naujoji Lietuvos ir JAV sutartis papildys jau veikiančius šalių susitarimus, kuriuos šalys sudarė dvišaliai ar per NATO aljansą. Ši sutartis prisidės prie plataus spektro karinės veiklos, stiprinsiančios JAV ir Lietuvos partnerystę saugumo srityje.

Tai bus pirmasis tokio pobūdžio dvišalis JAV ir Lietuvos susitarimas, detaliai apibrėšiantis JAV pajėgų statusą Lietuvoje. Šis susitarimas supaprastins procedūras ir palengvins JAV karių ir ginkluotosioms pajėgoms priskirtų asmenų atvykimą ir buvimą Lietuvoje, palengvins bendrų pratybų ir kitų projektų vykdymą.

Tokius susitarimus JAV sudaro su visomis šalimis, su kuriomis vykdo glaudų bendradarbiavimą gynybos srityje. Šiuo metu JAV yra sudariusi daugiau kaip 100 sutarčių su įvairiomis valstybėmis, iš kurių maždaug pusė yra NATO ir Partnerystės taikos labui (angl. PfP) valstybės.

Lietuvos ir JAV sutartis įsigalios po to, kai ji bus ratifikuota Lietuvos Respublikos Seime.

kam.lt informacija

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuva ir Jungtinės valstijos pasirašys sutartį dėl JAV ginkluotųjų pajėgų statuso Lietuvoje* - nuoroda: https://infa.lt/11832/lietuva-ir-jungtines-valstijos-pasirasys-sutarti-del-jav-ginkluotuju-pajegu-statuso-lietuvoje/