infa.lt

Lenkija laimi pirmą mūšį dėl suvereniteto

14 sausio
01:01 2018
Lenkijos kabinetas

Naujasis Lenkijos kabinetas susirinko grupinei nuotraukai 2018 m. Sausio 9 d. Prieš pirmąjį susitikimą Ministro Pirmininko kanceliarijoje Varšuvoje (Lenkija). Foto: Marcin Obara/PAP/dpa  (c) dpa – Bildfunk

„Briuselis kloja prieš Lenkiją raudoną kilimą. Baimė, kad šalis pasitrauks iš ES stipresnė už norą ginti demokratijos ir teisinės valstybės principus. Iki Kalėdų buvo ledynmetis, o dabar vėl nusimato atšilimas“, – rašo Eric Bonse, vokiečių Tageszeitung portale, primindamas neseniai vykusį šiltą Lenkijos premjero Mateušo Moraveckio priėmimą Briuselyje.

Europos visuomenė norėtų žinoti, kaip veikti ginčytinos lenkų teisinės reformos klausimu. Galimos sankcijos iš ES pusės. Pirmą kartą ES šaliai-narei gresia balso teisės praradimas, rašoma straipsnyje.

Iki pilno ar dalinio Lenkijos teisių atėmimo Europos Sąjungoje reikalas neprieis – tam būtinas vienbalsis sprendimas, o Vengrija jau pareiškė apie pasirengimą vetuoti ES sprendimą. „Autoritarinis ir nacionalistinis Rytų frontas nepasiduoda, ir ES procesas prieš Lenkiją gresia pasibaigti šnipštu“, pastebi Bonse.

Europos komisijos pirmininkas Ž. Junkeris ir jo pavaduotojas F. Timermansas „bando atrasti auksinį tiltą, kad išvengtų kritinio balsavimo ministrų Taryboje ir pavojingo pralaimėjimo“, – rašo žurnalistas.

Tai, kad neilgai iki vizito į Briuselį Moraveckis atleido keletą ypač priešiškai prieš ES nusiteikusių ministrų, panašu į „paaukotą pėstininką“ Varšuvoje ir dėmesio nukreipimo manevrą Briuselyje, kur, akivaizdu, iki šiol nėra parengta aiški strategija prieš autoritarinę grėsmę iš Rytų Europos.

„Timermansas ir Junkeris svyruoja tarp grėsmių ir apsiraminimo, tarp eskalacijos ir iškrovos. Jokios strategijos už to nesimato. Po „Brexit’o“ Briuselis nenori rizikuoti dar vienos šalies išėjimu iš ES“, – mano Bonse.

„Tačiau, kažkada ES teks priimti sprendimą dėl to, kas svarbiau: išsaugoti vienybę ar apginti demokratiją ir teisinę valstybę? Tai nerimą keliantis signalas, pranašaujantis, jog atsakymas daugiau neatsiras pats savaime“, – pabaigia žurnalistas.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 393

Atsiliepimų 2

  1. Henrikas    -  2018-01-15, 16:00

    Europos komisijos pasiuntimas visiems žinoma kryptimi būtų tikrai sveikintinas Lenkijos žingsnis, nes ES išsigimė ir jos tolesnis egzistavimas niekam nenaudingas ir nereikalingas!

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Petras Mureika: ekspol.pareig. eksavia....    -  2018-02-18, 10:34

    pilnai pritariu Henrikui…. !!!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Ar pritariate, kad opozicijos kandidatai mestų burtus, katras vienas iš jų liks prezidento rinkimuose?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tai pirma gal baikit išlaidauti .Ministerijų miestelio statyba,stadiono statyba ,kodėl neklausiat ar reikalinga šiuo metu...

Tai ką siūlote? Didinti investicijas kai visi šaukia bus karas.Gal pamiršote kaip bankai bankrutuoja.Taip ir...

Sunku jums vasarai...!...

Nereikia jokiu mokesčių, reikia tik paprasto sprendimo. Pirmiausia tokiai mažai valstybei reikalinga turėti karo instruktorių...