infa.lt

I. Šimonytė apie PVM lengvatos šildymui naikinimą: dešimtys tūkstančių žmonių užplūs savivaldybes

I. Šimonytė apie PVM lengvatos šildymui naikinimą: dešimtys tūkstančių žmonių užplūs savivaldybes

17 gruodžio
15:44 2016

Dar ketvirtadienį, prieš Seimui priimant sprendimą nepratęsti PVM lengvatos šildymui gyventojams, kuri šiuo metu siekia 9 procentus, Seimo narė Ingrida Šimonytė savo socialinio tinklo Facebook paskyroje parašė (tekstas neredaguotas):

Ingrida Šimonytė

Facebook nuotrauka

PVM lengvatos klausimu. Vyriausybė nutarė panaikinti „socialiai neteisingą“ PVM lengvatą šildymui. Žinau ir labiau socialiai neteisingų PVM lengvatų, nes ši bent jau tikrai tiesiogiai pasiekia vartotoją ir tai ją truputį pateisina. Bet OK, tarkim. Sutinku, kad man tenkančią lengvatos dalį būtų teisinga perskirstyti mažiau pasiturinčių labui, pati ne kartą apie tai sakiau.

Visgi, ne visiems taip pasisekė: tiems, kam šildymo išlaidos užcapintos 20 procentų pajamų ir 102 eur/žm. skirtumo, ir toliau perviršis bus kompensuojamas, tačiau krūva namų ūkių bus per „turtingi“ kompensacijai gauti arba padidėjus pajamoms, iš kompensacijų iškris.

Nieko konkretaus apie šios problemos sprendimą iš Vyriausybės girdėti neteko, tik palinkėjimą eiti savivaldybių kryptimi, nes ten tyška pinigų fontanai. Kaip jie tyška praktikoje, žinom iš istorijų apie po MMA padidėjimo iš socialinio būsto metamus žmones.

Ekspromtu Seime gimęs siūlymas sumažinti kompensuojamų išlaidų ribas iki 10 procentų reiškia, kad antra tiek žmonių, kiek gauna kompensacijas dabar, turės baustis į savivaldybes kompensacijų. Dešimtys tūkstančių.
Ingrida Šimonytė

Kiek reikės savivaldybėse žmonių, kad šitą ūkį aptarnautų? Kiek popierių tos šeimos turės užpildyti, pagrįsdamos kvadratūras, turto normatyvus, pajamas ir drebėdamos, kad neparduotų netyčia kokių krapų ar vaikiškų vežimėlių?

Be to, toks kartelės nuleidimas padidins kompensuojamas sumas jau dabar gaunantiems kompensacijas ir tam reikės papildomų lėšų. Tai kokia čia galiausiai ir kam nauda, jeigu visos papildomai iš raudonuojančiųjų gautos pajamos panaikinus PVM lengvatą (ir galimai dar daugiau) turės su milžiniškais administraciniais sunkumais būti išleistos per savivaldybės institucijas tūkstančiais padidėjusiam kompensacijų gavėjų skaičiui?

Gal jūs nusiraminkit ir palikit tą lengvatą ramybėje iki šildymo sezono pabaigos. Jokios fiskalinės naudos nerasta, teisingumo paieškų rezultatas daugiau nei abejotinas. Jeigu kitiems, labiau neatidėliotiniems darbams pasilikot laiko, tai čia jau visai neaišku, kas per pusmetį sugrius.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 364

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. matotaupa    -  2016-12-25, 19:08

    Jei tie patys tukstanciai susirinktu prie seimo, sudelitis pasisleptu bunkeriuose! Bet baranai yra baranai…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...