infa.lt

Pabėgėliai iš Sirijos apie Lietuvą: godūs žmonės, baisios kainos ir siaubingi butai

Pabėgėliai iš Sirijos apie Lietuvą: godūs žmonės, baisios kainos ir siaubingi butai

23 lapkričio
11:38 2016
Lietuvos pabėgėliai

© ТV5

Perkelti į Lietuvą pagal Europos Sąjungos kvotų programą Sirijos pabėgėliai negali įsigyti nuosavo būsto. Jiems trukdo nostalgija ankstesniems butams ir godūs vietiniai gyventojai. Migrantus gąsdina ne tik nekilnojamo turto kainos.

Pirmoji į problemą pokalbyje su BaltNews nurodė Kauno savivaldybės socialinė darbuotoja pabėgėlių klausimais Eglė Rušinskaitė:

„Lietuviai bijosi nuomoti pabėgėliams savo butus, bijo svetimos kultūros, saugosi nepažįstamų, taip pat savo įtaką daro ir kalbos barjeras. O socialinis būstas iš valstybės pabėgėliams nepriklauso“.

Tačiau ne tik tai verčia pabėgusius iš tiesiogine prasme degančios trobos sirus atsisakyti švarių ir prižiūrėtų lietuvių butų ir sugrįžti atgal į Centrą. Yra kitokios priežastys apie kurias papasakojo patys migrantai.

Iki 2012-ųjų Sirijoje veikė eilė socialinių programų, nukreiptų aprūpinti jaunas šeimas nuosavu gyvenamuoju plotu. Ipoteka šalyje buvo teikiama už 1% metines palūkanas, o žemės ūkio darbuotojai ėmė beprocentinius kreditus. Tai yra, pagal programą „Būstas jaunimui“, galima buvo praktiškai nemokamai gauti savo asmeninį gyvenamąjį kampą.

Tuo pačiu, mokestis už komunalines paslaugas nebuvo didele našta. Gyventojai mokėjo tik už vandenį ir elektrą. Jokių kitokių išlaidų: nei triženklių sąskaitų už šildymą, nei brangiai kainuojančio „šiukšlių išvežimo“, nei administravimo rinkliavų.

Kaip po viso to Artimųjų Rytų rojaus galima priprasti prie lietuviško plėšimo vidury baltos dienos? Čia būsto nuomos kainos auga kiekvieną dieną ir priartėjo prie kritinės atžymos. Už 200 eurų jūs galėsite mėnesį pagyventi sostinės vieno kambario bute. Ir tai esant 380 eurų į mėnesį minimaliam atlyginimui.

O juk migrantai gaus tik 200 eurų pašalpą į mėnesį (tai beje lygi suma atlyginimui, kurį žemos kvalifikacijos darbuotojas gaus Sirijoje). Tai yra, kiekvienas euras iki paskutinio cento sueis į mokestį už butą priemiestyje.

Kaip gyventi ir kaip aprūpinti vaikų ateitį? Siras Lietuvoje gali pamiršti apie puikų Sirijos išsilavinimą. Jo kokybė ir net stipendijos ikikarinėje Sirijoje buvo aukštesni už dabartinius lietuviškas.

Nostalgija – štai kas kankina pabėgėlius žiemos ir vasaros šalčių šalyje. Amžinai žali pomidorai – tai puiku. Tik sirai įpratę prie kitų daržovių ir vaisių, ir kitokio gyvenimo būdo.

šaltinis: baltnews.lv


Žymos

komentarai 3

 1. linas    -  2016-12-03, 20:46

  keista, kad niekas nekomentuoja…dar neskaite?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. eglė    -  2016-12-03, 20:58

  Nekeista :) Nes nelabai yra ką pasakyt, o perskaitė, jei aš teisingai supratau, apie 1900 žmonių.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Hm    -  2016-12-05, 18:26

  Na negi nesupratote, jog iš Sirijos priimsim tik pačios aukščiausios kvalifikacijos darbininkus ir IT specialistus. Gaus žmonės po štuką ir daugiau, vargo tikrai nematys ;)…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


 • Nereikia (64%, 86 balsavo)
 • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
 • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Pabėgėliai iš Sirijos apie Lietuvą: godūs žmonės, baisios kainos ir siaubingi butai* - nuoroda: https://infa.lt/10077/pabegeliai-is-sirijos-apie-lietuva-godus-zmones-baisios-kainos-ir-siaubingi-butai/