infa.lt

Liberalai reikalauja apskritai atšaukti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas

Liberalai reikalauja apskritai atšaukti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas

06 gruodžio
16:53 2016
Viktorija Čmilytė-Nielsen (kairėje)

Viktorija Čmilytė-Nielsen (kairėje)

„Valstiečiams“ būtina pripažinti klaidas ir apskritai atšaukti žalingas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas, užtikrinant, kad nuo 2017 metų įsigalios šiuolaikiškas, moterų ir šeimų interesus atspindintis įstatymas, – sako liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Šiomis dienomis girdėjome daug spekuliacijų, moterų ir šeimų laisvei grasinančių pareiškimų. Nėra prasmės svarstyti, kurie „valstiečių“ siūlymai dėl pagalbinio apvaisinimo bus atšaukti ir kurie – ne. Liberalai reikalaus, kad jokios pataisos nebūtų priimamos – nuo 2017 metų turi įsigalioti jau patvirtintas šiuolaikiškas, moterų ir šeimų interesus atspindintis įstatymas, kuris užtikrina palankias sąlygas visoms nevaisingumo problemų turinčioms poroms Lietuvoje“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Žmogaus teisių komiteto narė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Aušrinė Armonaitė sako, kad negalima gretinti nepalyginamų dalykų: „Negalima lyginti emociškai jautrios pagalbinio apvaisinimo procedūros su karvių sėklinimu. Kai kurie „valstiečiai“ tiesiog nemato skirtumo tarp žmogaus ir gyvulio, valstybės ir kolūkio. Tai yra didžiausia problema“.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime balsuos prieš „valstiečių“ siūlomas Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas. Liberalai papildomai siūlo nuo 2017 metų skirti 3 mln. eurų nevaisingumo gydymo procedūroms – šeimoms, norinčioms pagalbinio apvaisinimo būdu susilaukti vaikų. Tam raginama numatyti lėšas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete.

„Visoje Europos Sąjungoje yra tik 2 šalys, iki šiol nekompensuojančios su pagalbiniu apvaisinimu susijusių išlaidų – tai yra Lietuva ir Latvija. Turime realiai padėti šeimoms, norinčioms susilaukti vaikų. Priešingu atveju demografinė padėtis taps dar prastesnė“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Liberalai primena, kad Malta yra vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kurioje draudžiamas embrionų šaldymas. 27 iš 28 ES šalių leidžia embrionų šaldymą, kuris laikomas efektyvia priemone siekiant padėti susilaukti vaikų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje yra 50 tūkstančių nevaisingų šeimų. Pasaulyje po pagalbinio apvaisinimo procedūrų jau gimė 5 milijonai vaikų.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 56

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...